Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 06:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Głowica Manfrotto MVH500AH a montaż aparatu na płytce 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Głowica Manfrotto MVH500AH a montaż aparatu na płytce
Witam Forumowiczów.

Dzisiaj dotarła do mnie głowica MVH500AH. Mam zamiar używać jej z aparatem Panasonic Lumix GH4, ale raczej to nie ma znaczenia.

Zaskoczył mnie bardzo sugerowany przez producenta sposób montażu aparatu na płytce 500PLONG. Wg niego powinno to wyglądać tak:

Obrazek

Niestety w przypadku GH4 i obiektywu Vario 12-35mm, sam obiektyw jest bardzo blisko płytki. Jeśli obiektyw będzie miał większą średnicę to pojawi się spory problem. Tak samo w przypadku montażu follow focusa - zębatki na pierścieniach obiektywu (tutaj to już na 100% będzie ciasno stykać się z płytką). Wygląda to tak:

Obrazek

Trzeba przyznać, że Panasonic dał trochę ciała nie zostawiając praktycznie żadnego luzu pod otworem montażowym dla obiektywu.

Z kolei taki montaż (jak poniżej) rozwiązuje mój problem, ale czy jest to zdrowe dla głowicy i aparatu? Czy taki sposób jest bezpieczny? Co jeśli postanowię zamontować np. Canona EF 300mm za pomocą Speed Boostera? Ciężar już wyraźnie będzie ciągnął aparat do przodu.

Obrazek

Co o tym myślicie? Dobrze by było gdyby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy głowicy MVH500AH.

Zastanawiałem się jeszcze nad modelem MHXPro-2W. Tutaj tego problemu by nie było, jednak bardzo mała ilość informacji i opinii na temat tej głowicy, wykluczyły ją z zakupu.

wtorek, 29 marca 2016, 20:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Głowica Manfrotto MVH500AH a montaż aparatu na płytce
http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=30232

wtorek, 29 marca 2016, 22:14
Nowy
Nowy

Post Re: Głowica Manfrotto MVH500AH a montaż aparatu na płytce
Tak, to mój temat. Na różnych forach siedzą różni ludzie z różnym doświadczeniem, dlatego założyłem temat również tutaj.

Zawsze można trafić na kogoś kto pomoże.

Obecnie jestem na etapie rozmyślania nad klatką, którą i tak w przyszłości chciałbym zakupić.

wtorek, 29 marca 2016, 22:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]