Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 08:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 mikrofony 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post mikrofony
Jeżeli ktoś miał do czynienia z zewnętrznymi mikrofonami do kamer, to bardzo proszę o informację na temat ich jakości. W ofercie internetowej znalazłem tylko ofertę firmy Studio Honek z Kielc. Napisałem do nich w tej sprawie, ale firma nie raczyła jak na razie odpowiedzieć. Testowałem również mikrofon reporterski kardioidalny o paśmie od 100 kHz do 18000 kHz i okazało się, że przenosi dość fajnie, lecz trochę za mało ma "dołów".
Na temat mikrofonu ze Studia Honek chciałem dowiedzieć się o jego paśmie przenoszenia oraz o jego czułości, jak też czy pracuje kierunkowo, czy również dookólnie. No cóż. Ta firma nie dba jednak o klienta - jak sądzę po ich potrktowaniu mojego pytania.
Pozdrawiam wszystkich.
Proszę o informacje na videorelax@poczta.onet.pl
Dziękuję. Emil W.

niedziela, 10 marca 2002, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja bym nie kupił mikrofonu z tej firmy. Produkują, ogólnie mówiąc, delikatną tandetę. Nie kupuj również wynalazków z SONY lub Panasonica. Zainteresuj sie firmami, które robia tylko sprzęt do nagłośnień i rejestracji dźwięku, np. SHURE, Sennheiser, czy polski Tonsil. Ten ostatni ma kilka fajnych propozycji, lecz trzeba uważać na sposób zasilania. Osobiście polecałbym coś z Shure.
Za doły, jak piszesz, często odpowiedzialny jest przetwornik analogowo-cyfrowy w kamerze. Kiedyś miałem taki przypadek, że podłączyłem mikrofon Shure do innej kamery i myslałem, że się zepsuł, sam środek i góra. Wróciłem z nim do swojej i okazało się, że wszystko jest OK. Żeby było śmieszniej, obydwie kamery to SONY DVCAM tylko różne modele.
Pozdrowienia

czwartek, 4 lipca 2002, 17:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Kupię mikrofon, ale...
Mam kamerę PANASONIC NV-DS29 i mam poważny problem żeby kupić jakikolwiek mikrofon (mieszkam w WARSZAWIE! - póki co nie znalazłem ani jednego sklepu gdzie byłby chociaż jeden mikrofon!). Jestem bardzo zdziwiony, bo myślałem, że będę miał duży wybór, a tu nawet w salonie PANASONICA powiedzieli mi, że model mikrofonu z zoomem nie jest w Polsce dostępny. Zajmuję się amatorsko kręceniem filmów i dobry mikrofon to dla mnie podstawa.
Czy orientujecie się gdzie można kupić, najlepiej używany, dobry mikrofon? Może wiecie coś o aukcjach w internecie gdzie można coś takiego znaleźć? A może ktoś z Was ma do sprzedania ? :?:

środa, 28 sierpnia 2002, 12:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]