Teraz jest sobota, 24 lutego 2018, 17:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gimbal czy steadicam? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Gimbal czy steadicam?
Witam! Piszę z problemem, który polega na tym że utknąłem w martwym punkcie. Mianowicie. Planuję zakup stabilizatora obrazu do lumixa g7. Mój typ steadicama to JMR-PRO1 za 900 zł. Tylko pytanie, czy taki steadicam da mi odpowiednio dobre efekty. Załóżmy że jestem skłonny dopłacić i kupić nieco później albo lepszy steadicam być może tej samej firmy, albo kupić gimbala w przedziale 2000-2500. I jest tu trzech moich liderów od feiyu-tech.
Mg Lite (http://m.ceneo.pl/46230634)
Mg V2(http://m.ceneo.pl/47391772)
Mg 3-axis (http://www.fotoplus.pl/stabilizatory/gi ... xis-Gimbal) o zaskakująco niskiej cenie na tej stronie.
A nawet jeśli nie te modele to przede wszystkim pytam: gimbal czy stead?

piątek, 17 lutego 2017, 21:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Gimbal czy steadicam?
Tylko się przyłączę z pytaniem - macie jakieś doświadczenia z Feiyu Tech MG w wersji V2, korzystałem z MG (dla bezlusterkowców i jest ok) ale chciałbym prosić o info jak sprawuje się wersja V2 z lustrami 5DII czy 7D i jakie szkła do tego były podpięte, czy ewentualny kabelek hdmi podpięty do puszki nie rozwala poprawnej stabilizacji...
QB

sobota, 18 lutego 2017, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na pewnym forum (mam takie jedno w stopce) jest kilka stron takiego tematu (steadicam czy gimbal) i w sumie wniosek ostateczny jest taki, że... to głównie kwestia własnych preferencji i wyboru :)
Jednemu leży to, drugiemu tamto..
I generalna zasada jest taka, że żeby było naprawdę dobrze, to trzeba wydać sporo....

sobota, 18 lutego 2017, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Używam FY MG LITE v2 jestem zadowolony najtańszy na rynku, mi wystarczy, używam z Sony a6300 z obiektywem 10-18mm Sony Dla mnie zaletą tego zestawu jest to że nie muszę za każdym razem przy zmianie ogniskowej wyważać aparatu,jaką bym nie ustawił dowolnie obiektywu czy to 10mm-15-18mmm zawsze jest dobrze.Przy innych obiektywach gdzie tubus obiektywu się wysuwa niestety zmienia się środek ciężkości i trzeba za każdym razem wyważać. Gimbal ten jak napisałem jest najtańszy, nie posiada rączek ( zrobiłem sam-koszt 15 zł )Owszem są lepsze ale i dużo droższe.Tu mały test gimbala w 4K
https://vimeo.com/199050741

STEADYCAM-nie zawsze dasz radę przy filmowaniu w specyficznych warunkach
GIMBAL-prawie zawsze dasz radę -obrót o 360 stopni góra-dół ,po za tym możesz go zamocować na monopodzie, statywie itp. i sterowac za pomocą pilota.
W wersji z rączkami jest w wersji lite trzeba dokupić.
Dla mnie przejście z steadicama na gimbal- jestem bardzo zadowolony praktycznie wszędzie mogę go zabrać

sobota, 18 lutego 2017, 11:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeszcze mały test
https://www.youtube.com/watch?v=T8QLY2O_6lg

sobota, 18 lutego 2017, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mnie akurat te filmiki przykładowe kompletnie nie przekonały do tego sprzętu.
Polecam pouczyć się "kaczego/ninja chodu" na lekko podgiętych kolanach (nie w pełni wyprostowanych), unikniesz w ten sposób tego efektu "góra-dół-góra-dół" na swoim filmie.

sobota, 18 lutego 2017, 13:29
Nowy
Nowy

Ten drugi test który podesłałeś jest do mg lite. Natomiast dla mnie jest też istotne jaka jest różnica między
Mg Lite który kosztuje 2000 zł
Mg v2 który kosztuje 2600 zł i można go skonfigurować i. trzymać w dwóch rękach
Oraz Mg 3-axis który kosztuje 2200 zł i też go można skonfigurować

sobota, 18 lutego 2017, 13:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mnie nie chodzi o efekt góra dół - stań na pustej przestrzeni i unieś jak dasz radę steadycam na wysokość 3 metrów i zrób panoramę dookoła 360 stopni będzie ci ciężko a gimbalem stoisz w miejscu i bez problemu

Różnice

Mg Lite-do lżejszych aparatów ( do ok 1100g ) ,brak rączek,brak pilota

Mg v2 -do cięższych aparatów mocniejszy silniki ( ok 1700g),rączki i pilot w zestawie)
po za tym wszystko to samo .

MG LITE i MG v2 to gimbale 3-axis
jeszcze jedna uwaga gimbale te występują w dwóch wersjach być może dlatego różna cena ( 1990-2200) starsza wersja wyważanie za pomocą kluczy imbusowych w nowszych zaciski -odpada odkręcanie i zakręcanie przy wyważaniu lekko luzujesz i dociskasz -to dużo szybciej

sobota, 18 lutego 2017, 13:55
Nowy
Nowy

Czy więc mg 3-axis http://www.fotoplus.pl/stabilizatory/gi ... xis-Gimbal
Bardzo różni się od mg v2?
http://www.fotoplus.pl/stabilizatory/gi ... atow-VDSLR

sobota, 18 lutego 2017, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do kolegi maviozo
nagraj mi steadycamem ujęcia blisko podłoża schodów jak na tym filmie-będzie ci ciężko

https://www.youtube.com/watch?v=KD1ImNIPIuk

sobota, 18 lutego 2017, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie ma różnicy zadnej to samo wejdź na strone producenta i poczytaj
http://www.feiyu-tech.com/

cena wynika prawdopodobnie ze źródła od kogo sprowadzają a i tak wszyscy sprzedawcy piszą to samo .Nawet na stronie producenta podane jest to ze wersja MG v2 i MG Lite maja ten sam udźwig a to jest nieprawdą bo było by to samo

sobota, 18 lutego 2017, 14:19
Nowy
Nowy

No właśnie to mi się nie zgadzało. Dzięki wielkie! :D

sobota, 18 lutego 2017, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tunes - już mi coś tu zarzucasz. Nie napisałem, że coś jest lepsze od drugiego. Na pewno znajdziesz takie ujęcia, których nie da się zrobić steadicamem. Bardzo dobrze pokazali to przy pierwszych promo "movi", przekładanie stabilizatora przez taksówkę, jazda na desce itp.

Pytanie brzmi, czy faktycznie jesteś w stanie wykonać te wszystkie "kaskaderskie" ujęcia tak, żeby one wszystkie były wykonane dobrze i nadawały się do pokazywania? bo takie wyliczanie, że "da się", to wiesz, ale nie przekonują mnie, jak widzę taki wybujany i poszarpany filmik. Co z tego, że "się dało", jak samo w sobie ujęcie jest do kosza.

Tak jak mówię - mam świadomość ograniczeń i możliwości obu sprzętów.
W swojej "karierze" ani razu nie poczułem potrzeby wykonywania kosmicznych ujęć na gimbalu. Więc ich "potencjalne możliwości" mnie ani ziębią ani grzeją. Oczywiście moja "kariera" może być niczym, przy Twojej :)

PS. takie niskie ujęcia da się zrobić przynajmniej na dwa sposoby - jeden szybki, odwracasz sleda do góry nogami, zmieniasz wysokość uchwytu sleda do wyważenia i jedziesz. Drugi sposób zajmie trochę więcej czasu, montujesz dodatkową łyżwę, żeby kamera nie była do góry nogami. i spokojnie da się takie ujęcie wykonać ze steady, co nieraz robiłem. Ile razy zrobisz takie ujęcie?
Teoria teorią, a praktyka praktyką.

sobota, 18 lutego 2017, 15:30
Nowy
Nowy

A czy naprawdę warto dopłacać do Dual Handheld mode, które ma mg v2?

sobota, 18 lutego 2017, 18:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak długo wytrzymują akumulatory gimbala ? może ktoś podać link do zakupu np. na Allegro ?

piątek, 17 marca 2017, 22:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona