Teraz jest niedziela, 21 kwietnia 2019, 04:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Dziwny przypadek!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Dziwny przypadek!!!
Witam.

Ostatnio kręciłem wesele, oczywiście kupiłem nowe tasmy dv .
Po weselu i odespaniu wziąłem się za zrzut materiału na komp.
Nagrywałem na 3 taśmach dv-80minut ,jedna sony i dwa panasoniki.(kamera panasonic MX-500)
Pierwsza taśma panasonic poszła ok, druga sony i.........tragedia ,całe 80minut do wyrzucenia, pojawiły kratki i przerwy w nagraniu .
Mówiąc krótko załamałem się , pomyślałem że brudna głowica ale po czyszczeniu to samo. (inne taśmy odtwarzało poprawnie)
Nastepnego dnia próbuje jeszcze raz i............cały materiał bez najmniejszego zakłucenia zapisuje na kompie. Myśle sobie o co chodzi, może kamera ? może komputer? ale do dziś niewiem. Na pewno wiem to że raczej zrezygnuje z kaset Sony.

Czy ktoś z was szanowni koledzy spotkał się może z podobną sytuacją???

Dowiedziałem się od znajomego który pracuje w serwisie Sony że pewna
seria kaset dv miała powazną wade ponieważ bardzo wiele osób wrecz uszkodzło sobie głowicę . Czy to prawda trudno mi potwierdzić ale może coś w tym jest.

Pozdrawiam

sobota, 18 września 2004, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no cóż, może coś w tym jest, że jakaś felerna seria, bo ja sobie na kasetach Sony 2x zabrudziłem głowice w ciągu tygodnia(!!), a teraz te taśmy wkręcają się mi w głowice. W serwisie mówili że niedawno mieli podobny przypadek, gdzie pomogła zamiana kaset na Panasoniki, ale nie wiem jeszcze jak będzie w moim przypadku.
Prawda jest taka, że miałem 10 kaset Sony Premium, z których 5 zapisałem 1 lub 2 razy, resztę musiałem wyrzucić...

sobota, 18 września 2004, 19:08
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja mialem podobny przypadek ale nie byla to wina taśm. Przy wrzucaniu postawilem kamerę ok.10 centymetrów od przejsciówki BLACK BOX od karty dv 500. Efekt taki sam. Po odsunieciu kamery od BLACK BOXA na odległość ok40 cm. dropy znikły.

poniedziałek, 27 września 2004, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
to zjawisko pojawia sie czasem i mozna sie go pozbyc otwierajac i zamykajac kieszen kamery 1 lub 2x
czesc

czwartek, 25 listopada 2004, 01:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
odnośnie kaset sony szczególnie kupowanych w sieci fotojoker, takich przypadków jest masa. z moich testów wynika że tdk robi super nośniki godne polecenia, kasety i płyty tej marki są naprawdę wysokiej jakości.

pozdrawiam
FStyl

czwartek, 25 listopada 2004, 11:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Post odp:
Czyli te kasety są do kitu?

http://www.agdrtv.com/kasety/sony_dvm_60_pr3.php

piątek, 26 listopada 2004, 08:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Mati.

wtorek, 30 listopada 2004, 03:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja od dawna kupuje w Beiksie i jakoś nie trafiłem na złą Sony Premium. Cenowo są dość tanie.

wtorek, 30 listopada 2004, 07:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś kupiłem sony w MM i miałem problem, i choć mam kamerę sony
tańszych kaset tej firmy unikam, poza exelennce i dv cam. Mieliśmy przypadki również złej partii kaset beta cam sp sony z tym że wina raczej leży po stronie hurtowników aniżeli firmy. Ostatnio kupiłem EMTECKi i byłem zadowolony zazwyczaj gram tylko raz góra dwa a kasety jak mogę odsprzedaję zleceniodawcy niech sobie trzyma materiał
z kamery a nóż...Sprowadziliśmy też do firmy kasety mini dv Fuji,
w magnetowidzie dv cam spisują się dobrze muszę wypróbować w kamerze, swojego czasu nasza firma używała tylko kaset duplikacyjnych Fuji pomimo ich ceny(drogie) kasety te mając 13,14 lat chodzą nadal co więcej, nawet można na nich zapisać i nie dropią. Myślę więc że i mini dv
powinny być trwałe. Cena w hurtowni to 12 zł + vat za 60 min.

środa, 1 grudnia 2004, 00:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Osobiscie mimo bolu finansowego nie uzywam kaset innych niz Profesional i Panasonicow Master. Co do Fuji to polecam. Troche grubsza tasma niz w sony gwarantowac powinna dluzsza zywotnosc.

środa, 1 grudnia 2004, 01:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do panasoniców to cholercia koleś kupił w wakacje 5 szt pokręcił na wczasach przyjechał i okazało się że dwie syfiły że cho cho, myślał że kamera ale nagrał na inną i ok. także trafiają się i takie.Na pewno dobre są i pewne złote TDKi tylko trochę drogie.

środa, 1 grudnia 2004, 01:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czytałem kiedyś jakiś mądry wywód o smarach stosowanych w kasetach miniDV a dokładnie o tym ,że każda firma stosuje inny smar. Problemu nie ma jeśli stosujemy kasety jednej firmy ale jeśli włożymy inną to owe smary mogą się "pogryźć",dokładnie pozostałości i nowy. Nieszczęście gotowe. Większość zgłaszanych problemów z kasetami miniDV powstało właśnie przy zmianie producenta kasety stosowanej akurat do nagrywania więc coś chyba jest na rzeczy z tymi smarami rzeczywiście.

piątek, 3 grudnia 2004, 05:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A ja używam tylko Sony do kamery Sony i niestety też cuda zaczęły się dziać po 4-5 krotnym nagraniu. Jeszcze tylko nie jestem pewien czy coś z kamerą sie nie stało bo nie sprawdzałem na nowych, ale na starych czasami kamera nie widzi wogóle nagrania. W trakcie nagrania po kazdym start/stop resetuje się licznik i w efekcie albo wogóle nie nagrywa albo są pasy i na zmianę obraz nowy ze starym nagraniem. Ktoś wie czy to wina kaset czy może głowica?Dodam, że raz trochę zmroziłem kamerę przed użyciem i od tego czasu tak się dzieje. Kasetki Sony Premium i Sony TRV-60E

środa, 26 stycznia 2005, 14:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]