Teraz jest sobota, 24 lutego 2018, 18:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jaki rejestrator do starej kamery lampowej? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jaki rejestrator do starej kamery lampowej?
Witam,
Mam kamerę lampową Panasonica WVP-50E zasilaną na 12V i używam jej z powodzeniem w domu, ale chciałbym, żeby była bardziej mobilna i czasem wyjść z nią w teren. Odpada noszenie i kupowanie reporterskiego magnetowidu ze względu na ciężar i inne problemy.

Stąd pytanie, jaki przenośny rejestrator byłby dobry do takiej kamery? Widziałem rejestratory "szpiegowskie", ale ich cena jest mocno nieprzystępna. Zależy mi na zapisie obrazu PAL w możliwie dobrej jakości i niewielkich wymiarach urządzenia. Najlepsze byłoby oczywiście coś z wejściem AV, ale zastanawiałem się również nad przeróbką innych urządzeń tak, aby mogły nagrywać obraz z kamery - jest to możliwe?

czwartek, 15 października 2015, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jaki rejestrator do starej kamery lampowej?
Ta kamera to raczej do muzeum, kup sobie za pare stowek jakas kamere DV (o HD juz nie wspomne). Nie bardzo rozumiem jaki jest sens katowac sie takim wynalazkiem w dzisiejszych czasach.

piątek, 16 października 2015, 00:14
Nowy
Nowy

jacekxyz napisał(a):
Ta kamera to raczej do muzeum, kup sobie za pare stowek jakas kamere DV (o HD juz nie wspomne). Nie bardzo rozumiem jaki jest sens katowac sie takim wynalazkiem w dzisiejszych czasach.

Świetnie, ale niestety w ogóle mi nie pomogłeś. :roll: Chcę używać tej kamery ze względu na efekty, jakie daje, a nie z niemożności kupna innej kamery.

piątek, 16 października 2015, 11:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kup sobie kamerkę DV z wejściem AV i nagrywaj sygnał video z tego panasonic'a... dokładnie nie polecę konkretnego modelu - ewentualnie szukaj canon, sony...
QB

piątek, 16 października 2015, 11:33
Moderator
Moderator

Qube napisał(a):
Kup sobie kamerkę DV z wejściem AV i nagrywaj sygnał video z tego panasonic'a...

Dokładnie tak. Na przykład http://allegro.pl/kamera-canon-minidv-pal-konwertrer-av-dv-in-out-i5719538456.html

piątek, 16 października 2015, 12:28
Nowy
Nowy

Dzięki, o tym nie myślałem. A jaka jest jakość zapisu takiej kamery? Rozdzielczość taka jak w VHS, z tego co wyczytałem? Chciałbym, żeby to był zapis bez utraty jakości po drodze, czyli zapis czystego sygnału PAL 720x526 :) .

piątek, 16 października 2015, 12:48
Moderator
Moderator

Jakość w teorii i praktyce jest VHS, taka jak źródło, (czyli troszkę gorsza od natywnej PAL DVD), bo to czysty, cyfrowy zapis 1 do 1, bez ulepszeń obrazu.
Kiedyś były konwertery ADVC Canopusa, które sprzętowo poprawiały obraz, ale nawet one raczej usuwały artefakty typowe dla VHS, a nie podnosiły jakość nagrania.

piątek, 16 października 2015, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Daniel222 napisał(a):
Dzięki, o tym nie myślałem. A jaka jest jakość zapisu takiej kamery? Rozdzielczość taka jak w VHS, z tego co wyczytałem? Chciałbym, żeby to był zapis bez utraty jakości po drodze, czyli zapis czystego sygnału PAL 720x526 :) .

Twoja kamera generuje obraz w formacie PAL czyli teoretycznie w rozdzielczości 768x576 aczkolwiek technologicznie twoja kamera WVP-50E "generuje" obraz o rzeczywistej rozdzielczości w kolorze nie przekraczającej w pionie 350 linii (lub nawet mniej) bo kamera była w zestawie z rejestratorem ale tylko VHS) a zapis w formacie DV PAL to 720x576 zapisując obraz w tym formacie i tak masz zapis z dużym naddatkiem... :)
QB

Ostatnio edytowano piątek, 16 października 2015, 13:41 przez Qube, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 16 października 2015, 13:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kotin napisał(a):
Jakość w teorii i praktyce jest VHS, taka jak źródło, (czyli troszkę gorsza od natywnej PAL DVD), bo to czysty, cyfrowy zapis 1 do 1, bez ulepszeń obrazu.

Masz (jak sądzę!) na myśli jakość obrazka wideo z WVP-50E... :)
Zapis DV jest znacznie lepszy od zapisu DVD a DV nie jest czystym zapisem 1:1 ... a tym bardziej zapis DVD - z twojej wypowiedzi wynika zupełnie coś innego...! :)
QB

piątek, 16 października 2015, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Daniel222 napisał(a):
Świetnie, ale niestety w ogóle mi nie pomogłeś. :roll: Chcę używać tej kamery ze względu na efekty, jakie daje, a nie z niemożności kupna innej kamery.

Z ciekawosci jakie efekty daje ta kamera? czego by sie nie dalo zrobic dzis w postprodukcji, przeciez to zwykla amatorska kamera z przed lat, ja bym sie spodziewal raczej kupy szumu niz ciekawego efektu.

piątek, 16 października 2015, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po latach gdy będziesz oglądał te twoje efekty, to wyjdą one Ci "bokiem"

piątek, 16 października 2015, 14:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Z ciekawosci jakie efekty daje ta kamera? czego by sie nie dalo zrobic dzis w postprodukcji

Pierdu pierdu :wink: Są rzeczy, które możesz zaimitować w poście ale i tak dalekie będą od oryginału :)

piątek, 16 października 2015, 16:16
Moderator
Moderator

Qube napisał(a):
...
Zapis DV jest znacznie lepszy od zapisu DVD a DV nie jest czystym zapisem 1:1 ... a tym bardziej zapis DVD - z twojej wypowiedzi wynika zupełnie coś innego...! :)
QB

Fakt. Powinienem napisać PAL SD, reszta też się zgadza, a podsumowując oznacza to, że Daniel222 zapisując obraz ze swojej kamery, przez av in kamery miniDV, w praktyce nie pogorszy obrazu.

mstmst napisał(a):
...Są rzeczy, które możesz zaimitować w poście ale i tak dalekie będą od oryginału :)

Też spotkałem w starych kamerach efekty, które jedynie z dużym trudem można naśladować w programie.

vgrzes napisał(a):
po latach gdy będziesz oglądał te twoje efekty, to wyjdą one Ci "bokiem"

Tak jest co do zasady. Masz rację. Trzeba te zasady znać, bo jak nie, to wychodzi gniot nakręcony telefonem z ręki. Jednak zasady są tez żeby je łamać. Jeżeli ktoś je zna, to wychodzi wtedy nakręcona komórką z ręki "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego. :wink:
Z efektami jest tak samo - o ile się zna zasadę o której piszesz. :)

piątek, 16 października 2015, 16:39
Nowy
Nowy

Dzięki za odpowiedzi. Będę szukał zatem takiej taniej kamery miniDV z wejściem AV. Możecie mi jeszcze powiedzieć, jak wygląda zgrywanie materiału z takiej kamery na komputer? Przyda mi się grabber, którego używam do zgrywania VHS, czy może wystarczy połączyć taką kamerę z komputerem i zgrywać materiały przez jakieś oprogramowanie?

Dla zainteresowanych tutaj są parametry mojej kamery :wink:

http://wegavision.pytalhost.com/Technics/1983-1/80.jpg

piątek, 16 października 2015, 18:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Możesz oczywiście użyć posiadany grabber ale najlepszy rezultat otrzymasz zrzucając materiał wideo z nagranej kasety DV na komputer poprzez kartę FireWire/iLink (koszt karty od 10 zł + kabel od 5 zł) i korzystając z najprostszego moviemakera... zasadniczo każda kamera z wejściem AV posiada cyfrowe we/wy FireWire - przy zakupie takiej kamerki musisz mieć pewność, że w/w złącze działa poprawnie! A reszta to temat, który był wielokrotnie wałkowany na tym forum...
QB

piątek, 16 października 2015, 19:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona