Teraz jest środa, 21 lutego 2018, 09:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Lampy światła stałego w rozsądnej cenie 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Lampy światła stałego w rozsądnej cenie
Witam Serdecznie!

Na dniach będę musiał się zdecydować na jakieś dwie lampy. Mam dylemat co będzie bardziej uniwersalne i co się bardziej sprawdzi.

Generalnie chodzi o doświetlanie planu podczas nagrywania filmów promocyjnych dla firm.

1. http://allegro.pl/klosz-5-lamp-800w-jak ... 34433.html
- tutaj mamy dyfuzor w lampie i dodatkowo można nałożyć na zewnątrz dugi.

2. http://allegro.pl/swiatlo-ciagle-2-x-56 ... 92341.html
- tutaj świetlówki mają odwzorowanie barw 80 Ra, ciekawe jak jest w przypadku pierwszej pozycji...

Będę wdzięczny za pomoc

wtorek, 27 listopada 2012, 15:09
Bywalec
Bywalec

Post Re: Lampy światła stałego w rozsądnej cenie
Cytuj:
tutaj świetlówki mają odwzorowanie barw 80 Ra

Bartek-pl, na wyniki CRI albo Ra można patrzeć tylko w przypadku tradycyjnego, żarowego oświetlenia. Do żadnego innego typu światła producenci nie powinni podawać CRI ani Ra, bo lampy nieżarowe działają na innej zasadzie i w łatwy sposób fałszują wynik CRI i Ra. Jeśli dobrze pamiętam to z jakiś rok temu był nawet o tym artykuł albo w Foto albo w DFV - o technikach producentów świetlówek (jedną składową eksponują trochę bardziej i wynik Ra jest ponoć lepszy o 10pkt, a na oko barwa gorsza od innych świetlówek z niższym Ra). Więc niestety w przypadku takiego światełka nie można patrzeć na wynik Ra. Może trochę offtopic, ale tak mi się skojarzyło z tamtym artykułem :)

Zresztą producenci świetlówek czy światełek energooszczędnych często to wykorzystują - właściwie zawsze jak podają ten parametr to można czuć, że coś będzie nie tak. Mam w jednym pokoju żarówkę energooszczędną, która ma CRI/Ra=96, czyli teoretycznie wynik super, a wszystkie kolory wyglądają przy niej zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Kolory skóry albo jedzenia są czasem nie do rozpoznania, szczególnie ketchupu ;).

poniedziałek, 3 grudnia 2012, 01:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]