Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 21:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 rekorder dźwięku 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post rekorder dźwięku
Witajcie, chciałbym zakupić rekorder który poprawi mi jakość dźwięku głównie w kościele ale na sali też.
Przejrzałem sporo postów i wiele filmów porównawczych, i szczerze powiem że trochę mi to w głowie namąciło.
Nastawiłem się na zoom H4n, ale z racji ceny brałem też pod uwagę niższy model. Porównując z rekorderami Tascam okazuje się że różnice między ceną, jakością i wysokością modeli wcale nie są proporcjonalne. Chwalone są też Olympusy, rzekomo lepsze od zoom'a.

Dlatego zapytać chciałem o opinie na ten temat. Do tej pory nagrywałem dźwięk mikrofonami i efekty były dalekie od ideału - gł. w kościele.
Przy okazji, jak ustawiacie taki rekorder - na statywie przed głośnikiem z odległości czy na głośniku?, słyszałem o rzepach, albo tanich chińskich giętkich statywach...

Jak to u Was wygląda?
Pozdrawiam wszystkich

środa, 22 maja 2013, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: rekorder dźwięku
Ja jestem od Olympusa i nadal polecam, co do ustawienia - ja staram sie raczej kawalek przed glosnikiem, nie bezposrednio na nim (o ile warunki pozwalaja).

środa, 22 maja 2013, 19:23
Stały bywalec
Stały bywalec

tez polecam olka, miałem zooma h1 i szybko go zwróciłem

czwartek, 23 maja 2013, 13:27
Bywalec
Bywalec

Na h1 raczej się nie nastawiam, rozważałem raczej h2, albo Rolanda R-05, albo Tascam DR-40.

czwartek, 23 maja 2013, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zoom H2 jest ok, poza tym dzięki temu że ma 4x mik naprawdę można fajnie i selektywnie zebrać audio o czym się przekonałem gdy miałem spory chór z instrumentami w nawie kościoła. Jedyna jego wada to chyba tylko taka, że USB ma ...chyba 1.0 i lepiej przełożyć kartę do czytnika przy kopiowaniu ścieżki.

Nie rozumiem tylko dlaczego kupa ludzi wybiera np. H4n i płaci grubą kasę za bajery, które kompletnie w branży filmowca nie są mu do niczego potrzebne. Moim zdaniem nawet H1 sprawdzi się wystarczająco dobrze tym bardziej, że materiał jaki by nie był i tak idzie do masteringu. Nie wyobrażam sobie wypuścić surówki z jakiegokolwiek super rekordera bez choćby cząstkowej obróbki. Po prostu za długo siedzę w audio i nikt mnie nie przekona, że akurat ze swojego rekordera ma zawsze sygnał cud miód.

piątek, 24 maja 2013, 17:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też posiadam H2 i jestem zadowolony,mocuję bezposrednio na głosniku lub co rzadko się zdarza gdy głosniki są wysoko na statywie.

piątek, 24 maja 2013, 17:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

SylwekK - generalnie masz racje, zawsze cos tam trzeba podciagnac, ale co do H1 nie zgodze sie, pomijajac juz ten badziewny trzeszczacy plastik, byl by w miare ok, gdyby nie jego tragiczne zachowanie na automacie, w zasadzie sprawa tyczy sie tylko kosciola bo na sali da sie go ogarnac na manualu. Kosciol jade na automacie i np Olympus sprawdza sie bardzo dobrze, H1 tragedia, na manualu zawsze cos bedzie za cicho albo za glosno(bo nie da sie tego ciagle kontrolowac w kosciele), szkoda mi tracic czas na jakies zaawansowane korekcje (tym bardziej, ze nie siedze w audio), jesli moge zrobic minimalne korekcje i jest ok. Z rejestratorem jest jak z lampka - nie kupuje sie tego na 1 sezon, lepiej wydac nieco wiecej na dobry sprzet i byc zadowolonym. Jest na rynku kilka przyzwoitych rejestratorow za przyzwoite pieniadze, ale H1 napewno polecal nie bede dla mnie to namiastka rejestratora (po 2 weselach mialem dosc).

piątek, 24 maja 2013, 17:54
Stały bywalec
Stały bywalec

lkubsik napisał(a):
Na h1 raczej się nie nastawiam, rozważałem raczej h2, albo Rolanda R-05, albo Tascam DR-40.

wątpię aby ktokolwiek przetestował wszytskie i miał bezpośrednie porównanie, musisz polegać na opiniach cząstkowych

piątek, 24 maja 2013, 18:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

[...] eee, spojrzałem nie tam gdzie trzeba :oops: :lol:

Ostatnio edytowano sobota, 25 maja 2013, 20:12 przez SylwekK, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 25 maja 2013, 13:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A ja korzystam z dobrodziejstw H1 i nie narzekam... SylwekK ma racje audio nawet i z najlepszego rejestratora zawsze wymaga wglądu i obróbki... na automacie nie pracuje, a audio do późniejszej postprodukcji zapisuje w 24 bitach i też dużo da się z H1 wyciągnąć... akurat stosunek ceny do jakości mnie przekonał... - fakt trzeszczący plastik ale w czym on przeszkadza jak rejestrator sobie spokojnie leży (lub stoi na statywie)... założyłem gąbkę na osłonkę mików i mimo kilku zaliczonych upadków chodzi bezproblemowo... nie ma bajerów ale po co mi one... z nowym softem 2.0 uruchamia się błyskawicznie... i kosztuje niewiele - też na początku chciałem olympusa ale wizyta w sklepie i próbne nagranie + cena przekonały mnie do H1, póki co jestem z niego zadowolony, sprawdził się w wielu okolicznościach i działa 10h (sprawdzone) na jednym paluszku 1,5V AA - oczywiście jeżeli ktoś ma zapędy na lepszy dźwięk i ma kasę to...

sobota, 25 maja 2013, 20:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No fakt, dzialac dziala, nagrywac nagrywa nawet niezle, ale ma swoje wady, ktore akurat dla mnie byly nie do zaakceptowania (automat, brak mozliwosci zapisu w osobnych folderach itd), ja tam lubie sobie zycie ulatwiac nie utrudniac, kupilem 2 olki (dla siebiei kumpla) oba to uzywaki za ok 600zl sztuka, nie jest to jakas kosmiczna kasa, a przeskok w ergonomi i funkcjonalnosci spory (zdaje sie, ze ceny ostatnio poszly w gore)

sobota, 25 maja 2013, 23:18
Bywalec
Bywalec

Panowie, a te Olki to jakie macie?

poniedziałek, 27 maja 2013, 13:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ls-5 lub Ls-10 (mam 10, wczesniej mialem 5), to w zasadzie to samo, Ls-10 ma dodatkowo etui oraz pilota z odbiornikiem(malo uzyteczne, bo na podczerwien, slaby zasieg) sa na allegro w tej chwili 3-4 sztuki za ok 800zl.

Conrad wystawia nowke LS-5 za 785zl - http://allegro.pl/rejestrator-cyfrowy-d ... 97123.html

poniedziałek, 27 maja 2013, 22:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja korzystam z Zooma H2n dlatego że można nagrywać na dwie niezależne stereofoniczne ścieżki jest to o tyle wygodne na sali, że nie wszystkie zespoły mają wszystkie instrumenty na sumie. Rejestrator czasami mocuję na małym statywie oświetleniowym pół metra od głośnika jak nie można się wpiąć do orkiestry. H4n nie kupiłem ze względu na kasę i gabaryty. Zooma ustawiam na manual 48khz 24bit próbki poniżej.

01_audio_z_kamery http://www29.zippyshare.com/v/58525693/file.html
02_audio_z_h2n_dźwięk_ogólny http://www29.zippyshare.com/v/39633962/file.html
02_audio_z_h2n_suma http://www29.zippyshare.com/v/42315163/file.html

Na chwilę obecną zooma możesz nabyć za 679 pln nowego http://tanieinstrumenty.pl/zoom-h2n-rejestrator-dzwieku-p-1560.html
Pisałem kiedyś na tym forum do kogoś o próbki dźwięku z Tascama za nim kupiłem Zooma, teraz nie żałuję że nie dostałem tych próbek.
Życzę miłego słuchania wszystkim zainteresowanym

poniedziałek, 27 maja 2013, 23:02
Bywalec
Bywalec

Powiem szczerze że efekt ostatniej próbki jest mocno zaskakujący, zwłaszcza że do tej pory nad dźwiękiem w ogóle nie pracowałem.
Rozumiem że to bezpośrednio z miksera?
Czyli rejestrator wpięty w mikser i jednocześnie ustawiony przed głośnikami (nagrywa 2 niezależne ścieżki)?
A jak wpinamy się w mikser? Jeśli wszystkie wyjścia są zajęte to kablem rozdzielającym czy jak?

A pytanko mam jeszcze odn. olympusa, czy rejestratory typu LS-3 z racji "wciśniętych" mikrofonów gorzej zbiera dźwięk czy nie ma to znaczenia?

wtorek, 28 maja 2013, 10:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona