Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 04:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Akumulator do kamry Canon hv30 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Akumulator do kamry Canon hv30
Kamera ma już swoje lata i oryginalny akumulator przeżył już różne zamienniki.Ostatnim ktory padl po ok 3 mieiacach byl Hahnel HL-2L21.Cale szczescie udalo mi sie odzyskac pieniadze no ale problem w tym ze nie wiem gdzie kupie cos godnego uwagi.
Rozumiem ze oryginalny akumulator canona jest nieosiagalny ale czy sa jakies dobre zamienniki ?
Mam nadzieje ze nie pozostala mi tylko loteryjna chinszczyzna z allegro.

wtorek, 6 maja 2014, 12:05
Moderator
Moderator

Post Re: Akumulator do kamry Canon hv30
http://sklepwideo.pl/nb-2l_canon kupowałem tam.
http://sklepwideo.pl/bp-2l14_canon j.w.
http://www.ebaterie.pl/bateria-kamery-canon-hv30-p-159705.html duża pojemność.

wtorek, 6 maja 2014, 13:59
Bywalec
Bywalec

Dzieki za linki.
Kupiles dokladnie ten akumulator czy jakis inny ?
http://sklepwideo.pl/nb-2l_canon
Bo na "oko" akumulator wyglada jak inne chinszczyzny z allegro no poza tym ze pojemnosc nie jest zawyzona.
Brak jednak oznaczenia firmy ktora go produkuje czyli tez jakis "noname" ?

wtorek, 6 maja 2014, 15:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja od lat kupuje u tego sprzedawcy aku Premium gold, jakos nigdy mnie nie zwiodly (a przerobilem ich sporo) wiec moge z czystym sumieniem polecic.
http://allegro.pl/akumulator-bp-2l12-nb ... 22421.html

wtorek, 6 maja 2014, 19:29
Moderator
Moderator

dune2 napisał(a):
Kupiles dokladnie ten akumulator czy jakis inny ?

Inny http://sklepwideo.pl/bp-315_canon do HV 10 i parę innych rzeczy.

wtorek, 6 maja 2014, 20:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jacekxyz napisał(a):
Ja od lat kupuje u tego sprzedawcy aku Premium gold, jakos nigdy mnie nie zwiodly (a przerobilem ich sporo) wiec moge z czystym sumieniem polecic.
http://allegro.pl/akumulator-bp-2l12-nb ... 22421.html

Potwierdzam, też kupuje te akumulatorki od kilku lat i póki co jestem zadowolony - dają radę. Ale mam zasadę - sporadycznie je doładowuję. Zawsze staram się raczej podczas pracy "dojechać do końca". Nie wiem czy ma to jakiś wpływa czy nie - fakt jest faktem, że pojemność trzymają w miarę dobrze nawet po dłuższym użytkowaniu.

wtorek, 6 maja 2014, 21:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja miałem problemy z akumulatorami z "Fotoenergii" których to jest większość na Allegro. Raz kupiłem bo na zdjęciu w sklepie był inny a otrzymałem z Fotoenergii. Miałem kilka sztuk na każdym było to samo, kamera po jakimś czasie wyłączała się bez ostrzeżenia. W jednej której nie mogłem już zwrócić wymieniłem akumulatory na aku z Batimexu i używam baterii do dzisiaj.

środa, 7 maja 2014, 07:43
Bywalec
Bywalec

A w "realnych" sklepach nigdzie juz nie ma aku do hv30 ?
Widze ze na allegro ktos ma niby oryginalny aku canona.
http://allegro.pl/oryginalny-akumulator ... 60794.html
Pytalem i twierdza ze to oryginal a wczesniej istnieli jako jakis sklep pro-fotos ale mi to nic nie mowi.
Jakos mi sie wierzyc nie chce ze dorwali gdzies oryginalne canona.

środa, 7 maja 2014, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale po co wydawac 200zl na nie pewny oryginal, kup ktorys z zamiennikow, ktore tu polecalismy, zaplacis 50zl i tez bedzie ok.

środa, 7 maja 2014, 21:15
Bywalec
Bywalec

Nie wiem moze po to ze juz wydalem w sumie wiecej niz 200 zl na wlasnie rozne polecane zamienniki ktore zyly lacznie rok ?
Tyle ze zachowanie tego sprzedawcy od niby canona jest dziwne bo jak zaczalem pytac czy to oryginal to jakos nerwowo zareagowal i stwierdzil ze nie bedzie mnie przekonywal :)
Tak wiec pewnie wezme ten premium co polecacie.

środa, 7 maja 2014, 21:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jako ciekawostke dodam , ze zamiennik Sony 970(jeszcze z VX2100) , PremiumGold, przezyl oryginal (prawdopodobnie dziala do dzis)

środa, 7 maja 2014, 23:25
Bywalec
Bywalec

Fajnie ale podobne opinie czytałem na forach o Hähnel i akumulator pożył pół roku.
Spytalem sie tego sprzedawcy od premium gold jak wyglada sprawa gwarancji zobaczymy co odpisze.Nie chce n-ty raz wtopic 50 zl.

Wyglada na to ze te premium gold to jednak zwykla chinszczyzna bo negatywnych opinii nie brakuje na forum ponizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/kamery/179 ... ennik.html

czwartek, 8 maja 2014, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może potraktujcie baterie/akumulator jako materiał użytkowy podlegający "naturalnemu" zużyciu!
Używam wielu akku(zamienników) różnych firm i rzeczywiście wygląda to różnie - ale zakładam, ze kupując akku za 20% ceny oryginału nie oczekuje od niego trwałości jak oryginał (czasami nawet okazuje się trwalszy - co cieszy ale nie jest regułą). Markowi producenci zazwyczaj dają na akumulator 6 miesięcy gwarancji - co jest zrozumiałe w przypadku "umyślnych" użytkowników :)
Z mojego doświadczenia - najlepiej pełne cykle ładowanie - rozładowanie, nawet i baterie tańsze będą trwalsze, lepiej mieć co najmniej dwie naładowane baterie niż doładowywać jedną.
Opinie na forach nie są wyznacznikiem jakości akku - dany producent w danym modelu może użyć ogniw "no name" jak i markowych - i brak będzie obiektywizmu.
QB

czwartek, 8 maja 2014, 11:42
Bywalec
Bywalec

Oczywiscie masz prawo miec wlasne zdanie ale ja takze i dla mnie obojetnie czy daje 30/50 czy 200 zł akumulator ma dzialac minimum 2 lata.Oczywiscie z czasem moze trzymac slabiej.
Jednak jak kupuje za 70 zl akumulator Hähnel i dziala pol roku (pomimo ze byl ladowany moze 10 razy) a pozniej zaczyna trzymac do 10 minut to chyba zgodzisz sie ze mna ze cos jest nie tak.
Poza tym mnie nie interesuje gwarancja producenta tylko korzystanie z ustawy konsumenckiej tj.niezgodnosci towaru z umowa.Zgodnie z nia mam 2 lata na reklamacje i zazwyczaj z tego prawa korzystam.

Ostatnio edytowano czwartek, 8 maja 2014, 12:38 przez dune2, łącznie edytowano 2 razy

czwartek, 8 maja 2014, 12:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dune2 czego tak naprawdę oczekujesz w takim razie na tym forum?
Dostałeś już chyba jasną odpowiedź. Przecież nikt Ci z nas nie da gwarancji, że zamiennik którego kupisz będzie Ci działał dożywotnio lub tyle to a tyle lat po upływie gwarancji.
Zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony klient nawet wśród sprzętu naj, naj, naj. "Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził". To tylko sprzęt...
Może zwyczajnie wyślij zapytanie do Canona o konkretny model akku. A nóż coś się znajdzie... Będziesz wtedy miał oryginał z pełną gwarancją Canona i Twój dylemat zniknie... :D

czwartek, 8 maja 2014, 12:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona