Teraz jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 15:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Neske królową lampek nakamerowych? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Neske królową lampek nakamerowych?
W/g mnie jak na razie tak.
Mam już dwie lampki tego producenta i na ostatnim Roadshow oglądałem się za kolejną. Padło na najnowszego Akurata Mix.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne to co na plus w porównaniu z Neske to zwarta obudowa, po odkręceniu adaptera bardzo cienka - że się tak naukowo wyrażę :) Diody dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Sorry, ale to w/g mnie wszystko.
Pan z BEiKSu przekonywał mnie że Akurat świeci większą przestrzenią barwową, że to sprawdzali. Jeżeli ktoś jest w tym temacie mocniejszy to prośba żeby mi to "łopatologicznie" wyjaśnił. Uważam się raczej za amatora i nie wdawałem się w dyskusje z profesjonalistami z BEiKSu (bez urazy).
Pobawiliśmy się z moim operatorem lampką Akurat na Roadshow. Jeszcze całą drogę powrotną wachałem się Neske, czy Akurat? Po przyjeździe do domu i odpaleniu jednej z moich Nesek "szczena mi opadła"
Neske ma:
1. Szerszy zakres temperatur - zimna może podobna temperaturą barwową - zdecydowanie słabsza intensywnością, ale żółta "kładzie na kolana" intensywnością świecenia i baaardziej ciepłą barwą. Mam w pobliżu kościół oświetlony lampą sodową - nie ma problemu z dopasowaniem temperatury barwowej. Przy Akuracie "rzucaliśmy" na ścianę światło i z nieco większej 2-2,5m odległości i nie było 100% pewności że jest to barwa zimna, ciepła, albo mieszana.
2. Prosta - intuicyjna obsługa. Są dwa potencjometry jeden od "ciepło-zimno" drugi od intensywności - wszystko. Przy Akuracie jest dwu - zakresowy przełącznik + potencjometr - mieliśmy kłopoty żeby zrozumieć jak to działa? Przyznaję że nie jesteśmy z kolegą zbyt bystrzy. Trafił się w międzyczasie inny kolega, który był na podobnym poziomie intelektualnym, bo tez nie zajarzył :) Pewnie dalibyśmy radę po wnikliwym przeczytaniu instrukcji, ale lampka, to tylko lampka i powinien ją umieć obsługiwać nawet ktoś tak mało inteligentny jak my :)
3. Jest przycisk pod którym mamy zapamiętaną zaprogramowaną wcześniej inną temperaturę barwową - przydatny, kiedy przechodzimy kręcąc bez przerwy do różnie oświetlonych pomieszczeń.
4. I wreszcie "to co tygryski lubia najbardziej" :) może nie wszystkie, ale mnie to "rajcuje" - zewnętrzny - na kabelku dimmer i potencjometr od temperatury. Dla mnie, przy pracy na Kranie, Rigu - klatce DSLR i przy Stready rozwiązanie idealnie "trafiające w dziesiątkę".
Co prawda Neske jest nieco droższa, ale akurat ja wychodzę z założenia że o ile to możliwe, interesuje mnie tylko 100% zadowolenia ze sprzętu na którym pracuję.
Może ten "niby-test" pisany na gorąco przyda się może nie :)
Zapraszam do ewentualnej dyskusji.
Pozdr.
Tak tytułem refleksji. Chyba dwa lata temu "wciskano" nam na Roadshow - robisz w 3D - jesteś cool. Chyba rok temu - lustrzanka jest cool. W tym roku lustrzanka jest beeeeeeeeee. Fakt - rynek kamer zmienił się bardzo, ale żeby tak od razu beeee? :)
Zapamiętałem tylko rozsądny głos P. Jacka Szymczaka - to ty wybierasz na jakim sprzęcie będziesz pracował i jest to tylko narzędzie. Wykład mi sie bardzo podobał.
Tak przy okazji SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla szefa firmy BEiKS za zorganizowanie degorocznego Roadshow.

środa, 7 listopada 2012, 12:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Neske królową lampek nakamerowych?
Jendruś napisał(a):
Tak przy okazji SERDECZNE PODZIĘKOWANIA dla szefa firmy BEiKS za zorganizowanie degorocznego Roadshow.

A ja nie dziękuję za pominięcie Katowic :cry:

środa, 7 listopada 2012, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Star napisał(a):
Jendruś napisał(a):

A ja nie dziękuję za pominięcie Katowic :cry:

Ja też dziękuję i mam nadzieję ,że w przyszłym roku Hanysy zostaną docenione...

środa, 7 listopada 2012, 13:26
Stały bywalec
Stały bywalec

Musisz jeszcze dodać Jędruś, że każde przełączenie temperatury barwnej w Akuracie da ci akurat tak niechciane mignięcie światłem i pstryk w miku. Niby niewiele ale dla takiego delikwenta jak ja kładącego kładącego plik na timeline i oddającego go klientowi to chyba będzie miało znaczenie :D

Dziękuję również szefowi BEIKS-a za ten wykład o "lustrzanka beeeeee a kamera the best & high end". Teraz wiem kto kogo sponsoruje :lol:

środa, 7 listopada 2012, 14:34
Bywalec
Bywalec

Jakiś czas temu pożyczyłem Neske od znajomego i faktycznie jest dobra. Chyba zrobię sobie prezent na święta, bo właśnie jest promocja na http://www.neske.eu/pl/multicolor_ii.php

A tak przy okazji, mógłby ktoś z Was polecić jakieś dobre i niedrogie akumulatory do niej?

poniedziałek, 3 grudnia 2012, 01:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

2 żarówki z nowoczesnymi diodami smd marki rafipoled po 30 zeta oraz obudowa topexu. do tego 2 przełaczniki oraz 2 złacza bnc- lampka super za stówę :mrgreen:

Załączniki:
lampa2.jpg
lampa2.jpg [ 149.14 | Przeglądane 120 razy ]
lapa1.jpg
lapa1.jpg [ 104.24 | Przeglądane 121 razy ]

poniedziałek, 3 grudnia 2012, 08:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]