Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 02:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Mikrofon do JVC GR-DV4000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mikrofon do JVC GR-DV4000
Witam,

Jestem posiadaczem kamerey JVC GR-DV4000, i rozwazam wlasnie kupno dodatkowego mikrofonu. Nie jestem specjalista w dziedzinie akustyki, w zwiazku z czym nie jest to sprawa prosta.

Jakie odzwierciedlenie w rzeczywistosci ma kierunkowosc dzwieku - kadroidalna, kolowa itp? Co znaczy ze mikrofon jest pojemnosciowy, albo dynamiczny?

Z tego co sie orientuje, do krecenia wywiadow, reportazy itd poleca sie mikrofony mono, a nastepnie kopiowanie jednej sciezki na dwa kanaly przy edycji. Jak wyglada sytuacja przy kreceniu amatorskich filmow niezaleznych? Tzn przy takich produkcjach, rodzaj nagruwanego dzwieku bywa bardz roznt, potrzebuje wiec chyba dosc uniwersalnego mikrofonu.

Lepszym rozwiazaniem jest mikrofon podlaczany do stopki akcesoriow, czy po prostu zwykly mikrofon, polozony gdzies poza kadrem, ale niezbyt daleko? Czy do stopki akcesorwio da sie podlaczyc niefirmowy ( tzn nie JVC) mikrofon?

I chyba ostatnie pytanie - czy mikrofony typu klips, oferuja znosna jakos dzwieku, czy tez zdecydowanie lepiej jest kupic mikrofon "typowy"?

Za odpowiedz na powyzsze pytania bede wielce rad.

środa, 17 marca 2004, 17:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mikrofon do JVC GR-DV4000
Siemion napisał(a):
Czy do stopki akcesorwio da sie podlaczyc niefirmowy ( tzn nie JVC) mikrofon?

Witam
Za duzo ci nie pomoge, ale jesli chodzi o stosowanie niefirmowych akcesoriow do naszej kamery to glownym i w zasadzie jedynym problemem jest szerokosc sanek na kamerze. Ja radze sobie z tym spilowujac delikatnie krawedzie wsuwanego uchwytu. Jesli sobie z tym poradzisz, sadze ze nie bedzie innych problemow. Oczywiscie mikrofon musi miec wtyk pasujacy do wejscia mic-in w kamerze ale to oczywiste. :D

piątek, 19 marca 2004, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post MIKROFON DO KAMERY
Witam, zapraszam na http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22424546 a jeśłi będziesz miał jakieś pytania to proszęo kontakt 0-502-48-56-17. Pozdrawiam.

piątek, 19 marca 2004, 22:04
Nowy
Nowy

Tommy: A ty uzywasz zewnetrznego mikrofonu? Jakiego?

sobota, 20 marca 2004, 00:19
Nowy
Nowy

Hmm. Czyzby nikt z uzytkownikow tego forum nie posiadal zewnetrznego mikrofonu? Czy po prostu pisac sie niekomu nie chce? A moze zle sformulowalem pytanie...Zaznacze wiec ze nie kieruje go tylko do posiadaczy takiej samej kaemry, jak wspomniana.

sobota, 27 marca 2004, 00:13
Stały bywalec
Stały bywalec

Używam kamery SONY TRV17. Długo szukałem dobrego mikrofonu. Właściwie to chciałem zakupić tylko SONY. Ale w końcu ze względu na cenę zakupiłem polski MONACOR. Co ciekawe na allegro jest taki sam tylko sprzedawca nie podaje jego marki, mailem dowiedziałem się, że to właśnie monacor ecm600st. Ludzie licytują za niego już ok. 180 zł i cena minimalna nie osiągnięta. Sprzedawca napisał, że chcę za niego jakieś 400 zł. W poprzedniej aukcji nie sprzedał a dawali już 350zł. A teraz właśnie to ciekawe JA taki mikrofon zakupiłem nowy w sklepie internetowym za 179 zł.
Odnośnie tego mikrofonu, robiłem wiele testów porównywałem go do oryginalnego wbudowanego w kamerę. Napewno ten wypadła lepiej. Nie jest to może rewelacja, ale jest ok. Jest mniej czuły jak oryginał, ale to lepiej bo nie słychać tak bardzo trzasków jak np niechcący stuknę w obudowę kamery. Bardzo dobrze rejestruje wysokie i niskie tony. Przy odsłuchiwaniu dźwięku nagranego tym mikrofonem na głośnikach z telewizora nie słychać różnicy ale już po podłączeniu audio do lepszego sprzętu różnica jest kolosalna. Chodzi oczywiście tylko o muzykę, w dźwiękach z otoczenia i mowie nie widzę różnicy. Najlepiej było by oczywiście sprawdzić w jakimś programie do obróbki dźwięku parametry jednego i drugiego, ale ja zajmuję się nagrywaniem amatorski i różnica na słuch mi wystarcza. Mikrofon ma własne zasilanie (paluszek). Od kupna jeszcze jej nie wymieniałem a to było jakieś dwa miesiące temu. Oczywiście mało nagrywam. Wadą mikrofonu jest jego włącznik tzn nie ma żadnej diody czy działa tylko trzeba spojrzeć na włącznik żeby był w pozycji on. Ja jestem zapominalski dlatego dokupiłem sobie małe słuchaweczki i podłączyłem do kamery aby słyszeć czy mikrofon działa czy nie.
Acha najlepiej umięscić go na kamerze na dodatkowej szynie żeby był z boku kamery a nie nad oryginalnym mikrofonem. Ja mam na środku lampę a po prawej na listwie asymetrycznej (z fotonu) mikrofon.
Pozdrawiam.

niedziela, 28 marca 2004, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tommy: A ty uzywasz zewnetrznego mikrofonu? Jakiego?

tak jak juz rozmawialismy na gg nie uzywam zewn mikrofonu, sposob ze spilowaniem przydal mi sie do instalacji lamp osw na kamere: 35W z zelowki 12V i 150W 220V,

poniedziałek, 29 marca 2004, 07:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mikrofon do JVC GR-DV4000
C

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 02:00 przez zakręcony, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 4 maja 2004, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam, sprzedaję mikrofony STEREO do kamer, o niebo lepsze od YOGI. Również wysyłka ! Szczegóły pod 0-502-48-56-17

środa, 23 czerwca 2004, 20:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 września 2008, 02:00 przez zakręcony, łącznie edytowano 1 raz

środa, 23 czerwca 2004, 22:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jakie 209 zł ? Osobiście ten mikrofon kupiłem za 158zł ! Nie wiem skąd bierzecie te ceny ? Pozdrawiam studiomix@pf.pl 3miasto.

wtorek, 29 czerwca 2004, 20:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]