Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 10:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 kabel 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kabel
slyszalem, ze mozliwe jest podlaczenie kamery ( cyfrowa ) do peceta za pomoca kabla S/Video
chcialem sie zapytac jak taki kabel sie nazywa (czy poprostu S/Video czy moze inaczej) i gdzie mozna go kupic czy w zwyklym sklepie elektronicznym czy moze w komputerowym i ile moze kosztowac ( nie chodzi mi tu o kable firmowe, a o zwykle )
prosze o odpowiedz, za ktora z gory dziekuje

środa, 4 września 2002, 18:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czwartek, 5 września 2002, 19:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na dzień dzisiejszy kamery cyfrowe DV, Mini DV, Digital8 z PC komunikuja się przez złącze Fire Wire, IEEE 1394 lub iLink u Sony. Jeszcze przez parę lat tak będzie na pewno. Potrzebny wiec jest Ci kontroler Fire Wire. Przy jego zakupie wszyscy producenci dołączaja odpowiedni kabel - tzw. FW 6/4. Kabel SVideo na pewno dotyczy sygnałów analogowych a na takich komputery nie działaja. Kablem tym można przesłać sygnał z kamery (przynajmniej mojej) do magnetowidu SVHS.

poniedziałek, 16 września 2002, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post S-Video
Jak to na S-Video komputery nie działają??? Wystarczy karta telewizyjna i juz masz wejście na S-video. Swietnie się nadaje do nagrywania na komputerze za pomocą choćby VirtualDuba. Tyle że strata jakości w porównaniu do DV będzie zauważalna. KartaTV jednak będzie konieczna. Chyba że karta grafiki typu ViVo (Video In/Video Out). Ważne aby wejście było S-Video bo Composite to juz 3 liga. Pod S-Video podłączam np. tuner Cyfry. A wyjście używam do ogladania DVD na TV (z karty Ati). Jakość OK.

poniedziałek, 16 września 2002, 13:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kabel SVHS
Co do kabla to ma zakończenia bliźniaczo podobne do tego jakiego uzywasz do podłączenia myszki czy klawiatury PS/2.
Zapomniałbym. Jakość kabla ma duże znaczenie. Tanie kable na tyle zepsują Ci zabawę, że nie warto w nie inwestować. Sam się przekonałem gdy podłączałem TV do wyjścia TV-out. Obraz na ekranie miał fatalna jakość. Może akurat ten kabel był złej jakości. W końcu użyłem kabla dołączanego do karty Ati - o przekroju okrąłym. Różnica diametralna. Warto dopłacić 10PLN i poszukać dobrego kabla. Jego koszt w zalezności od długości to może 20 PLN. Moze więcej. W każdym razie nie zbankrutujesz. Aha - kabel dostepny w każdym sklepie RTV. W komputerowych nie masz co szukać...

poniedziałek, 16 września 2002, 13:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]