Teraz jest piątek, 26 kwietnia 2019, 04:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 statyw - velbon czy hama 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post statyw - velbon czy hama
Czy używał któs z Was statywu Velbon DX-888? Potrzebuję coś kupić (taniego) i nie wiem czy wziąć ten...
Jaką on ma głowicę (chodzi o to czy można nią płynnie - bez żadnch skoków, zgrzytów i takich tam - poruszać).
Czy może lepiej wziąć Hamę Gamma (ta ma akurat całkiem fajną głowicę jak na tą cenę).

Pozdrawiam,

piątek, 27 sierpnia 2004, 12:08
Stały bywalec
Stały bywalec

Czesc.
Jesli jeszcze nie kupiles, to Velbon Sherpa 250, 450, 600 jest rozsadnym wyborem. Dosc niska cena. Ja za 600'tke dalem 335 pln. Glowica chodzi jak po masle... Jest bardzo stabilny. Polecam.

Już widzę jak chodzą po maśle, dobrego statywu z dobrą głowicą do panoram nie kupicie za kilkaset zł. próbowałem różnych statywów. Z Fotonu odesłałem od razu jak go rozpakowaem. Kupiłem Manfrotto za 1000zł i jestem naprawdę zadowolony

wtorek, 12 października 2004, 21:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Święte słowa. Tanie statywy nadają się do nieruchomych ujęć albo do robienia nocnych zdjęć aparatem fotograficznym. Mam taniego Velbona i też mi się wydawało,że chodzi jak masło dopóki nie zacząłem na nim filmować. Inna sprawa, że za porządny statyw z porządnym łożyskiem trzeba naprawdę słono zapłacić a i tak przy panoramowaniu najbardziej liczyć się będzie wprawna ręka,rzecz w tym aby ten statyw tej ręce nie utrudniał zadania.

niedziela, 17 października 2004, 23:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ja kupiłem używany manfrotto z głowicą wideo a ponieważ zajmuję się fotografią dokupiłem też głowicę fotograiczną. co do statywów za 250 zł nie polecam totalna pomyłka sam tego doświadczyłem jak na mrozie plastyk strzelił i o mały włos mój nikon by wylądował na betonie.

jeżeli ktoś sporadycznie korzysta ze sprzętu a sprzet jest małej wartości to może się skusić na tani statyw ale przy częstym korzystaniu proponuję zainwestować minimum 1500 zł.

pozdrawiam
FStyl

poniedziałek, 18 października 2004, 13:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja osobiście ostatnio kupiłem Velbon Super Ace II (849 zł) i jestem naprawdę zadowolony! Niestety Manfrotto o takich parametrach jest o wiele droższy (koło 2000 zł) - oczywiście lepszy, ale droższy...

środa, 3 listopada 2004, 15:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]