Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 07:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 jakie oswietlenie przy filmowaniu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jakie oswietlenie przy filmowaniu
Jakich lamp nailepiej użwać przy filmowaniu imprez typu wesele, ślub itd. o jakiej mocy? jak ustawiać?
Dzięki

wtorek, 5 marca 2002, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jakie światło
Mocne, co nakmniej 500 - 1000W. Więcej nie każda instalacja zniesie.
Wesele to ruch a więc rózna plany. Większa moc = większa przysłona =
większa głębia ostrości.
Jedna lampa w jednym stałym miejscu wysoko jako kontra. Druga w ruchu z kamerą na wysięgniku (oczywiście potrzebny asystent).
Na lampę nadaje się hermetyczna 500W oprawa do oswietlenia reklam (na rynku ok 20pln) zamocowana na wykonanym we własnym zakresie aluminiowym wysięgniku (rurka dł ok. 2mb srednica ok. 18mm w sklepach hutniczych). Zadbać o dobry (nie za cienki) kabel bo depczą i moc poboru duża.

Enka

piątek, 15 marca 2002, 21:59
Nowy
Nowy

Post Jakie światło
Nie wydaje mi się że chodzenie po sali z ciągnącym się kablem to dobry pomysł. Ja wystawiam 3 maszty po 1000Wat każdy(w zależności od sali) i dodatkowo mam lampkę na kamerze 35Wat 12V zasilaną z dodatkowego akumulatorka. Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji. Miras.N

sobota, 16 marca 2002, 12:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja podobnie uzywam statywow co najmniej 3 punkty swietlne im wiecej moim zdaniem tym lepiej .. mniej cieni ... no i koniecznie pierwszy plan mala lampka na kamerze ... standartowo do sali w zaleznosci od wielkosci oczywiscie umiesczam ok. 1.5-4 KW swiatla ...
Pozdrawiam ...

piątek, 26 kwietnia 2002, 20:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja nigdy
i nie rozumiem dlaczego tego uzywacie
1. BARDZO przeszkadza osobie filmowanej
2. przeciez oswietlenie od frontu jest badziewne i nigdy sie z takim nie spotkalem w profesjonalnym oswietleniu. Lampe z przodu uzywa sie tylko po to by w oku powstal fajny blysk, a taka lampa na kamerze, echhh, nigdy nie polecam!
z przodu to sie uzywa jakies odbicie, blende, duze plaszczyzny oswietleniowe, cos czego na weselu nigdy sie nie uzyje. Dlatego w takiej sali trzeba po prostu dobrze oswietlic sale
wysoki wysiegnik, swiatlo skierowane w sufit, dobrze jest swiatlo zmiekczyc, mozna tez uzyc niebieskiego filtru
pozdr

niedziela, 5 maja 2002, 15:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No coz widac kolega nie pojol jeszcze techniki dobrego filmowania lub inaczej oswietlenia ... co do odbitego swiatla to jestem jak najbardziej za podobnbie tyczy sie to ekranow ale jestem jak najwiekszym zwolennikoem przedniego doswietlenia ... podkreslam doswietlenia a nie walenia 150 W prosto w twarz .. fakt przeszkadza ale nie wydaje mi sie zeby 35 W komus zaszkodzilo .. a co do profesjonalizmu to proponuje popatrzec na TV jakakolwiek stacje co robia ja nie mowie o studio i oswietleniu wielkpunktowym
Pozdrawiam

poniedziałek, 6 maja 2002, 20:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale co TV? telewizja moze i ma lampy na kamerze. Ale to co innego. jak TV wchodzi gdzies cos sfilmowac, to za kamera stoi min 3 osoby, robia chalasu i kazdy ich widzi, bo to TV. A lamy na kamerze tez uzywaja tylko w przypadku kiedy to jest potrzebne - niezbedne.
Na weselu mozesz sie wczesniej przygotowac i na pewno mozesz sobie sale tak osiwetlic, by Twoja kamera dobrze zarejestrowala.Z lampa jestes po prostu widoczny i raczej przeszkadzasz. Ja przynajmniej przyjmuje taka technike na weselu by byc jak najmniej widoczny i jak najmniej sie wtrancac - totalne minimum improwizacji, czysta rejestracja tego co sie dzieje. Ale oczywiscie warto miec cos zalozonego na kamerce, jesli np. warunki pogodowe sie szybko zmieniaja, a młodzi, czy tez inny obiekt filmowany szybko sie przemieszcza. Jak najbardziej za, ale nie na sali, gdzie wczesniej sobie wszystko przygotowuje.

pozdrawiam

wtorek, 7 maja 2002, 17:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]