Teraz jest poniedziałek, 22 kwietnia 2019, 04:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Filtry i reduktor / zamienniki aku bezpieczne? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Filtry i reduktor / zamienniki aku bezpieczne?
Witajcie! Jestem od kilku dni użytkownikiem kamery Panasonic HC X-920. Chcę dokupić dwa akcesoria do niej, które wg mnie są konieczne, tj. filtr UV jako ochrona i jedną lub dwie dodatkowe baterie. W związku z tym mam dwa pytania:

1) FILTRY: Jestem zainteresowany zakupem zestawu filtrów King, np. stąd: http://foto-tip.pl/pl/obiektywy-akcesor ... ltrow.html Niestety nie mogę nigdzie ich znaleźć dla obiektywu 49mm. Wiem, że są reduktory filtrów, ale zastanawiam się, czy taki reduktor miałby wpływ na gorsze działanie filtra. Czy może powodować winietowanie? Czy lepiej kupić większy filtr np. 55mm i do niego reduktor do 49mm, czy tylko pierwszy dostępny o rozmiar większy, np. 52mm i do niego reduktor? Czy to lepsze rozwiązanie z tymi większymi i większym reduktorem, czy nie ma tak co kombinować?

2) AKU: Potrzebuję dokupić VW-VBN260. Niestety oryginalne aku są drogie. Słyszałem jednak od kogoś, że spaliło mu kamerę... Dwie osoby kupiły aku z tego samego źródła, jednej działa 3,5h, drugiej błysnął LCD po włączeniu i kamera poszła... PODOBNO - nie wiem, czy to prawda. W internecie znajduję niewiele lub brak informacji na ten temat. Czy rzeczywiście istnieje takie ryzyko? Panasonic ostrzega w instrukcji, by stosować tylko oryginalne... ale chyba w każdej instrukcji tak piszą z drugiej strony. Panasonic pisze też coś o tym, żeby stosować ewentualnie zamienniki zatwierdzone przez Panasonic - czy ktoś o takowych coś wie? W necie znajduję też niektóre zamienniki VW-VBN260 przy których napisane jest, że są z chipem i zgodne z oryginałem - może takie są ewentualnie lepsze? (http://www.fotograficzneakcesoria.pl/ak ... id487.html)

środa, 11 września 2013, 13:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]