Teraz jest piątek, 23 lutego 2018, 00:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Ile kosztuje bateria? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ile kosztuje bateria?
Witam,

Temat trochę dziwny ale już wyjaśniam. Szukam drugiej (mocniejszej) baterii do Kamery JVC gz-mg630ae, a konkretnie szukam zamiennika do baterii bn-vf808u 720 mAh. Nie znam się na cenach i pierwsze co szukałem na allegro i tu duże zaskoczenie, dość dziwna rozpiętość cenowa mamy baterie za 179zł http://allegro.pl/bateria-do-kamery-jvc ... 92341.html
jak i za 50 zł http://allegro.pl/akumulator-jvc-bn-vf8 ... 41352.html

są również i takie za ok 70-80 zł

Teraz pytanie ile taka bateria kosztuje i ile potrzeba pojemności do ok 8h nagrywania? Na allegro są różne baterie 1600/2500 mAh a nawet czasami 4500 mAh. Ale też piszą, że niby 4500 to już ściema i nie ma opcji by tyle mogło być i że 1600 mAh to najwięcej. Szczerze to pieniądz nie gra roli mogę wydać ok 150 zł za baterię jednak wolałbym nie przepłacić ;)

czwartek, 28 lutego 2013, 00:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ile kosztuje bateria?
Moge Ci polecic sprawdzonego sprzedawce i marke aku (Premium Gold) przerobilem juz tych aku kilkanascie do roznych sprzetow (kamery i aparaty) i nigdy nie bylo problemu. Wydaje mi sie, ze niektore aku PG wytrzymaly mi dluzej niz oryginaly.
http://allegro.pl/akumulator-bn-vf823-b ... 95852.html
Jakies totalne no name z 2 krotnie zawyzona pojemmnoscia bym sobie raczej odpuscil. Aku z pierwszego linku, drogi a tak naprawde tez jakies nie wiadomo co.

czwartek, 28 lutego 2013, 14:53
Nowy
Nowy

dzięki wielkie :) czegoś takiego oczekiwałem, zielony jestem w tych sprawach i trochę mnie zaskoczyła ta rozpiętość cen. Ale jak mówisz, że korzystałeś z tej marki i sprzedawcy to chyba się skuszę bo cena też jest OK.

czwartek, 28 lutego 2013, 17:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak, Premium Gold jest dobrą marką.

czwartek, 28 lutego 2013, 23:55
Nowy
Nowy

Witam panowie, tak jak polecaliście kupiłem wyżej wymienioną baterię. Dość szybko przyszła do domu, więc się ucieszyłem i przystąpiłem do testów "wytrzymałościowych". chciałem sprawdzić ile bateria wytrzyma. Ustawiłem kamerkę na statywie i puściłem nagrywanie. Jakie było moje zdziwienie gdy po ok 1.5h kamera się wyłączyła, nie patrzyłem zbytnio na nią pomyślałem, że coś się stało z nią dziwnego jednak w ogóle nie chciała się włączyć no to podłączyłem do ładowarki. Okazało się, że bateria pusta. Dziś również powtórzyłem test ale tym razem co chwilę zerkałem na status baterii na ekranie. Miałem sporo szczęścia bo kamera praktycznie wyłączyła się na moich oczach, znów po ok 1.5h nagrywania i prawie pełnej baterii (2/3 paski, pasek zielony - w JVC jest tak że 2/3 paski mogą być zielone lub żółte. Więc u mnie nawet nie był jeszcze żółty więc moc w baterii była duża jakby to powiedział Joda) kamera nagle zgasła! Jakby ktoś ją od prądu odłączył (nawet klapka na obiektyw się nie zamknęła), próba odpalenia kamery nic nie daje. Podłączyłem ją na chwilę do prądu odłączyłem odpaliłem i kamera pokazuje, że bateria pusta (1/3 paski, czerwony) =/

I tu pojawia się moje pytanie o co chodzi? Czy coś nie tak z moją kamerą, czy bateria jest zrypana?
I mam pytanie drugie czy jak kupujecie baterie Li-ion to one są na wstępie rozładowane czy mają jakiś fabryczny zapas mocy? Bo o ile mi wiadomo tego typu baterie nie powinny być przetrzymywane rozładowane (najlepiej 40% mocy).Moja bateria była 100% rozładowana, bo sprawdzałem na wstępie. =/

Chyba będę musiał pokusić się o reklamację.... Jest jakiś sposób (program) do sprawdzenia jakości baterii?

czwartek, 7 marca 2013, 17:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydaje mi się, że korzystając z zamiennika nie zawsze to że pasek informacyjny w kamerze jest zielony a bateria siada oznacza wadę bateri, lub kamery. Może ten typ tak ma i nie współgra z kamerą idealnie takie uroki zamienników. Sprawdź w instrukcji ile twoja kamera powinna wytrzymać z baterią o takiej pojemności jak twój zamiennik porównaj to z czasem jaki działał ten zamiennik. Jeżeli czas będzie się znacząco różnił reklamuj baterię. :wink:

czwartek, 7 marca 2013, 19:52
Nowy
Nowy

Kurde nie mam teraz dostępu do instrukcji, będę musiał poszukać w necie. No ale czy bateria 2190mAh wytrzyma tylko 1.5h nagrywania? No to troszkę chyba nie halo....
Bateria od zestawu (730mAh) wytrzymuje tak na oko 2h

edit: znalazłem instrukcję i przypomniałem sobie jak sprawdzić na ile starczy bateria. Wg kamery zamiennik powinien wystarczyć na 390 min co daje 6.5h (i to by było logiczne na 2190 mAh).

czwartek, 7 marca 2013, 22:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]