Teraz jest środa, 21 lutego 2018, 05:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Zoom H1 czy H2n 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Zoom H1 czy H2n
Witam. Chciałbym sobie kupić bardzo rejestrator do nagrywania koncertów w kościele (jasełka, kolędy) oraz córki która uczy się grać na skrzypcach :).
Mam dylemat który zakupić. H4n raczej odrzucam, gdyż jest znacznie droższy a jego możliwości raczej nie wykorzystam. Zresztą takie koncerty nagrywam 2x do roku. Myślałem o H2n, ale z tego co wiem to musi on stać raczej pionowo, zaś H1 można dokładnie ukierunkować skąd ma zbierać dźwięk (tak mi się zdaje). Jaki rejestrator byłby dla mnie najlepszy ? Film i audio będę montował w Adobe Premiere CS6. Na pewno większość osób zarejestrowanych na tym forum posiada takie rejestratory, dlatego bardzo proszę o doradzenie mi co zakupić.
PS. Przyrodę w lesie też lubię nagrywać, więc na pewno bym go wykorzystał w terenie. Często z rodziną jeżdżę na wycieczki i chciałbym zamontować żonie mikrofon krawatowy, gdyż ma fajną dykcję i komentowałaby nasze zwiedzanie. Więc chciałbym go też w tym celu wykorzystać. Pzdr

wtorek, 22 kwietnia 2014, 10:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zoom H1 czy H2n
Ja używam zoom H2 -jest już nie produkowany ,w zupełności mi wystarcza,
mogę go używać i pionowo i poziomo w zależności na ile kanałów ma nagrywać .Też montuję w Adobe Premiere

wtorek, 22 kwietnia 2014, 16:24
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jest produkowany zoom h2n.Jest to dobry rejestrator.

wtorek, 22 kwietnia 2014, 16:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

h2n jest bardzo dobry - zapisuje jednoczesnie 2 ścieżki stereo. Zbiera dźwięk kierunkowo i dookólnie. Co do h1 też ładnie pisze dźwięk ale jest prostszy, 1 ścieżka stereo i 1 para mikrofonów. Jeżeli chodzi o jakość zapisywanego dźwięku jest bardzo podobna (do celów które wspomniałeś nie poczujesz różnicy) jednak h2 ze względu na 2 ścieżki stereo i dodatkowe mikrofony zapisuje bardziej "bogato". Sam musisz zdecydować co Ci się bardziej przyda...

wtorek, 22 kwietnia 2014, 21:51
Stały bywalec
Stały bywalec

To chyba jednak zdecyduje sie na H2n. A tak przy okazji zapytam, gdyż chciałbym podłączyć do niego mikrofon krawatowy (na wycieczkach), czy można go śmiało schować w kieszeni i zabezpieczyć (jakaś funkcja HOLD) tak aby przez przypadek nie zmienić nic w ustawieniach ? Czy nagrywając w pomieszczeniu lub w kościele gdzie zespół i chór są na scenie zaś głośniki są wysunięte mocno do przodu (ustawione przodem do widowni), gdzie należałoby postawić taki rejestrator i jak go ustawić ? czy pośrodku kolumn będzie dobrze ? czy lepiej przymocować go do jednej z kolumn nie zważając na drugą ?

środa, 23 kwietnia 2014, 09:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z doświadczenia wiem że chór najlepiej nagrywać na żywo bez pośrednictwa głośników. Tu musisz poeksperymentować gdyż w każdych warunkach inaczej się nagrywa. Jeżeli chodzi o rejestrację dźwięku prosto z głośników to robi się to z jednego a rejestrator umieszcza się bezpośrednio przed głośnikiem. Do takiego sposobu najlepsze jest rozwiązanie techniczne (patent) kolegi z forum - Sylwka Kuny (SylwekK). Jeżeli się zdecydujesz to zwróć się bezpośrednio do niego :-)

środa, 23 kwietnia 2014, 09:40
Stały bywalec
Stały bywalec

a jeszcze jedno pytanie : czy można rejestratorem H2n w tym samym czasie nagrywać 2 ścieżki, ale jedną z mikrofonu zewnętrznego (Line-in) a drugą z mikrofonów wbudowanych w rejestrator ? Podejrzewam że nie, ale wolę się upewnić.

środa, 23 kwietnia 2014, 09:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tego niestety nie jestem w stanie sprawdzić, albowiem h2 nie posiadam. Używałem go jedynie kilkakrotnie wespół z h1. Może któryś z kolegów posiadających pomoże. W r-26 który posiadam jest to możliwe, zatem może w h2 też?

piątek, 25 kwietnia 2014, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

simur napisał(a):
a jeszcze jedno pytanie : czy można rejestratorem H2n w tym samym czasie nagrywać 2 ścieżki, ale jedną z mikrofonu zewnętrznego (Line-in) a drugą z mikrofonów wbudowanych w rejestrator ? Podejrzewam że nie, ale wolę się upewnić.

Tak można, podłączany zewnętrzny mikrofon "odłącza" mikrofony X/Y rejestratora, dostajemy mikrofony M/S na jednej ścieżce stereo i mikrofony zewnętrzne na drugiej ścieżce stereo - całość musi pracować w trybie 4ch.
QB

piątek, 25 kwietnia 2014, 12:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam ponownie. Mam do was pytanie jak ustawić H2n na koncercie (rynek w mieście). Jeżeli dam na auto, to gdy mocniej uderzą np. pod koniec piosenki to głos się mocno ścisza , zaś gdy dam ustawienia ręczne i ustawię np. na 2 to czy nie będzie za cicho nagrana ścieżka dźwiękowa ta na początku ?

sobota, 13 czerwca 2015, 11:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]