Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 06:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 GoPro - zamienniki 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post GoPro - zamienniki
Jeszcze jedna rzecz, o którą chcę zapytać.
Testował ktoś z Was zamienniki do kamer GoPro ? Chodzi mi o akcesoria, które są o niebo tańsze. Są na allegro takie zestawy 22 elementów po niecałe 60 zł

Pisałem do sprzedawcy i dowiedziałem się :
Jest to zestaw wyprodukowany przez innego producenta, a dokładnie firmę Redleaf, której jesteśmy dystrybutorem na Polskę.

Jakością nie odbiegają od oryginałów, cieszą się sporym zainteresowaniem.

---
Pytanie czy faktycznie warto w taki zestaw inwestować ?

Obrazek
Tak to wygląda, wychodzi dużo taniej niż oryginalne końcówki, coś muszę zamówić bo na rowerze uderzyłem głową o drzewo i połamałem mocowanie do kasku, i tak się rozglądam za sprzętem. Dzięki za odp.

czwartek, 23 sierpnia 2012, 00:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: GoPro - zamienniki
dobre będzie, jak się wyłożysz to oryginał czy zamiennik rozleci się.

czwartek, 23 sierpnia 2012, 00:09
Bywalec
Bywalec

U mnie połamał się ten w lewym dolnym roku, nie wsadziłem tej gumki zabezpieczającej i się wysypało :(

W takim razie pozostaje zamówić i sprawdzić.
Jeszcze jedno co do GOPro - długo Wan trzyma bateria ?
Mam w planie kupić drugą bo dostaję szału przez to jak szybko ona pada - zawsze brakuje mi mocy.

czwartek, 23 sierpnia 2012, 00:29
Nowy
Nowy

Witam,

Niniejszy zestaw jakościowo odbiega od oryginałów. Mam ten zestaw i podczas jazdy gokartem ulamal się ten uchwyt "rowerowy". Nie został uderzony bezpośrednio, po prostu pękł na wskutek siły bezwladnosci podczas zderzenia z innym gokartem.

Pozdrawiam

czwartek, 27 grudnia 2012, 22:58
Stały bywalec
Stały bywalec

Ceny tych akcesoriów do gopro sa jakby były one ze złota. Prawdopodobnie jest to spowodowane brakiem konkurencji. Na szczęście sony wypuściło podobną kamerkę a nawet dużo lepszą od gopro3 i akcesoria do niej są w normalniejszych cenach.

środa, 9 stycznia 2013, 14:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poland napisał(a):
Na szczęście sony wypuściło podobną kamerkę a nawet dużo lepszą od gopro3 i akcesoria do niej są w normalniejszych cenach.

Jak się domyślam użytkowałeś obie i na tej podstawie napisałeś, która jest gorsza, a która lepsza.

środa, 9 stycznia 2013, 15:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widziałem gdzieś testy na YT, i obie mają obraz pozostawiający do życzenia :mrgreen: Soniak jakby w niebieski a GoPro hmm trochę butelkowy żołto .
Konkurencja jak najbardzie wskazana i przydał by się zamiennik...
Mam wrażenie że GoPro 60% ceny to marketing PR i takie tam.
Ja się tą kamerą nie jaram , używam kiedy potrzeba - chętnie zamienie na coś leprzego.

czwartek, 10 stycznia 2013, 00:56
Stały bywalec
Stały bywalec

Jendruś napisał(a):
poland napisał(a):
Na szczęście sony wypuściło podobną kamerkę a nawet dużo lepszą od gopro3 i akcesoria do niej są w normalniejszych cenach.

Jak się domyślam użytkowałeś obie i na tej podstawie napisałeś, która jest gorsza, a która lepsza.

Powiem tak: Do tej pory użytkowałem gopro1 i nie dawno nabyłem sony action. porównanie jakie zrobiłem dla hero1 było miażdżące. Po kilku pierwszych testach gopro wylądowało na allegro.
Poniżej klatki z filmu nic nie retuszowane. Sony po włączeniu natychmiast ustawiła prawidłowy balans bieli, podczas gdy gopro w takim oświetleniu balansu w ogóle nie zdołała ustawić.
Kolorów gopro w tym oswietleniu tez już nie widzi. Zwróćcie uwage na niebieski przedmiot na biurku.

Obrazek

Obrazek

Przypominam że porównanie było robione do gopro1. Do której w zasadzie nie ma co porównywać. Ale. Szumnie reklamowana nowa gopro3 ma mieć "profesionalną" jasność! Miałem nadzieje że będzie co najmniej tak "jasna" jak sony a po pierwszych testach jakie się pojawiają w necie w słabych warunkach oświetleniowych widać że jest cienizna. Sony wypada znacznie lepiej. Oto przykład.
http://www.youtube.com/watch?v=DlUUq7AR ... r_embedded

Jak jambo zauważył balans bieli w sony wpada w odcień niebieskiego ale gopro tez nie ma idealnego. Tu wpada w żółć. Widać to na wcześniejszym filmie jak i np. w tym:
http://www.youtube.com/watch?v=aR00LcjX ... r_embedded
Sukces gopro to czysty marketing, i jak widać można sprzedawać amatorską zabawkę za profesionalne pieniądze.
Grunt to kilka dopieszczonych filmików pod kątem ich treści, komputerowego podrasowania kolorów, wyostrzenia, wystabilizowania, i można kosić kasę wciskając dodatkowo szczęśliwemu nabywcy akcesoria w cenie jakby były one ze złota. Plastikowego pilocika za 419zł, monitorek za 419zł czy uchwycik do przykręcenia kamerki bez wodoszczelnej obudowy za 149zł.
Dlaczego uważam że sony jest lepsza?
1. jest "jaśniejsza"
2. posiada stabilizator obrazu
3. CarlZeiss! mówi samo za siebie.
4. lepsza ergonomia. Nie powoduje naporu pędu powietrza przy niektórych sportach. Sam używałem gopro przy motocyklu i podczas mijania się z tirami miałem wrażenie że zaraz wyrwie mi ją z zaczepu.
5. lepszy system włączania. Jedno krótkie naciśnięcie guzika powoduje włączenie kamery i jednoczesne rozpoczęcie nagrywania. Ponowne wciśnięcie guzika powoduje oczywiście zaprzestanie nagrywania a po 10sek kamera automatycznie całkowicie się wyłącza, nie zużywając prądu na czuwaniu. Można to zrobić nawet w rękawicy. W gopro aby zrobić to samo trzeba było się nieźle nagimnastykować :)
6. czas pracy na akumulatorku dochodzi do 4h! podczas gdy hero3 nie wytrzymuje nawet 1h.
7. obok guzika nagrywania z tyłu posiada czerwoną diodę informującą o nagrywaniu.
8. Jest dużo tańsza od hero3 BLACK. Ok 1200zł (modelHDR-AS15) lub wersja bez wifi (modelHDR-AS10) 1000zł
9. Ceny akcesorii są normalniejsze. Obudowa z monitorkiem do sony jest około 100zł tańsza niż sam monitorek do gopro
np. tu: http://store.sony.com/p/Sony-Action-Cam ... n/p/AKALU1

czwartek, 10 stycznia 2013, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A ile katek na sekunde nagrywa i czy można timelapsa robić?

czwartek, 10 stycznia 2013, 16:07
Nowy
Nowy

Witam.
Tak mnie post pana poland rozsierdził, że postanowiłem założyć konto i się w tej sprawie wypowiedzieć.
Jestem użytkownikiem Hero2, ale podczas obróbki mam styczność z materiałem nagranym przy pomocy Hero3 jak i Sony. Porównywanie Hero do Sony to trochę tak jakby porównywać Fiata 126p do VW UP. Przepaść technologiczna. Zaznaczę tu, że jestem szczęśliwym posiadaczem modeli Bravia, Vaio, PSP, PS3, A200, Xperia Tablet S oraz innego mniejszego sprzętu jak słuchawki, walkmany czy discmany (młodzi nie wiedzą pewnie co to) firmy Sony. Można powiedzieć że jestem funboyem firmy Sony, także nie można tu mówić o żadnym uprzedzeniu.
Sprawa pierwsza. Porównywanie cen jeśli nie mamy faktycznej wiedzy co do cen DYSTRYBUTORSKICH w naszym kraju są wyssane z palca. Na stronie producenta GoPro ekran LCD jest w cenie 80$ ( http://gopro.com/hd-hero-accessories/lcd-touch-bacpac ) a więc cenie dużo niższej niż u Polskiego dystrybutora. Nie można przyjąć, że jeśli akcesoria Sony kosztują np. 100$ w naszym kraju (znając jak dystrybutor ceni markę) będzie kosztowało poniżej 600 zł.
Sprawa druga. Dlaczego uważam że sony jest lepsza? Pan poland zadałby sobie trochę trudu i chociaż poczytał o temacie, na który chce się wypowiadać i wprowadza ludzi celowo lub nie w błąd. Wszystkie te niby plusy posiada już wersja Hero2. Wersja Hero3 pod tym względem ma jeszcze szybszy procesor oraz poprawione ISO oraz nagrywanie w ciemnościach i sztucznym oświetleniu.
Sprawa trzecia. Moim zdaniem GoPro lepiej się sprawuje na kaskach czołowo przyczepiona niż patent jak z Countour (tak, tak to też nie pomysł Sony). Przy dużych prędkościach moim zdaniem łatwiej utrzymać parcie czołowe na kask niż jak przekrzywia głowę w lewo lub prawo (zależy po której mocujemy kamerę) ale to kwestia przejechanych kilometrów i własnych odczuć.
Sprawa czwarta. Pan poland nie zestawił podstawowych danych na temat działań obydwu urządzeń co moim zdaniem jest podstawowym wyznacznikiem (a nie cena). Bo po co kupować Gopro Hero3 skoro za 200 zł można kupić rejestrator samochodowy i też mieć w sumie jakieś tam nagranie. Filmików na yt na temat porównań jest milion i każdy porównuje na swój sposób. Ja starając się być obiektywny i mając doświadczenie z obydwoma modelami przedstawiam niżej zestawienie które moim zdaniem jest wyznacznikiem ceny oraz faktyczną wartością sprzętu.
Nagrywanie wideo:
Hero 3 - 4K Cinema 15 fps
Hero 2 - 4K - brak
Sony - 4K - brak
Hero 3 - 2.7K cinema 30 fps
Hero 2 - 2,7K - brak
Sony - brak
Hero 3 - 1440p 48 fps
Hero 2 - 1440p - brak
Sony - brak
Hero 3 - 1080p 60 fps
Hero 2 - 1080p 30 fps
Sony - 1080p 30 fps
Hero 3 - 960p 100 fps
Hero 2 - 960p 50fps
Sony - 960p 30 fps
Hero 3 - 720p 120 fps
Hero 2 - 720p 60 fps
Sony - 720p 30 fps
WIFI
Hero 3 - jest
Hero 2 - brak - back pac
Sony - jest

Dlatego moim zdaniem Sony to próba wkroczenia na rynek i nieznane wody dla Sony i taka powiedzmy próba doścignięcia dominatora w tamtym czasie na rynku - Hero2. GoPro zamykając usta Sony i pokazując mu miejsce w szeregu puszczając wersję Hero3 pobiła samą siebie. Ja nagrywałem materiał akurat w formacie 720p przy 120 kl/s i slowmo to bajka po prostu (bez mozolnej obróbki). Sony swoją prędkością zapisu nie nadaje się do sportów szybkich. Ja jeżdżę na snowboardzie i deskorolce (duże drgania + prędkość). Przy Hero 3 duża prędkość zapisu i ilość klatek na sekundę niweluje szarpnięcia i klatkowanie materiału. Sony wg mnie jako rejestrator jazdy (motor, samochód), tylko po co kupować rejestrator jazdy za tyle kasy. Z uzyskiwanych materiałów także lepsze do obróbki nadaje się mp4 niż jak zwykle w Sony innowacyjne MPEG4-AVC/H.264 które na wyjściu już traci dużo na jakości. Przy pomocy Sony trzeba by było nagrywać od razu gotowy film, bez obróbki, w GoPro nie ma problemu z obróbką. Wsparcie producenta też wg mnie dużo lepsze w GoPro niż Sony (aplikacje na telefon, aplikacje do obróbki, eventy, nagrody itp.).
Mam nadzieję, że przedstawiłem 3 kamerki w sposób przejrzysty i jasny. Sami zdecydujcie którą lepiej kupić. To WASZE pieniądze.

Hero3 - http://gopro.com/cameras/hd-hero3-black ... n#features
Hero2- http://gopro.com/gopro-launches-hd-hero ... streaming/
Sony - http://www.sony.pl/product/cam-action-c ... niczne#tab

PS. Co do uchwytów zamiennych. Kupiłem taki zestaw i uważam, że opłaca się go kupić choćby dla samego uchwytu na rurki. Złamałem jeden zaczep płaski naklejany o rurkę stalową, pasek na rzep wytrzymał 1 dzień i się rozkleił, śruby wchodzą z większym oporem niż te oryginalne, same elementy są krótkie także pod kątem 90 stopni trzeba kombinować żeby śruba nie zaczepiała o śrubę, naklejki jak oryginalne (dobrze trzymają jeśli lepi się je na 24h przed jazdą).

poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mistrzCK napisał(a):
oraz poprawione ISO oraz nagrywanie w ciemnościach i sztucznym oświetleniu.

Sony wypada lepiej w słabym oświetleniu. Wystarczy obejrzeć filmiki porównawcze.

poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:31
Nowy
Nowy

poprawiono w stosunku do wersji poprezdniej. wg filmików porównawczych na moim komputerze bywa z tym różnie i sam nie jestem w stanie powiedzieć od czego to zależy więc nie stoje na stanowisku, że ten jest lepszy od tego.
pozdrawiam

poniedziałek, 18 lutego 2013, 18:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... JRU#t=316s
W skrócie GoPro to "ciemność, widzę ciemność"

poniedziałek, 18 lutego 2013, 18:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Czuję się wywołany do tablicy.

Cytuj:
Porównywanie Hero do Sony to trochę tak jakby porównywać Fiata 126p do VW UP. Przepaść technologiczna.

Mistrzu, czyli sam przyznajesz że sony jest lepsza? Bo się gubię.

Cytuj:
Sprawa pierwsza. Porównywanie cen jeśli nie mamy faktycznej wiedzy co do cen DYSTRYBUTORSKICH w naszym kraju są wyssane z palca. Na stronie producenta GoPro ekran LCD jest w cenie 80$ ( http://gopro.com/hd-hero-accessories/lcd-touch-bacpac ) a więc cenie dużo niższej niż u Polskiego dystrybutora. Nie można przyjąć, że jeśli akcesoria Sony kosztują np. 100$ w naszym kraju (znając jak dystrybutor ceni markę) będzie kosztowało poniżej 600 zł.

Ja się odniosłem do cen realnych, nie katalogowych. Monitor z obudową do sony kosztuje w Polsce nie 600 ale 399zł. Czyli i tak jest tańszy niż sam monitorek do gopro który nowy kosztuje 419zł
http://www.euro.com.pl/akcesoria-do-kam ... 3godCGcAgA

Cytuj:
Sprawa druga. Dlaczego uważam że sony jest lepsza? Pan poland zadałby sobie trochę trudu i chociaż poczytał o temacie, na który chce się wypowiadać i wprowadza ludzi celowo lub nie w błąd. Wszystkie te niby plusy posiada już wersja Hero2. Wersja Hero3 pod tym względem ma jeszcze szybszy procesor oraz poprawione ISO oraz nagrywanie w ciemnościach i sztucznym oświetleniu.

8O 8O 8O ISO poprawione? Co innego widzimy w filmach porównujących.

Cytuj:
Sprawa trzecia. Moim zdaniem GoPro lepiej się sprawuje na kaskach czołowo przyczepiona niż patent jak z Countour (tak, tak to też nie pomysł Sony). Przy dużych prędkościach moim zdaniem łatwiej utrzymać parcie czołowe na kask niż jak przekrzywia głowę w lewo lub prawo (zależy po której mocujemy kamerę) ale to kwestia przejechanych kilometrów i własnych odczuć.

Ja miałem kamerę przymocowaną do motocykla, nie do głowy. Jakoś głupio bym się czuł wyglądając jak teletubiś więc nie preferuje takiego sposobu montażu. Ale jeśli ktoś chce mieć ją na głowie to nic nie stoi na przeszkodzie aby zamontować na środku kasku sonówkę. Nie wiem w czym problem. Sony nadal będzie podlegać mniejszemu naporowi pędu powietrza.

Cytuj:
Sprawa czwarta. Pan poland nie zestawił podstawowych danych na temat działań obydwu urządzeń co moim zdaniem jest podstawowym wyznacznikiem (a nie cena).

Dane techniczne swoje, rzeczywistość swoje. Papier wszystko przyjmie.

Cytuj:
Filmików na yt na temat porównań jest milion i każdy porównuje na swój sposób.

Znajdź w tym milionie chociaż jeden który pokazałby wyższość jakości obrazu gopro nad sony. Chętnie bym zobaczył

Cytuj:
Ja starając się być obiektywny i mając doświadczenie z obydwoma modelami przedstawiam niżej zestawienie które moim zdaniem jest wyznacznikiem ceny oraz faktyczną wartością sprzętu.
Nagrywanie wideo:
Hero 3 - 4K Cinema 15 fps

Po co komu 4K i drgające 15fps?

Cytuj:
Dlatego moim zdaniem Sony to próba wkroczenia na rynek i nieznane wody dla Sony i taka powiedzmy próba doścignięcia dominatora w tamtym czasie na rynku - Hero2.

To jest dobre. Firma z wieloletnim doświadczeniem w budowie kamer wkracza na nieznane wody robiąc następną kamerkę. :lol: I próbuje doścignąć dominatora jakim jest gopro. :lol:

Cytuj:
GoPro zamykając usta Sony i pokazując mu miejsce w szeregu puszczając wersję Hero3 pobiła samą siebie.

Kolego, pobijasz sam siebie.

Cytuj:
Ja nagrywałem materiał akurat w formacie 720p przy 120 kl/s i slowmo to bajka po prostu (bez mozolnej obróbki). Sony swoją prędkością zapisu nie nadaje się do sportów szybkich.

Rozwiń tą myśl proszę. Nie wiem czy sie orientujesz ale sony też nagrywa 720p przy 120kl/s więc w czym problem?

Cytuj:
w Sony innowacyjne MPEG4-AVC/H.264 które na wyjściu już traci dużo na jakości. Przy pomocy Sony trzeba by było nagrywać od razu gotowy film, bez obróbki,

Że jak? Innowacyjne? Na jakim wyjściu traci na jakości? 8O 8O 8O

Cytuj:
w GoPro nie ma problemu z obróbką. Wsparcie producenta też wg mnie dużo lepsze w GoPro niż Sony

Obie kamery nagrywają w kodeku H.264 co dzisiaj nie stanowi żadnego problemu z obróbką.
O wsparciu producenta i innych problemach poczytaj gdzieś tutaj a sam się uśmiejesz:
http://www.goprouser.pl/viewforum.php?f ... 029c8bf917

pozdrawiam

poniedziałek, 18 lutego 2013, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.skionline.pl/sprzet/test-dri ... ona,1.html

pozdro

piątek, 22 lutego 2013, 04:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona