Teraz jest wtorek, 20 lutego 2018, 01:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ochrona gniazda hdmi w monitorze podglądowym 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ochrona gniazda hdmi w monitorze podglądowym
Może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Chodzi o monitor 7 calowy, stary SmallHD, który teraz czasami używam jako podgląd dla reżysera. Niestety ten monitor nie ma wejścia SDI a jedynie HDMI. Pytanie moje brzmi: jak zabezpieczyć gniazdo HDMI przed wyrwaniem? Wiem, że niektórzy przerabiają kejsy albo dorabiają stelaż z zamontowanymi uchwytami do kabla. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia i mógłby mi podpowiedzieć jakieś proste pancerne rozwiązanie? Może jakaś firma produkuje jakieś moduły do skręcania?
Baterie do tego monitora dołącza się z tyłu. Wejście hdmi jest u dołu, od spodu.

niedziela, 24 stycznia 2016, 13:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ochrona gniazda hdmi w monitorze podglądowym
Sam sobie odpowiedziales na pytanie, trzeba kombinowac, jakiego sie spodziewasz pancernego rozwiazania dla delikatnego hdmi i to jeszcze w 7" monitorze?

niedziela, 24 stycznia 2016, 13:54
Bywalec
Bywalec

Post Re: Ochrona gniazda hdmi w monitorze podglądowym
Znalazłem to czego szukałem. Nie wiem jaka firma to produkuje, to chyba chiński noname ale może skuteczny. Nazywa się SmallHD DP4 HDMI Port Lock. Zamówiłem i jak przetestuję, przedstawię wrażenia.
https://www.nefal.tv/media/image/thumbn ... 20x600.jpg

--edit:
Urządzenie spełnia swoją rolę, choć nie do końca idealnie unieruchamia gruby kabel hdmi. Ma co prawda wygodne śruby do zabezpieczania kabla ale sama konstrukcja całości jest lekko sprężysta i wtyczka po prawej stronie lekko może się poruszać (jakiś 1mm). Wtyczka po lewej stronie jest solidnie unieruchomiona. Wynika to z zastosowanego w miarę cienkiego materiału. Zabezpiecza jednak gniazda przed wyłamaniem i uszkodzeniem. Założenie tego ustrojstwa na monitor uniemożliwi montaż monitora dolnym gwintem na statywie. Jakość wykonania jest w miarę OK. Nie trąci chińską podróbą i bliżej mu do oryginału. Ogólnie mogę polecić to urządzenie. Spełni swoje zadanie.

poniedziałek, 25 stycznia 2016, 08:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]