Teraz jest sobota, 24 lutego 2018, 04:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 karty pamięci a bezpieczenstwo 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post karty pamięci a bezpieczenstwo
Panowie. Przechodzę z zapisu mini DV na karty. moje pytanie : czy zgrywanie i archiwizowanie z kart na dysk i kasowanie zawartości mimo iz sie jeszcze nie zmontowało ( bo karty potrzebne do kolejnego nagrania ) jest bezpiecznym rozwiązaniem ? wcześniej zawsze miałem na kasetach puki nie zmontowałem nie kasowałem. dzis mam kilka kompletów kart ale i tak mało. dodam ze robie dwie kopie na dwóch niezależnych dyskach zewnętrznych.

wtorek, 12 lipca 2016, 17:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: karty pamięci a bezpieczenstwo
Zawsze robię to w ten sposób ze zgrywam materiał na dysk twardy komputera ,dodatkowo zgrywam na dysk zewnętrzny 2,5 cala jako kopia zapasowa

wtorek, 12 lipca 2016, 18:34
Bywalec
Bywalec

Dziękuje bardzo. Generalnie więc nie mając już fizycznie materiału na karcie a na dwóch dyskach zew. zawsze jestem bezpieczny ( pomijam wypadki losowe typu uszkodzenie dysków ) ? czy może się coś źle zrzucić lub uszkodzić podczas zgrywania z karty a ja nie będę miał o tym pojęcia ? Najzupełniej boję się , bo póki mam fizycznie na karcie to wiem ze mogę do niej powrócić a jak nagram kolejny materiał to wiadomo ze ratunku nie mam.... pracuje na plikach XAVC PXW X70.

wtorek, 12 lipca 2016, 19:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

teoretycznie wszystko jest możliwe, kiepski czytnik, skok napięcia, wybuch granatu emp w pokoju obok, nigdy nic nie wiadomo, jednak sposób tunesa jest najlepszy, bez przeginania w jedna czy w drugą stronę, bezpieczeństwo bez zwariowania

wtorek, 12 lipca 2016, 21:16
Bywalec
Bywalec

Uff ... dziękuje Wam serdecznie. Mam co tydzień wesela i po prostu nie widzę sensu kupna kolejnych kompletów kart, które nie są najtańsze. Dysponuje dużą ilością dysków wiec chyba warto je wykorzystać. Serdeczne dzięki !

wtorek, 12 lipca 2016, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
teoretycznie wszystko jest możliwe, kiepski czytnik, skok napięcia, wybuch granatu emp w pokoju obok, nigdy nic nie wiadomo, jednak sposób tunesa jest najlepszy, bez przeginania w jedna czy w drugą stronę, bezpieczeństwo bez zwariowania

Miałem taki przypadek osobiście. Pisałem o tym na forum. Do końca nie mam pewności co było przyczyną, ale fakt faktem był problem z jednym - za to szalenie istotnym plikiem. Sprawa wyglądała mniej więcej tak: Robiłem materiał dla firmy. Z kart zrzuciłem na dysk MEDIA - który jest na stałe wpięty do kompa. Z Dysku "media" materiał został jeszcze raz skopiowany na zwykły talerzowy HDD i dostarczony do zleceniodawcy. Zleceniodawca przekopiował materiały do siebie na swój HDD. Materiały z obu moich dysków zostały usunięte. Dysk zewnętrzny ( 80GB) został już raz czy dwa nadpisany i nagle po mniej więcej miesiącu telefon, że jeden plik ( istotny) się nie odtwarza. Gdzie popełniliśmy błąd? Do dziś nie wiem. Faktem jest, że udało mi się odzyskać ten plik z dysku "media" - czyli pierwszego dysku na jaki zostały skopiowane karty. Zdarzyło mi się to jeden jedyny raz, a kamery na karty stale używam od 2009 roku i od tego czasu, jak przenoszę materiały z kart na HDD zostawiam kompa w spokoju. Nie chciałbym przeżyć tego po raz drugi. Zanim zrobię format kart w kamerze, zawsze wczytuje pliki do FCPX - program się burzy jak czegoś nie może wczytać - o backupie to już nawet nie wspominam - na dysku HDD na stałe wypiętym z komputera.

czwartek, 14 lipca 2016, 12:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moja metoda jest taka, zawsze nagrywam w beckupie na 2 karty, zrzucam material do kompa montazowego i karty zostawiam w spokoju, jesli jednak zajdzie potrzeba kasowania kart, to zgrywam material na zewnetrzny dysk, ale juz z drugiej karty, to pozwala zminimalizowac ryzyko bledu powstalego na karcie, zawsze mam material z dwoch roznych kart, jak na razie od kilku lat, odpukac bez niespodzianek.

czwartek, 14 lipca 2016, 13:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jaki póki nie skończę montażu nie tykam karty z oryginalną surówką właśnie ze względu na ewentualne błędy, których nie widać od razu, a które się zdarzają jak widać po postach.

czwartek, 14 lipca 2016, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panasonic dawał kiedyś soft do klonowania kart na HDD. Niestety w moim przypadku nie działa pod nowszymi systemami OSX. Świeżo kupiony C100 ma jakiś soft do transferu plików, ale jeszcze mu się nie przyglądałem.

czwartek, 14 lipca 2016, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najrad napisał(a):
Świeżo kupiony C100 ma jakiś soft do transferu plików, ale jeszcze mu się nie przyglądałem.

To jednak kupiłeś, pochwal się.
Pozdrawiam

piątek, 15 lipca 2016, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

S_tach napisał(a):
Najrad napisał(a):
Świeżo kupiony C100 ma jakiś soft do transferu plików, ale jeszcze mu się nie przyglądałem.

To jednak kupiłeś, pochwal się.
Pozdrawiam

Spokojnie daj mu czas na ogarnięcie ;-) Myślę, że w końcu szepnie parę słówek ;-)

piątek, 15 lipca 2016, 22:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na razie nie mam się czym chwalić. Kupiłem samo body z DAF, i dzięki wielkiej uprzejmości kolegi mam jedynie Canon 50 f1.4+ mój nikon 50f1.8 z adapterem, a teraz poluję na szerszy obiektyw. To dopiero jazda :) Canony drogie, Sigmy terkoczą, Tamrony gwiżdżą. Parafrazując klasyka " nie po to mam DAF ( i to dobrze działający) żeby nie używać" więc chciałbym obiektyw który dobrze ostrzy a przede wszystkim cicho. Ale to temat na osobny wątek, bo robi się OT. Jak coś nabędę i potestuję to na pewno dam znać.

sobota, 16 lipca 2016, 09:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najrad napisał(a):
Canony drogie

Przypomina to narzekania kierowcy, który kupuje po okazyjnej cenie limuzynę, a potem narzeka na ceny części zamiennych :mrgreen:

sobota, 16 lipca 2016, 10:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]