Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 18:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Akumulatory PREMIUM GOLD lub BATIMEX, czy warto kupić? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Akumulatory PREMIUM GOLD lub BATIMEX, czy warto kupić?
mam zamiar zakupić akumulator do mojej kamerki JVC GR-DVL-150 o pojemności ponad 1500mA. Natrafiłem na wyroby firmy PREMIUM GOLD BATIMEX, które są atrakcyjne cenowo (189 zł) i posiadają bardzo dużą pojemność - 3000 mA. nie znam jednak tego producenta i liczę bardzo na wasze uwagi i doświadczenie. Czy są one równie dobre jak GP lub rowi? A może są lepsze?

środa, 25 lutego 2004, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post baterie
Według mnie to nie muszą być gorsze. Kupiłem w Batimeksie tanio "no name" akumulator do kamery Panasonić i z ciekawości go rozebrałem, a wewnątrz akku Panasonic. Przerabiałem akumulator do Cannona firmy Rowi a wewnątrz też Panasonic. Takie miałem doświadczenie. A orginał bateria Panasonica to już cena że jej.

środa, 25 lutego 2004, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post baterie
Według mnie to nie muszą być gorsze. Kupiłem w Batimeksie tanio "no name" akumulator do kamery Panasonić i z ciekawości go rozebrałem, a wewnątrz akku Panasonic. Przerabiałem akumulator do Cannona firmy Rowi a wewnątrz też Panasonic. Takie miałem doświadczenie. A orginał bateria Panasonica to już cena że jej.

środa, 25 lutego 2004, 20:56
Stały bywalec
Stały bywalec

Mam oryginał NP-QM91D Sony i Premium Gold NP-FM90. Jakość wykonania premiumki gorsza, ale czasy działania praktycznie identyczne. Niezbyt precyzyjnie pokazuje czas do wyładowania. Pozatym ładuję się tyle samo co oryginał i działa tyle samo.
Nie żałuję zakupu premiumki. Nie wiem jeszcze jak z żywotnością bo mam ją za krótko, ale w stosunku do ceny jakieś 200 zł. to za oryginał mogę mieć jakieś 3 premiumki.
Pozdrawiam.

wtorek, 23 marca 2004, 20:49
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam oryginał NP-QM91D Sony i Premium Gold NP-FM90. Jakość wykonania premiumki gorsza, ale czasy działania praktycznie identyczne. Niezbyt precyzyjnie pokazuje czas do wyładowania. Pozatym ładuję się tyle samo co oryginał i działa tyle samo.
Nie żałuję zakupu premiumki. Nie wiem jeszcze jak z żywotnością bo mam ją za krótko, ale w stosunku do ceny jakieś 200 zł. to za oryginał mogę mieć jakieś 3 premiumki.
Pozdrawiam.

Według informacji,które posiadam to właśnie Premium Gold produkuje akumulatory z kontrolą pojemności dla Sony.

poniedziałek, 5 lipca 2004, 01:19
Nowy
Nowy

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale z poprzednich postów wychodzi że zaminniki również podają czas do wyładowania się baterii?!?

Bo ja ostatnio zakupiłem zamiennik NP-F750 do kamery Sony CC-TR713E i nie dość że teraz kamera nie pokazuje czasu to jeszcze nie ładuje tego zamiennika - dioda informująca o poziomi naładowania tylko miga i nic się nie dzieje.

Ma ktoś pomysł co się dzieje, bo nie wiem czy zamiennik wadliwy czy kamera ma jakąś blokadę i ładuje tylko akumulatory InfoLITHIUM?

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 18:50
Nowy
Nowy

Post Premium Gold NP-FP90
Zakupilem ostatnio do kamery Sony DCR-HC42E zamiennik NP-FP90 Premium Gold. Jakosc na przyzwoitym moim zdaniem poziomie. Akumulator jest zgodny z technologia InfoLithium. Akumulator laduje sie bezproblemowo i kamera wyswietla mniej lub bardziej prawidlowo pozostaly czas. Nie wiem, jak bedzie z zywotnoscia tego akumulatora, ale jego zasoby energetyczne w porównaniu do akumulatora Sony NP-FP50 powalaja na kolana. Oryginal Sony NP-FP50 dolaczony do tej kamery to ok. 110 min po naladowaniu, natomiast Premium Gold NP-FP90 to przeszlo 400 min po naladowaniu - wskazniki dotycza pracy na panelu LCD. Czasy te mowia same za siebie. Na dluzsze wyjazdy w teren rewelacja.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 19:44
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Uzywam oryginalnego aku Canon i drugi Unomat po prawie trzech latach użytkowania aku Canon ten z wyposazenia fabrycznego jest w 99 % taki sam jak na poczatku, a jesli chodzi o Unomata to jego sprawność spadła o 30%.

Kiedyś używałem kamery Sony Dygital 8 i do nie miałem dwa aku Sony
kolega używa jej do tej pory ( 7 lat) i obydwa wykazują cały czas bardzo dobrą sprawność w 95%.

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

uzytkuje od dawna nie oryginalny zamiennik do mojej kamery jvc i jestem zadowolony, nie ma co przeplacac :)

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 23:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]