Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 06:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Kartridże zamienniki do drukarki 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kartridże zamienniki do drukarki
Może ktoś stosuje zamienniki kartridże do drukarki Canon IP 4500
http://allegro.pl/pgi525-cli526-wieczne ... 90972.html
Dzisiaj je zastosowałem po raz pierwszy, niestety kolory są zafałszowane.
Jakie są Wasze doświadczenia ? Co można z tym zrobić ?

czwartek, 30 sierpnia 2012, 23:46
Bywalec
Bywalec

Post Re: Kartridże zamienniki do drukarki
Za jakiś czas napisze jakie zamienniki wsadziłem do ip4700 i jak się sprawują .
Mam nadzieje ze będą dobre ,szwagierka pracuje w firmie z kartridżami wiec dziadostwa nie powinna mi wcisnąć. Choć z 2 strony mam mieszane uczucie ,do tej pory jechałem tylko na oryginalnych tuszach ,już z 4 razy wymieniałem. Ostatnie kartridze co wsadziłem zjadł mi tusz momentalnie i nie wiem czy się powoli drukarka nie sypie . Jest wo gule sens kupować kartridże ???
Czy ktoś ma doświadczenie z w wsysaniem tuszu ?? Czy to znak na nowa drukarkę?? Oryginalnych do niej już więcej nie wsadzę kartridż ale jak mi ma zamienniki zjeść w takim tempie jak ostatnio to ja jej dziękuje.

piątek, 31 sierpnia 2012, 00:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja do ip4700 stostuje napełnianie i reset , jakaś niemiecka firma w razie co mogę poszukać dokładniej nazwy- pełna radość :P

piątek, 31 sierpnia 2012, 00:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przerobilem juz troche roznych tuszy i tanich i lepszych, ostatnio jade wlasnie tym zestawie z linku stara i jak na razie jest ok. Prawda jest taka, ze w zasadzie kazdy zamiennik bedzie sie roznil od oryginalu (ale cos kosztem czegos) trzeba troche pokombinowac i odpowiednio przygotowac wydruki, kombinujac z dodawanie, odejmowaniem kolorow, jakosc oryginalow to nie bedzie ale akceptowalna na okladki czy nadruki na plytach. kolejna sprawa - jak bys chcial miec idealnie, to by trzeba jeszcze oprofilowac monitor, drukarke i to pod konkretny papier, generalnie nie sa to proste sprawy, trzeba kombinowac na oko. Zajechalem juz kilka drukarek (4500x2, 4600, teraz druga 4700) rocznie drukuje ok 2-2,5 tys plyt (nie tylko wesela) srednio jedna drukarka na rok i jakich tuszy byscie nie stosowali(zamiennikow), to glowice predzej czy pozniej szlag trafi, nie pomaga juz nawet czyszczenie w waniennce ultradzwiekowej, dysze sa drozne ale wydruki marnej jakosci, cos sie z nimi dzieje, a jak nie glowica to predzej czy poznij dostaniecie komunikat 6c10, oj umeczylem sie z tymi drukarkami. Co wam moge doradzic- na forum foto Canona, bardzo polecali tusze Skyhorse, ja ich nie uzywalem ale ponoc sa niezle.

piątek, 31 sierpnia 2012, 01:42
Bywalec
Bywalec

A problem z szybko żrąca tusz drukarka ,mieliście ?? Co powinienem zrobić ?
Nowa kupić ,czy dać jej jeszcze raz szanse . :)

piątek, 31 sierpnia 2012, 02:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja stosuję zamienniki do swojego Canona-IP4850 firmy ORINK oczywiście z chipem
i jak do tej pory nie mam żadnych problemów, kolory ładne jak przy oryginale

piątek, 31 sierpnia 2012, 07:53
Stały bywalec
Stały bywalec

a do epsona co polecacie??

piątek, 31 sierpnia 2012, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja do ip4700 Lambda lub ActivJet

piątek, 31 sierpnia 2012, 11:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moro87 napisał(a):
a do epsona co polecacie??

Polecam system stałego zasilania CISS, jakość przyzwoita i bardzo ekonomiczne urzadzenie, polecam, jedyna wada że co jakiś czas należy zresetowac kartridże i najgorzej jak taki komunikat wyskoczy w trakcie drukowania, wtedy drukowanie zostanie przerwane i należy nacisnac przycisk reset który znajduje się przy zasobniku z tuszami.
Ale i tak wychodzi eksploatacjia bardzo tanio, od czasu do czasu możemy stracić tylko kartkę papieru lub płytkę.

http://www.tusze.info/product_info.php? ... s_id=96325

No prosze , to ja mam jeszcze starą wersje CISS, a teraz robia kartridze samoresetujące się, rewelka.
System CISS można też kupic do drukarek Canona:
http://www.tusze.info/index.php?cPath=6377

piątek, 31 sierpnia 2012, 14:12
Stały bywalec
Stały bywalec

Ciss fajna sprawa ale czym go zalać?? jaki tusz do epsona polecacie panowie;) miałem kilka razy ActivJet i jest nie najgorszy ale niestety jego nie można kupić w butlach.

sobota, 1 września 2012, 09:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moro87 napisał(a):
Ciss fajna sprawa ale czym go zalać?? jaki tusz do epsona polecacie panowie;) miałem kilka razy ActivJet i jest nie najgorszy ale niestety jego nie można kupić w butlach.

Waldek69 podal ci link do firmy w ktorej zaopatrzysz sie tez w tusz, kolega przelal przez Epsona juz pare litrow tuszu od nich i jest ok, ja tez uzywam ale do Canona i jestem zadowolony. Generalnie porownujac wydruki z Canona i Epsona to jednak z Epsona sa ladniejsze (na tuszach z sonetu)
Tu masz ich aukcje na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=276960

sobota, 1 września 2012, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
moro87 napisał(a):

Waldek69 podal ci link do firmy w ktorej zaopatrzysz sie tez w tusz, kolega przelal przez Epsona juz pare litrow tuszu od nich i jest ok, ja tez uzywam ale do Canona i jestem zadowolony. Generalnie porownujac wydruki z Canona i Epsona to jednak z Epsona sa ladniejsze (na tuszach z sonetu)
Tu masz ich aukcje na allegro http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=276960

Dokładnie, ja tez jestem zadowolony, tusze kupuje w tej samej firmie co kupiłem system CISS, dodam tylko ze ten system kupiłem razem z drukarką Epson P50, system został już zainstalowany i wstępnie skalibrowany,zalany minimalnie i sprawdzony, także po otwarciu paczki wszystko już działało jak należy, oczywiscie gdy kupuje się CISS samemu bez instalacji jest taniej, ale że nigdy nie miałem z takim czymś do czynienia zleciłem to fachowcom.
Teraz tylko dolewam tusz z butli do zewnętrznych zbiorników wyprowadzonych poza drukarke.
Dla osiągniecia lepszych wyników zmieniłem troszkę ustawienia drukowania, a dokładnie zwiększyłem nasycenie i dodałem cieplejszych kolorów, potem zapisałem te ustawienia w menu drukarki jako skróty drukowania i to zostało w pamięci, nie muszę już ponownie za kazdym razem regulować tymi suwakami tylko klikam na dany skrót i drukarka ustawia sie wedle wcześniejszych moich wskazówek, na ustawieniach fabrycznych, domyślnych kolory sa zbyt zimne,według mnie...pozdrawiam.

p.s.
Jeśli drukuję jakieś projekty prosto z np. photoshopa to program pamięta ostatni użyty skrót drukowania, natomiast jeśli drukuję płyty printable przy pomocy Print CD (dołączonego do Epsona) to przy każdej płycie muszę wejść w ustawienia manualne wydruku i kliknąć wcześniej zapisany skrót.
Jesli tego nie zrobię drukarka wydrukuje płytkę na swoich ustawieniach, a one jak pisałem wcześniej sa takie "blade" :-)

Obrazek

Myslę ze w Canonie będzie podobnie.

sobota, 1 września 2012, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ciekawa metoda, musze popatrzec w ustawieniach Canona, czy da sie zrobic tak jak u ciebie. Ja koryguje kolory w photoshopie, ale twoja metoda znacznie ulatwila by robote.

sobota, 1 września 2012, 14:00
Nowy
Nowy

Ja także miałem podobne problemy , ale jak w końcu znalazłem dobrej jakości zamienniki problem znikł. Swoje zamienniki kupuję w ... polecam

EDYCJA
pozdrawiam
kotin

wtorek, 3 lutego 2015, 16:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]