Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2019, 15:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 obudowy podwodne do kamer 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post obudowy podwodne do kamer
chciałbym coś kupić do SONY PC6 ale nie jestem przekonany do aqua-marine a ok 1000zł za kawałek torebki foliowej to też dużo - z drugiej strony sztywne obudowy są strasznie drogie. Kombinuję też z jakąś samoróbką może macie jakieś doświadczenia. Jak na razie próbowałem z pojemnikiem do żywności z DUKI za 25 zł (szary - plastikowa przezroczysta klapka zamykana na metalową kamerkę) i w wannie i na basenie się sprawdza. Jednak jest to prowizorka - największy problem jest z brakiem możliwości sterowania kamerą - może ktoś ma pomysł jak to rozwiązać? - może zbudować jakiegoś pilocika, wyprowadzić go na zewnątrz obudowy i dobrze uszczelnić?

piątek, 22 lutego 2002, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post obudowa do kamery
kiedyś dawno temu..... widziałem w internecie jak gość z rur PCV ,i
różnych takich do tych rur wykombinował obudowe . żeby mieć 100 per.pewnośći miała zaworek od rowerka i przed nurkowaniem pompowano powietrze pod ciśnieniem do obudowy.

niedziela, 19 maja 2002, 20:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tez bym chciał coś takieego niedrogiego ,duze ryzyko uszkodzenia kamery i ciśnienai nie wytrzymuje :idea:

poniedziałek, 29 lipca 2002, 00:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Tez jestem PODOBNYM sprzetem zainteresowany, tyle ze nie do zdjec podwodncyh, a noramlnych tylko ze w czasie deszczu. Uzywalem rozych workow plastikowych, ale to sie nie sprawdza, bo nie jest to zbyt wygodne a i okazalo sie, ze kamera zostala zalana. Dodatkowo stalem jeszcze pod parasolem, ale deszcz tak lal ze wszedzie go bylo pelno i kamera wyzionela ducha.
A i mam przy tej okazji przestroge. Autoryzowany serwis Sony (w Warszawie, gdzie odeslano moja kamere dogotal8) wycenil jej naprawe na 4000 zlotych, bo ponoc byla tak uszkodzona, ze trzeba bylo wymieniac czesci na nowe sprowadzone z zagranicy (nie pamietam skad). Zaznaczam, ze kamere zakupilem za 2600 zeta. Powiedzialem krotko NIE i odeslano mi sprzet bez naprawy. Przez tydzien chodzilem wkurzony, az w koncu kumpel polecil mi maly osiedlowy serwis. Poszedlem, oddalem, poczekalem (1,5 tygodnia) i dowiedzialem sie ze mozna kamere naprawic za 400 zeta!!! I teraz mam calkowcie sprawna kamere!!!
Nie mozna tej sytuacji okreslic inaczej niz: SONY TO ZLODZIEJE!!!

poniedziałek, 29 lipca 2002, 17:18
Bywalec
Bywalec

Zgadzam się z przedmówcą w zupełności. Wynika z tego, że niemożność znalezienia usterki najlepiej jest rozwiązać, zastąpując uszkodzony (podejrzany) element całkowicie nowym, obciążając wszystkim pechowego klienta. Na szczęście są jeszce serwisy, które naprawią sprzęt 10x taniej :)

Pamiętać trzeba o tym, że w Polskich serwisach nie istnieje słowo uczciwość. Może się zadarzy jeden na 100, w co wątpię.
Kolega był kiedyś na praktyce w autoryzowanym serwisie Panasonica. Zaprosił mnie, abym zobaczył jak wyglada naprawa sprzętu od kuchni. Usłyszałem wówczas rozmowę serwisanta z szefem. Pracownik pytał się czy wypisywać ma rachunek za radiomagnetofon, w którym odkręciła się jakaś śrubka, uniemożliwiają prawidłowy odbiór, czy w ogóle działanie urządzenia (dokł. nie pamiętam). Szef odpowiedził, że policzymy za normalną naprawę, a na wykazie przyczyn awarii wpiszemy coś poważniejszego. I taka jest właśnie nasza polska mentalność, w której pogoń za mamoną bierze górę nad zwykłą uczciwością.

poniedziałek, 29 lipca 2002, 21:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:D jateż miałem radio samohodowe .serwis chciał więcej niż nowe kosztuje ,zrezygnowałem przyniosłem do domu i szukałem co posklepach coby tu kupić :idea: nowego do auta ,cos mnie tkneło wkładam nastepnego dnia do auta i działa bez naprawiania :!: myślałem że styki maoże ale działa już tak 2 miechy. :!: ale dożeczy co ztymi pokrowcami na kamere mam namiar na nowy sklep mają coś mić :?:

wtorek, 30 lipca 2002, 00:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]