Teraz jest poniedziałek, 23 lipca 2018, 17:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Podłączenie laptopa do odtwarzacza dvd przez firewire 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Podłączenie laptopa do odtwarzacza dvd przez firewire
Witam wszystkich!
Przeglądając internet nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak w temacie, więc spróbuje tutaj, a więc :)
laptop ze złączem wirefire + dvd stacjonarne z wejsciem firewire = film z komputera wyświetlany na telewizorze.
Czy takie połączenie jest możliwe?
Z instrukcji odtwarzacza dvd doczytałem tylko tyle, ze wejście dv służy do zgrywania obrazu z kamery...
A więc czy jest możliwe oglądanie filmu z komputera na tv poprzez odtwarzacz dvd?

poniedziałek, 4 lutego 2013, 10:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Podłączenie laptopa do odtwarzacza dvd przez firewire
a nie mozesz po prostu podlaczyc i sprawdzic ?
polacz kablem i pusc dowolny film z jakiegos programu montazowego z projektu DV

niektore playery chyba tez maja opcje odgrywania klipow przez FW

poniedziałek, 4 lutego 2013, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pare nagrywarek roznych firm przewinelo sie przez moje rece, poza starymi Philipsami, zadne z nowszych nie umozliwialy zgrywania przez FW z komputera (tylko z kamery) wiec raczej szanse male, ale probuj moze akuart.

poniedziałek, 4 lutego 2013, 10:34
Nowy
Nowy

Nie posiadam takiego kabelka, więc przed zakupem wolałem najpierw zapytać ludzi z branży :)
jest to model philips dvdr3600, czyli nie zostaje mi nic innego jak kupno kabelka i sprawdzenie :)

poniedziałek, 4 lutego 2013, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
kojot750 napisał(a):
Nie posiadam takiego kabelka, więc przed zakupem wolałem najpierw zapytać ludzi z branży :)
jest to model philips dvdr3600, czyli nie zostaje mi nic innego jak kupno kabelka i sprawdzenie :)

kabel kosztuje poniżej 10 zł...

poniedziałek, 4 lutego 2013, 12:37
Moderator
Moderator

STOP!
Zanim kupisz kabel przeczytaj:
- gniazdo firewire w komputerze nigdy nie było wyjściem, służy ono głównie jako wejście do zgrywania filmu z kamery.
Jest jednak pewne działające rozwiązanie tej sytuacji.
Znam wypróbowane dwa (pewnie jest więcej) playery emitujące sygnał wyjściowy na firewire podczas odtwarzania dowolnego, to ważne - dowolnego formatu pliku video i nie tylko video.
Takie odtwarzacze podają już sygnał na wyjściu portu fw i zgrywanie wtedy z pewnością zadziała, a podgląd live zależny jest od funkcji nagrywarki.
Większość programów do obróbki video także wypuszcza sygnał fw, ale tylko, gdy projekt programu odpowiada specyfice formatu DV (720X576).

wtorek, 5 lutego 2013, 20:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak z ciekawosci, jakie to pleyerki? no tak faktycznie, ja bardziej myslalem pod katem programu edycyjnego, a kojot pewnie chce po prostu film odtworzyc przez FW, ale i tak szanse male, ze odtwarzacz lyknie ten sygnal (jakas roznica w sygnale musi byc, skoro z kamerami chodza bez problemu a z kompem malo ktora nagrywarka)

wtorek, 5 lutego 2013, 20:33
Moderator
Moderator

Tu nie chodzi o to, że z mało którym kompem chodzą, a z mało którym, a tak naprawde niewieloma tylko playerami w komputerze.
Dołączam w załączniku jeden z tych odtwarzaczy, który na wyjściu firewire emituje sygnał dowolnego materiału video, a nawet odtwarzając pliki graficzne w swoistym, konfigurowalnym slideshow.

Załączniki:
Video2DV.rar [421.39 ]
Pobrane 109 razy

wtorek, 5 lutego 2013, 21:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
STOP!
Zanim kupisz kabel przeczytaj:
- gniazdo firewire w komputerze nigdy nie było wyjściem, służy ono głównie jako wejście do zgrywania filmu z kamery.
Jest jednak pewne działające rozwiązanie tej sytuacji.
Znam wypróbowane dwa (pewnie jest więcej) playery emitujące sygnał wyjściowy na firewire podczas odtwarzania dowolnego, to ważne - dowolnego formatu pliku video i nie tylko video.
Takie odtwarzacze podają już sygnał na wyjściu portu fw i zgrywanie wtedy z pewnością zadziała, a podgląd live zależny jest od funkcji nagrywarki.
Większość programów do obróbki video także wypuszcza sygnał fw, ale tylko, gdy projekt programu odpowiada specyfice formatu DV (720X576).

gniazdo firewire w komuterze dziala w obie strony, sluzy nie tylko do przesylania sygnalu video ale do sieciowania komputerow, podlaczenia dyskow itd.
wytlumacz mi (zgodnie z twoja teoria) dlaczego z premierea moge zgrac po zwyklym firewire material na dvmana albo kamere z odblokowanym wejsciem wciskajac tylko spacje ?

wtorek, 5 lutego 2013, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Degenerado ma racje... firewire to tylko "nośnik" - dowolnie wykorzystasz na we/wy sygnału... połączenie z kamerą to tylko ustanowienie połaczenia "sieci" wg standardu IEEE1394... ważnym czynnikiem jest wejście DV w stacjonarnej nagrywarce - wiem, że tylko Philips reklamował się funkcją odtwarzania bezpośrednio z komputera. Inne nagrywarki są "ślepe" bo nie wykrywają możliwości sterowania źródłem w tym przypadku nie ma kamery (tylko do tego jest te wejście DV) i nie zestawiają połączenia.

Jest możliwość obejścia tego mankamentu ale nie działa na wszystkich modelach nagrywarek a i czasami są kłopoty z synchronizacją strumienia DV...

Montażysta Darek A. napisał(a):

Projekt nie musi odpowiadać specyfice DV a na wyjściu mamy podgląd na DV (AP, FC)

Video2DV jest dobrym programem ale też lubi tracić synchronizację, wrażliwy jest na kontroler karty FireWire... musi być zgodny z OHCI, najlepiej na Ti, NEC... na VIA miałem z nim kłopoty... ale nie udało mi się go zmusić do pracy na tych wszystkich kontrolerach z zewnętrzną nagrywarką (Panasonic)...

czwartek, 7 lutego 2013, 20:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ntpeeter -jak to mozna obejsc? bardzo jestem ciekaw.

czwartek, 7 lutego 2013, 21:54
Bywalec
Bywalec

Nie wiem jaki sposób ma ntpeeter, ale ja kilka lat temu natknąłem się na jakiś driver, który powodował, że komp widział nagrywarkę, a tym samym można było na nią nagrywać. Osobiście tego nie sprawdzałem, bo nie miałem potrzeby. Nie pamietam jak to się nazywało, ale jak znajdę ten sterownik u siebie na dyskach, to gdzieś go wrzucę i dam link.

piątek, 8 lutego 2013, 04:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jacekxyz napisał(a):
ntpeeter -jak to mozna obejsc? bardzo jestem ciekaw.

jeżeli masz dwa wyjścia firewire na karcie i na obu masz podany ten sam sygnał (zazwyczaj tak jest) do jednego portu podpinasz kamerkę z DVin a do drugiego stacjonarną nagrywarkę - jeżeli zestawią takie same połączenia (zazwyczaj jest to 100 Mbps) to przy odrobinie szczęścia masz obraz i na kamerce i na recorderze... ale nie jest to 100% pewne - u mnie to udało się zrobić na nagrywarce cyberlink ( :) chyba tak się nazywała) i starej kamerce D8 TRV7000 - tyle, że ta była po przeróbce na DVin + jakieś tam dodatkowe funkcje...

piątek, 8 lutego 2013, 10:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]