Teraz jest piątek, 23 lutego 2018, 06:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Zakup porządnej lampy ledowej z regulacją koloru i mocy 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Zakup porządnej lampy ledowej z regulacją koloru i mocy
Witam!
Stoję przed zakupem nowej lampy ledowej no i mam dylemat co kupić.Do tej pory używam lampki SWIT S-2010 z filtrami,ale nastał już czas na tzw: kupić coś NOWEGO :D i w miarę przyzwoitego cenowo.Na rynku są lampki AKURAT MIX,NESKE MultiColor2 i jakieś Chinole.Akurata i Neske oglądałem i niby są ok.,ale ta cena :oops: .Chinole znowu, kiepskie CRI,co prawda jakość Akurata bije mocno Neske(oczywiście to tylko moje spostrzeżenie i nie każdy musi się z tym zgodzić),ale i tu niema ACH i OCH.No i tak sobie ostatnio przeglądałem oferty na Allegro i zobaczyłem nowy Polski produkt IDEA Bomb w cenie niższej niż tamte lampki, z CRI powyżej 85%,regulacją mocy i koloru.Pytanie moje do Was czy ktoś coś wie na temat tej lampki ????

poniedziałek, 10 marca 2014, 12:12
Bywalec
Bywalec

Post Re: Zakup porządnej lampy ledowej z regulacją koloru i mocy
Znów kolejny post, w którym pada kwestia lamp ledowych i CRI. A prawda jest taka, że w diodach na CRI nie ma co patrzec, bo badanie CRI było wymyślone dla światła żarowego. W diodach albo w jarzeniówkach poziom CRI można łatwo zawyżyć (bo przy badaniu CRI branych jest pod uwagę tylko kilkanaście wybranych barw, a nie całe spektrum), więc w przypadku ledów CRI zupełnie nie odzwierciedla faktycznej jakości światła. Jak ktoś podaje CRI w diodach to albo się nie zna albo chce naciągnąć kogoś na chwyt marketingowy. Litepanels czy Dedolight nie podają CRI w lampach ledowych...

Już kiedyś pisałem o podobnej kwestii tutaj: http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=22&t=37638&p=184148#p184148

A co do lampki, o której mówisz, to znalazłem ją w necie i według specyfikacji ma 1000 lx z 0,5m, więc jest znacznie ciemniejsza od Akurat B1120mix2 (1200 lx z 0,6m) i Neske Multicolor II (2380 lx z 0,6m). Do tego nie ma nic nowego do zaoferowania, a nawet bym powiedział, że to takie trochę cofnięcie jeśli chodzi o oświetlenie ledowe. Trochę tak jakby w dobie wchodzącego 4k jakaś firma wyprodukowała kamerę SD i oferowała jako nowość ;) A w sprzęcie do zarabiania cena to nie wszystko ;)

wtorek, 11 marca 2014, 04:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tego co widze to jakis nowy produkt, wiec trudno cos powiedziec. Generalnie jak juz wiele razy pisalem, na pewnych rzeczach sie nie oszczedza, jedna z nich jest wlasnie lampka, przeciez nie kupujesz tego na miesiac, tylko na kilka lat wiec moim zdaniem kilka setek w ta czy w ta, nie ma znaczenie, nie masz kasy w tym momencie, poczekaj, dozbieraj, ale kup cos sprawdzonego z czego bedziesz zadowolony. Osobiscie pare razy sie juz przejechalem na tego typu oszczednosciach. W segmencie lampek led (dobrych), niestety zbyt duzego wyboru nie ma, praktycznie tak jak wczesniej napisales tylko Neske i Akurat. Zrobisz jak zechcesz, w kazdym razie ja bym nie experymentowal.

wtorek, 11 marca 2014, 15:32
Bywalec
Bywalec

Bonito napisał:
A co do lampki, o której mówisz, to znalazłem ją w necie i według specyfikacji ma 1000 lx z 0,5m, więc jest znacznie ciemniejsza od Akurat B1120mix2 (1200 lx z 0,6m) i Neske Multicolor II (2380 lx z 0,6m). Do tego nie ma nic nowego do zaoferowania, a nawet bym powiedział, że to takie trochę cofnięcie jeśli chodzi o oświetlenie ledowe. Trochę tak jakby w dobie wchodzącego 4k jakaś firma wyprodukowała kamerę SD i oferowała jako nowość ;) A w sprzęcie do zarabiania cena to nie wszystko ;)
Teraz ja
:D :wink: :D :wink: Cofnięcie to by było jak by producent zrobił lampkę z jedną barwą i do tego filtry,a Neske wartość 2380lx z 0,6 m podaje jako sumę wszystkich diód.Jak by podzielić na pół to wyjdzie co innego.Rozmawiałem z producentem no i wyszło,że finalnie jego lampka ma oferować Nam użytkownikom przyjemność i wygodę w pracy tzn.test baterii niespotykany w innych produktach,kąt świecenia z prawdziwymi 120 stopniami no i prawdziwą regulację barwy bez wpływu na moc świecenia.Ktoś może powiedzieć ale to już jest ,no i trudno się z tym nie zgodzić z tym tylko,że te drugie produkty wcale takie idealne nie są.Miałem w łapach i tą i tą i bardziej do mnie dociera Akurat bo stosuje dobre podzespoły w przeciwieństwie do konkurencji.Produkty Chińskie są tańsze i jakościowo inne niż te Polskie ale też znajdą nabywców bo są tańsze.Osobiście stać mnie na to,żeby kupić droższy produkt,ale z drugiej strony jeśli w Polsce jest trzeci gracz z podobną ofertą i do tego jednak tańszą to czemu tego nie wykorzystać.

wtorek, 11 marca 2014, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W sumie czemu nie, podzielisz sie wrazeniami?, moze "akurat" bedzie hicior, powiem szczerze, ze pierwszy raz slysze o tej marce, i tak naprawde nic o tych lampkach nie wiadomo.
Co do tanich chinoli, to juz nawet nie o ta kiepska jakosc chodzi, ale o diody, a to jest w lampce najistotniejsze, chinole maja najtansze zimne diody, testowalem 2 takie lampki typu cn126 (czy jakos tak) swieca tragicznie, mozna sie jakos ratowac kombinujac z filtrami, ale to sa pol srodki.

wtorek, 11 marca 2014, 23:31
Bywalec
Bywalec

zatoron napisał(a):
Cofnięcie to by było jak by producent zrobił lampkę z jedną barwą i do tego filtry,a Neske wartość 2380lx z 0,6 m podaje jako sumę wszystkich diód.Jak by podzielić na pół to wyjdzie co innego.Rozmawiałem z producentem no i wyszło,że finalnie jego lampka ma oferować Nam użytkownikom przyjemność i wygodę w pracy tzn.test baterii niespotykany w innych produktach,kąt świecenia z prawdziwymi 120 stopniami no i prawdziwą regulację barwy bez wpływu na moc świecenia.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to wynika z tego, że w tej nowej lampce jest tak, że nie można użyć pełnej mocy obydwu barw jednocześnie, tylko najwyżej może świecić z taką jasnością jakby świeciła połowa diod. Nie wiem czemu w Multicolor II i B1120mix2 chcesz dzielić podane wartości luxów na pół? Przecież w tych lampach możesz użyć pełnej mocy - sumy wszystkich diod. Więc i w Neske i w Akurat jest podana prawdziwa moc i nie trzeba jej dzielić na pół. Chyba nie oglądałeś tych lampek zbyt dokładnie ;) Ja jakieś półtora roku temu kupiłem Multicolor II i już kilka razy ta maksymalna moc uratowała mi ujęcie. Co prawda tego maksimum światła faktycznie nie używa się często, ale ten zapas mocy daje duży komfort i potrafi uratować sytuację. A co do zmiany koloru, to w Multicolor II możesz guziczkiem wybrać jeden z dwóch trybów regulacji - nie wiem jak to dokładnie opisać, ale jak używasz pierwszego trybu to przy regulacji barwy moc diod się sumuje, a jak używasz drugiego trybu to moc diod się właśnie równomiernie miesza i zmiana barwy nie ma wpływu na jasność lampki.

Wiem, że wybór lampki LED to nie taka prosta sprawa, bo sam dość długo się zastanawiałem i sprawdzałem dużo lampek zanim kupiłem. Testowałem chyba wszystko od Chinoli po Litepanels i tą, którą teraz mam mogę z czystym sumieniem polecić.

A tak ogólnie, to bardzo dobrze, że pojawia się nowy gracz na rynku no i do tego to kolejna polska produkcja :), a konkurencja zawsze dobrze zrobi rynkowi ;)

piątek, 14 marca 2014, 02:46
Bywalec
Bywalec

bonitto napisał(a):
Jeśli dobrze zrozumiałem, to wynika z tego, że w tej nowej lampce jest tak, że nie można użyć pełnej mocy obydwu barw jednocześnie, tylko najwyżej może świecić z taką jasnością jakby świeciła połowa diod. Nie wiem czemu w Multicolor II i B1120mix2 chcesz dzielić podane wartości luxów na pół? Przecież w tych lampach możesz użyć pełnej mocy - sumy wszystkich diod. Więc i w Neske i w Akurat jest podana prawdziwa moc i nie trzeba jej dzielić na pół
Neske
Luminancja z odległości 0,6m (2 ft.):
- barwa ciepła
1035 Lx
- barwa zimna
1345 Lx
- maksymalna luminancja
2380 Lx
Akurat
0,6m 500/700/1200 lx (tungsten/daylight/mix)
Idea
Jak na razie ???????????????
bo brak jest testów
Jak już wcześniej pisałem obie lampki miałem w rękach i wiem jak one świecą,a Ideę będę miał w przyszłym tygodniu.Umówiłem się z producentem na mały teścik.Zobaczymy co ona potrafi

piątek, 14 marca 2014, 12:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze mój "kamyczek do ogródka" Mam 3 szt. Neske Multikolor II. Dla mnie oprócz wszystkich zalet KOSMICZNIE WAŻNA jest możliwość podłączenia na kablu, zewnętrznego potencjometru sterującego mocą światła, lub temperatury. Nie wyobrażam sobie pracy na Stredy, czy na kranie bez tej funkcji. Może się mylę, bo nie śledzę rynku, ale chyba jeszcze żaden producent na to nie wpadł.
Jak to było wielokrotnie pisane lampka warta swojej, wysokiej ceny.
POLECAM!!!

sobota, 15 marca 2014, 14:21
Bywalec
Bywalec

Cytuj:
Neske
Luminancja z odległości 0,6m (2 ft.):
- barwa ciepła
1035 Lx
- barwa zimna
1345 Lx
- maksymalna luminancja
2380 Lx
Akurat
0,6m 500/700/1200 lx (tungsten/daylight/mix)
Idea
Jak na razie ???????????????
bo brak jest testów
Jak to brak testów? Producent IDEA Bomb podaje dane, a w nich jaka jest jej jasność.
Cytat opisu z aukcji - "moc celowo została ograniczona do około 17W i 1000lux (w osi lampy, z odległości 0,5m i przy kącie rozsyłu ponad 120 stopni)."

sobota, 15 marca 2014, 21:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie samą "mocą" takie oświetlenie stoi… ważnym czynnikiem jest kąt świecenia i jego jednorodność na polu doświetlania i miekkość światła bez dodatkowych dyfuzorów. Ja korzystam z akurat'a hp i jeszcze nie zdarzyło mi się bym potrzebował odkręcić na max lampkę - jakbym to zrobił to na pierwszym planie byłby jeden wielki przepał - zazwyczaj pracuje na min% i czasami do ~40% ustawione na potencjometrze (ile to jest dokładnie światłą nie mam bladego pojęcia :) ). Co do zmiany temperatury barwowej - w przypadku lamp mix to jest tylko namiastka (złudzenie) zmiany temperatury świecenia - i tak każdy rodzaj LED świeci w swojej natywnej barwie a mieszamy stosunek ciepłej i zimnej. Dochodzi jeszcze jedno zjawisko - "białe" LEDy których tak naprawdę nie ma są to ledy emitujące UV na luminofor, który to świeci charakterystyczną barwą, zasadniczo nie powinno ale dochodzi jeszcze w tym świetle dodatkowo promieniowanie UV, na które to oświetlane obiekty reagują różnie i mamy czasem zamiast czarnego garnituru jego brązowy kolor i żaden WB w kamerce nie jest w stanie nam tego zniwelować. Czasami wchodzimy z naszym "super LEDem" na sale gdzie mamy całe spektrum oświetlenia - najgorsze są tanie lampy ledowe/świetlówki kompaktowe zastosowane przez oszczędnych właścicieli sal - tu jest jazda :) A wracając do tematu: wybierz Neske lub Akurat - a resztę modeli w tych granicach cenowych sobie podaruj - czasami warto dać te 1500 zł za lampy Neske lub Akurat :)
QB

Ostatnio edytowano sobota, 15 marca 2014, 23:45 przez Qube, łącznie edytowano 3 razy

sobota, 15 marca 2014, 22:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Qube napisał(a):
A wracając do tematu Neske lub Akurat resztę w tych granicach cenowych sobie podaruj - czasami warto dać te 1500 zł :)
QB

Jeśli Akurat i Neske każesz sobie darować, to czego używać w takim razie? :)

sobota, 15 marca 2014, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pinto napisał(a):
Qube napisał(a):
A wracając do tematu Neske lub Akurat resztę w tych granicach cenowych sobie podaruj - czasami warto dać te 1500 zł :)
QB

Jeśli Akurat i Neske każesz sobie darować, to czego używać w takim razie? :)

Sorki zapomniałem o Tobie kolego Pinto - tobie muszę pisać inaczej… już poprawiłem i jest czytelnie??? :)

sobota, 15 marca 2014, 23:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lampa Idea bomb wygląda na ciekawą alternatywę. Na innym forum projektant założył wątek na temat tej lampy. Niestety nie mogę znaleźć ceny tego urządzenia. Na allegro też jakoś trafić nie mogę. Ma ktoś link z ceną ?

niedziela, 16 marca 2014, 15:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Od jakiegoś roku posiadam NESKE Multicolor II i przyznam, że jestem bardzo zadowolony. Filmowałem z nią w kopalni soli i zabudowaniach nocą, gdzie nie było nawet grama światła zewnętrznego i poradziła sobie świetnie. Regulacja też się przydaje, szczególnie na weselach, kiedy trzeba coś dopalić, ale bez przesady. Generalnie polecam - produkt wart swojej ceny.

środa, 26 marca 2014, 15:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Odświeżę temat. Wczoraj miałem "sesję podwodną" Postanowiłem doświetlić plan "Neską". Zapakowałem ją w dwa worki foliowe, okleiłem taśmą i jazda.
Po jakimś czasie zauważyłem że jest jakiś problem, bo lampka "mruga do mnie"
Po sprawdzeniu okazało się, że dostała się woda :( Po wysuszeniu okazało się że wszystko jest OK. Pewnie konkurencyjne lampki też dałyby radę, ale "NESKA RZĄDZI" :)

poniedziałek, 14 lipca 2014, 14:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona