Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 17:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Porada w sprawie lampki LED 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Porada w sprawie lampki LED
Chciałbym zlecić:wykonać lampkę LED do kamery,myślę o systemie modułowym tzn:obudowa podstawowa elektronika czyli ściemniacz uchwyt na aku. do tego oddzielny moduł panel w zamknietej obudowie/40-60 szt LED .
Na początek moduł wymienny LED wykonam na diodach 4 chipowych ciepłych 3200 K bo takie zazwyczaj jest na salach oświetlenia jakieś tam zarówki energo -oszczędne.
W przyszlości zrobiłbym moduł wymienny na zimnych 5600 K
Grubościowo nie powinno to przekroczyć standartowej lamy LED
Wiem że można połączyć zimne i ciepłe w jedną lampkę,oraz że do zimnych LED dać filtr ocieplający i mieć namiastkę tego żółtego swiatła,ale na razie to odpada.
Co o tym sądzicie,może ktoś z was coś takiego juz robił ?
Dodam że koszt tej lampki bez robocizny to ok.max 250 zł.

niedziela, 16 grudnia 2012, 00:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Porada w sprawie lampki LED
niedawno zrobiłem sobie taką lampkę. W obudowie z topeksu są zabukowane 2 ledowe żarówki.jedna ciepła 2 zimna.z tyłu 2 przelączniki. Może pracować każda oddzielnie lub razem.Regulatora nie robiłem bo na razie nie widzę takiej potrzeby.
Za żarówki płaciłem po 30 zł i są robione w technologii SMD.Lampa nie kosztowała 100

Załączniki:
lapa1.jpg
lapa1.jpg [ 13.38 | Przeglądane 90 razy ]
lampa2.jpg
lampa2.jpg [ 15.44 | Przeglądane 109 razy ]

niedziela, 16 grudnia 2012, 11:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Da jakiś link do tych żarówek.

niedziela, 16 grudnia 2012, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

firna rafipoled.( 32 zł za sztukę)żarówka działa i na prąd stały i zmienny 12 wolt.Są w barwie ciepłej i zimnej.-Moja lampka zabudowana na kranie więc pasuje mi bo na sali mam transformator 12volt.Ku mojemu miłemu zaskoczeniu lampka świecilą 4 dni z akumulatorem 7,5 Ah-potem już wyłączyłem bo 4 dni wo bardzo dobry wynikna2 żarówkach.

niedziela, 16 grudnia 2012, 17:48
Nowy
Nowy

No na kran to może być,tanio i prosto ,ale na kamere to nie ten desing,no i nie takie zasilanie 12V odpada.
Choć mogłeś użyć gotowy modułów LED 48/12V,ale się zastanawiam czy na kran diody Led to dobre rozwiązanie,ze wzgledu na rozproszone swiatło to chyba tylko do bliskich ujęć,na dalsze odległości to pewnie przydałby się jakiś reflektorek.

niedziela, 16 grudnia 2012, 18:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kalkomania napisał(a):
No na kran to może być,tanio i prosto ,ale na kamere to nie ten desing,no i nie takie zasilanie 12V odpada.
Choć mogłeś użyć gotowy modułów LED 48/12V,ale się zastanawiam czy na kran diody Led to dobre rozwiązanie,ze wzgledu na rozproszone swiatło to chyba tylko do bliskich ujęć,na dalsze odległości to pewnie przydałby się jakiś reflektorek.

Też miałem na kranie swego czasu własny wynalazek złożony z 4 żarówek chyba tych o których piszecie, ale jak uzbierało sie trochę kasy to kupiłem NESKE Multicolor z pilotem dimmerem na kablu. Świetne rozwiązanie. Przy szerokich planach rozkręcam ją na maxa - jak jadę nad głowami zmiejszam power, żeby przepałów nie było - polecam.
Jak jeszcze pracowałem na "wynalazku" to łączyłem dwa małe aku NP w szereg - ok. 15V i też było OK, ale bez dimmera to kiszka.

niedziela, 16 grudnia 2012, 19:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kalkomania-zdziwił byś się jak byś zobaczył ile światła dają 2 żarówki- robię ściemniacz bo trochę za jasno a w lampie zrobiłem szkło matowe

niedziela, 16 grudnia 2012, 23:23
Nowy
Nowy

Nic nie mam do siły światła,ale zasiłka mi nie odpowiada,dla mnie musi być na aku. kamery.
A tak przy okazji czy ktoś zna firmę u której można by było zlecić wykonanie płytki drukowanej w rozsądnej cenie pod lampke led.przy większych ilościach to nie ma problemu,ale przy kilku sztukach to cena oj oj.

środa, 19 grudnia 2012, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kupujesz płytkę tekstolitową pokrytą folią miedzianą i rysujesz na niej ścieżki.Potem malujesz farbą spirytusową.Kiedy wyschnie wkładasz płytkę do 30% roztworu kwasu azotowego.Wytrawioną płytkę zmywasz denaturatem,wiercisz otworki i płytka gotowa.Każdy kto się parał elektroniką wie jak się robi płytki drukowane.
Nie odważył by się podłączenie lampy do wspólnego zasilania z kamerą.Używam czegoś podobnego do tego-http://www.swiatobrazu.pl/ladowarka-sanwa-dla-urzadzen-mobilnych-28414.html zasila mi to monitor podglądowy i lampę oraz w przyszłości sterowanie automatyką kranu.

środa, 19 grudnia 2012, 19:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]