Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 08:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Kabel S-Video - specyfikacje 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kabel S-Video - specyfikacje
Witam,
Chciałbym połączyc mój komputer (wyjscie TV w karcie graficznej) z telewizorem w drugim pokoju.
Kabel 15 m jest trochę drogi (45 zł) i chciałbym go sam zrobić.
Czy jest to możliwe. Jakiego kabla będę potrzebował, ile kosztuje metr takiego kabla (muszę wiedzieć, czy mi sie to wogołe opłaca).

Wiadomo trzeba jeszcze pociągnąc kabel audio, ale to jest mały problem.

poniedziałek, 23 lutego 2004, 19:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jesli to kabel s-video to nie oplaci ci sie raczej. one musza byc bardzo dobrze ekranowane bo sa wrazliwe na zaklocenia. dodaj do tego dobrej jakosci wtyczki i sie okaze ze samodzielne zrobienie kabla bedzie o 10 zl tansze.

poniedziałek, 23 lutego 2004, 21:01
Bywalec
Bywalec

Ja też miałem ten problem. Rozwiązałem go przez wywiercenie dziury w ścianie (pokoje sąsiadowały ze sobą) i zastosowanie kabla 4 metrowego.

wtorek, 24 lutego 2004, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i to jest zdecydowanie najlepsze wyjscie, im taki kabel bedzie krotszy tym lepiej - obraz bedzie ladniejszy bo mniej zaklocen i strat sygnalu.

wtorek, 24 lutego 2004, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mój brat znalazł kabel 15m za 15 zł. Jak myślicie będzie dobry?

Kto mógłbymi dać wskazówki, czego unikać (kontaktu z jakimi urządzeniami kablami) aby było jak najmniej zakłóceń.
Wiem, że chodzi o pola elektro magneyczne, ale jak to wygląda w praktyce.

P.S. Jeszcze nie jestem taki głupi, żeby zapomnieć o wiertarce :) pokoje nie sąsiadują ze sobą więc jedyne wyjście to kabel.

wtorek, 24 lutego 2004, 23:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie wiem czy bedzie dobry, cena tego nie sugeruje. moze byc slabo ekranowany (albo wcale - bo takie tez sie zdarzaja) i nie bedziesz zadowolony z efektow..
jak chcesz miec pewnosc i umiesz lutowac to kup sobie koncowki i kabel samodzielnie i po klopocie.

środa, 25 lutego 2004, 09:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Długość to nie największe zagrożenie :) Mój znajomy, a również ktoś już na Forum, miał problem z... czarnobiałym obrazem przez taki kabel. Rzecz istotna to przy zakupie upewnić się czy kabel pozwoli na połączenie PC z TV/DVD itp. Chodzi o to by był kompatybilny (czy jak to nazwać) z PC - potem w razie co będzie można go zareklamować jako nie spełniający swojej roli. Znajomy poradził sobie poprzez wlutowanie przed końcówką kondensatora, ale szukając rozwiązania natknął się na kilka schematów, z których dwa mu nie pomogły. Więc jakgdyby standardów wyprowadzania sygnału S-Video było kilka. Ja używam kabelka z końcówką Euro i znajomi moi również, więc nikt więcej nie miał takowych problemów.

środa, 25 lutego 2004, 11:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Powiedzcie mi, ile taki kabel średnio kosztuje. Z jakimi cenami się spotkaliście.

środa, 25 lutego 2004, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem kabeków swego czasu omawiałem nawet z serwisem HP (bo akurat w ich notebookach został on zauważony) i z tego co wiem na chwilę obecną to to, że z zakupionymi w marketach czy sklepach elektronicznych kablami mogą (ale nie muszą) być problemy. Kabel najlepiej nabywać w... sklepach komputerowych. Gość z serwisu HP podpowiedział, że on dla klientów, którzy się burzą, że wyjście S-Video nie działa, ma kabelki kupione w MediaMarkcie, na stoisku komputerowym, kabel typu PC-DVD, produkcji Hama, w cenie niespełna 20 zł za 5 m.

środa, 25 lutego 2004, 19:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
mam podobny problem co autor tematu - mam zrobiony kabel PC - TV, ale nagle coś, gdzieś sie uszkodzilo i niestety brak wizji w TV, podejrzewam kabel i chcialbym jeszcze raz go sklecić ale potrzebowałbym dokładego opisu jak połączyć poszczególne bolce końcówki s-video - czy kabel musi być 4 żyłowy czy wystarczy 3, w starym kablu mialem zmostkowane 2 bolce wtyczki, stan był poprawny?? czy każdy bolec musi być podłączony osobno??
z góry dzięki za jakie kolwiek info.
pozdrawiam
T.M.

czwartek, 26 lutego 2004, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kablem [S-video] <->[ S-video]
Z dodatkowym kablem audio:
[Jack 3mm] <-> [2x chinch]

Czy może tym kablem
[s-video, jack 3mm] <-> [Euro]

Gdzie jest lepsza jakość.
I czy opłaca się kupować jakieś lepsze wtyki ze specjalnych stopów
przy karcie muz. zintegrowanej na płycie gł. ;
Karcie graf. Ti 4200 128 MB VIVO;
TV Sony Trinitron 29" 50 Hz.

Czy lepsze wtyki zaowocują lepszą jakością dzwięku/obrazu przy urządzeniach tej klasy (jak widac nie najwyższej :) )

piątek, 27 lutego 2004, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przy obu kablach nie bedzie raczej roznicy w jakosci. nie podales co to za "specjalne stopy" ale ogolnie wtyki raczej maja wplyw na zywotnosc i ergonomie kabla a nie na jakosc dzwieku (chyba ze sa drewniane ;) ). Lepsze po prostu ci sie nie rozleca i nie pourywaja tak szybko, a to ma znaczenie jak sie czasem odlacza taki kabelek.

sobota, 28 lutego 2004, 09:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wejdż na tą stronę http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=6271 ta dziewczyna jest mądrzejsza od tej całej zgrai. Też miałem problem zrobiłem jak napisała i działa.

sobota, 28 lutego 2004, 16:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]