Teraz jest poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 08:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Rejestrator dźwięku/mikrofon + telefon iPhone 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Rejestrator dźwięku/mikrofon + telefon iPhone
Witam. To mój pierwszy post na forum więc chcę się na wstępie przywitać.

Teraz pytanie:
Jestem zainteresowany robieniem tak czysto amatorsko rozmów (podcastów) wideo. Jak na razie nie chcę inwestować dużej ilości pieniędzy, a zależy mi na dość dobrej jakości audio tych rozmów. Być może przeprowadzane będą one w aucie. Chciałbym o poradę jak rozegrać najefektywniej ten problem. Wideo chciałbym nagrywać moim telefonem (iPhone 7) a audio jakoś zewnętrznie. Czy istnieją jakieś mikrofony/ rejestratory dźwięku działające po bluetooth z telefonem? Ewentualnie jak rozwiązać problem z przewodowym połączeniem mając na uwadze, że Iphone 7 ma tylko złącze lightnig. Jeśli tak to czy moglibyście mi polecić jakieś rozwiązania? Co więcej, przychodzi mi do głowy również nagrywanie audio oddzielnie, na innym urządzeniu. Co myślicie Panowie i proszę o rady.
Pozdrawiam

środa, 17 lipca 2019, 21:49
Moderator
Moderator

Post Re: Rejestrator dźwięku/mikrofon + telefon iPhone
Na innym urządzeniu, tak. W ten sposób:
https://www.cyfrowe.pl/audio-rejestratory-dzwieku,2,140,1072.html
Wyboru wstępnego dokonaj według cen i parametrów. Potem nawet w sklepie powinni Ci pozwolić na rejestrację paru minut dźwięku na Twojej karcie, z dwóch / trzech wytypowanych urządzeń. Do wielu z tych rejestratorów można jeszcze dobrać mikrofon lepszy od wbudowanych.

PS
Podzielność uwagi dobra rzecz, ale ja osobiście mam gęsią skórkę, jak widzę wywiady robione w samochodzie w czasie jazdy. :wink:

PS
Znalezione w internetach:
https://beafoto.pl/pl/p/RODE-SC6-L-Przejsciowka-mikrofonowa-do-iPhoneiPad/6275
PS 2
ceny

środa, 17 lipca 2019, 22:52
Nowy
Nowy

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem zaskoczony dobrym podejściem do nowego użytkownika. Inne fora bywają bardzo niewyrozumiałe (patrz: elektroda). Jak ma się do mikrofonów/rejestratorów łączących się po bluetooth z telefonem? Czy istnieje coś takiego? Pytam ponieważ nie mam doświadczeń w synchronizacji oddzielnego audio z wideo. Czy to może okazać się problematyczne?

PS: W trakcie studiów byłem kierowcą ciężarówki z naczepą, więc nie powinno być problemu z podzielnością uwagi za kółkiem :)

piątek, 19 lipca 2019, 17:42
Moderator
Moderator

Wiesz, zawsze to może być kwestia przypadku. Parę razy czytałem forum Elektroda i zawsze myślałem, że jest tam sporo ludzi którzy sobie pomagają.

Wracając do sposobu łączenia mikrofonu. Opinie na temat jakości dźwięku po bluetooth są jednoznaczne. Jakość jest co najwyżej średnia. Dlatego przewodowe łącze, w tym wypadku na lightning, wydaje mi się lepsze. Wyżej dałem link do samej przejściówki, tu: LINK masz do kompletu z mikrofonem, ale pasować będzie prawie każdy mikrofon i słuchawki.
W tym momencie masz minimalne zagrożenie niezsynchonizowanego dźwięku. Co innego z rejestratorami które podałem jeszcze wcześniej. Tam trzeba z założenia zsynchronizować dźwięk z obrazem w programie do montażu filmów. Nie używam apek mobilnych do tego, więc nie wiem czy jest to w nich możliwe. W architekturze x86 - zarówno na Makach, jak i PC jest to możliwe jak najbardziej.

piątek, 19 lipca 2019, 19:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sprawdził bym jeszcze jak w iPhone wygląda "trzymanie" klatek podczas nagrywania. Dla przykładu podam parametry z jakiegoś wypasionego Samsunga, z którego dostałem materiał:
Szybkość wyświetlania klatek : 29,938 kl/s
Minimalna szybkość wyświetlania klatek : 25,182 kl/s
Maksymalna szybkość wyświetlania klatek : 32,328 kl/s

Jak będziesz dźwięk nagrywał tylko smarfonem to "problemu" nie będzie. Jednak jak użyjesz zewnętrznego rejestratora mogą pojawić się problemy z synchronizacją. Z biegiem czasu będziesz ją tracił. Miej to na uwadze. Jak masz już coś nagrane to pochwal się jak to wygląda iPhone. Wklej informacje z MediaInfo - DobreProgramy klik

sobota, 20 lipca 2019, 12:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]