Teraz jest wtorek, 20 lutego 2018, 13:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Rejestrator do mikrofonu krawatowego 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Rejestrator do mikrofonu krawatowego
Witam
proszę o opinię w sprawie rejestracji dźwięku. Od czasu do czasu robię jakieś filmy na youtube. Do tej pory ścieżkę voiceover nagrywałem osobno, ale może chciałbym wystąpić przed kamerą. Jeden z moich starszych filmików:
https://www.youtube.com/watch?v=QRkKCxFfI8Q - nagrywałem chyba pojemnościowym mikrofonem behringer + mikser na USB. Jestem z tej jakości relatywnie zadowolony, ale mikrofonu krawatowego mi brakuje. Kiedyś próbowałem nagrywać też na odtwarzacz MP3 dopięty do kurtki: https://www.youtube.com/watch?v=x0KN1dulsHI - jakość obleci, ale jednak zależy mi aby troszeczkę doinwestować i mieć solidny sprzęt na lata.
Zakupiłem więc mikrofon krawatowy Sennheiser ME2 - jakąś chyba używkę z Allegro za 150zł - mam nadzieję że nie podróba - czekam na przesyłkę ;). Myślałem go na razie wpinać do miksera, ale trochę niewygodna sprawa nagrywać dźwięk na pececie zawsze gdy mam nagrywać, stąd pomysł na rejestrator.
Znany kolegom zapewne Zoom H1 kosztuje 420zł i więcej - przyznam że jego wbudowanych mikrofonów nie potrzebuję, bo ma służyć tylko do rejestrowania z mikrofonu zewnętrznego. Czy istnieje może jednak tańsza alternatywa nagrywająca 48kHz/16bit z wejściem mikrofonowym czy też ten Zoom to jedyna rozsądna opcja?

PS: wiem, że jakość obrazu jest fatalna, ale na inwestycje w kamerę mnie nie stać, więc zacznę od dźwięku aby był na topowym jak na amatora poziomie.

środa, 30 marca 2016, 10:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Rejestrator do mikrofonu krawatowego
Opcja pewnie nie jedyna, ale rejestrator jest wygodny, sam co prawda pozbylem sie h1 , bo nie przypadl mi do gustu, ale do twoich zastosowan bedzie jak najbardziej ok, popatrz za uzywakimi (choc nie bardzo widze w tej chwili) raczej nic tanszego nie dostaniesz (pomijam mp3, smartfony i inne tego typu) Swoja droga bardzo fajna lokomotywa, musze popatrzec co tam masz za filmy, bo ciekawy temat.

środa, 30 marca 2016, 10:39
Nowy
Nowy

Post Re: Rejestrator do mikrofonu krawatowego
Właśnie może pomyśl o podłączeniu tego Sennheisera po prostu do telefonu? Sprawdź taką opcję przed kupnem rejestratora.

Miałem parę razy w rękach H1. Muszę przyznać, że fajnie zbiera dźwięk z wbudowanych mikrofonów, jednak jest niesamowicie kiepsko wykonany. Naprawiałem go po jednym upadku i jeszcze trochę pochodził. Po drugim upadku nie było co ratować. Rejestrator nie był mój jakby co.

środa, 30 marca 2016, 19:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]