Teraz jest czwartek, 12 grudnia 2019, 18:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 UWAGA TO WAŻNE !!! 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator

Post UWAGA TO WAŻNE !!!
Dział giełda służy do wystawiania swoich ofert kupna, lub sprzedaży, choćby ktoś oferował więc sprzedaż "cudów na kiju" nikt nie ma prawa tego komentować dopisując zaraz wypowiedzi dotyczące oferty!
Wyjątkowo niegrzecznym jest dopisywanie, że "to coś" jest drogo, bo tu i tu można kupić taniej, a już wyjątkowym świństwem w stronę sprzedawcy jest negowanie jakości oferowanego przez niego przedmiotu.

środa, 28 października 2009, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: UWAGA TO WAŻNE !!!
nawet jesli oferta jest nie do konca legalna a wlsciwie to jest nielegalna ?

środa, 28 października 2009, 17:58
Moderator
Moderator

tak szczerze to nie widzę powodu do takiego zarządzenia...

pozdrawiam

środa, 28 października 2009, 18:10
Moderator
Moderator

GrassHoppeR napisał(a):
tak szczerze to nie widzę powodu do takiego zarządzenia...

pozdrawiam

Tak, to powinno być zrozumiałe dla wszystkich, bez takiego zarządzenia, ale czasem nie jest. :wink:
Na prawdziwym targowisku, w realu, nie próbujemy chłopu wmawiać ze ma kury za drogie, gdy ich nie kupujemy, bo to niegrzeczne i oberwać można. :lol: Chyba że kupujemy, to wtedy są za drogie, obowiązkowo. :mrgreen:

Degenerado napisał(a):
nawet jesli oferta jest nie do konca legalna a wlsciwie to jest nielegalna ?

Wszystkie zasady maja swoje wyjątki. :wink: Spytać się sprzedającego o coś, zawsze można. O legalność programu, jak najbardziej, o fakturę...

środa, 28 października 2009, 18:19
Moderator
Moderator

To nie zarządzenie, ale otrzymuję coraz częściej prywatne prośby o zajęcie się tym, że komentowane są czyjeś oferty, a przecież nie nam jest oceniać ich opłacalność i wystarczy, że ktoś wstawi ogłoszenie, chociażby typu:
- zmontuje film z wesela, a zaraz pod nim pojawiają się dopiski, a kto Ci da, jak cię nie zna i nie wie co i jak, lub dlaczego tyle wołasz, skoro obok jest tańsze.
Postawcie się na miejscu oferenta, kiedy chcecie coś sprzedać, a pod waszą ofertą pojawiają się komentarze - Nie kupujcie, bo to lipa! (...)
Czy to jest dojrzałe zachowanie?

środa, 28 października 2009, 18:21
Moderator
Moderator

no nie wiem, ale dla mnie to nie jest strona z komercyjnymi ogłoszeniami tylko forum. tu się dyskutuje a nie sprzedaje towary. moim zdaniem dyskusja pod ogłoszeniami powinna być wolna od takich obostrzeń. jak się nie podoba to wolna droga na portale z ogłoszeniami. jeśli konkurencja robi syf to można komentarze usunąć, w końcu mamy jakąś możliwość sprawdzenia. ale nie widzę powodu, aby nie mogli komentować ogłoszeń zwykli forumowicze. tym bardziej, że firmy mające konkurencję powinno być stać na płatną reklamę. szukanie klientów na forach mi się średnio podoba. a do ciebie Darku to coś często pisują. ty to masz pecha chyba, do mnie nikt ;)

środa, 28 października 2009, 18:53
Moderator
Moderator

Przecież takiej propozycji nie wymyśliłem sobie ot tak, dzisiejsza oferta (nie będę teraz szukał czyja i jaka) w dziale Giełda zgłoszona była do moderacji, jako posiadająca komentarze nie związane z tematem tejże.
Nie pierwszy raz usuwałem (na prośbę) dopiski pod ofertami giełdy stąd też urodził się taki mój wpis zwany przez Was zarządzeniem.
Nie przypadkiem też pojawił się od pewnego czasu podpis moich postów.

środa, 28 października 2009, 19:39
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Całkowicie się zgadzam z moderatorem,uważam ponadto,że każde ogłoszenie sprzedaży powinno zawierać cenę.

środa, 28 października 2009, 22:29
Moderator
Moderator

Moim skromnym zdaniem:

Forum to forum - można tu dyskutować ile wlezie. Ale wydzielona na forum "przestrzeń" na Giełdę to powinna zostać tylko giełdą z możliwością wystawiania tylko i wyłącznie ofert kupna/sprzedaży.

Na większości for tematycznych jest dział "Giełda". Na jednym z nich jest nawet zarządzenie, że każdą ofertę trzeba poprzedzać oznaczeniem [K] lub [S] czyli "Kupię", "Sprzedam" - podoba mi się to rozwiązanie:
Obrazek

Więc ja byłbym za tym aby pozostawiać tylko ofery kupna/sprzedaży a resztę usuwać.
Dalsza korespondencja pomiędzy stronami powinna się odbywać poprzez PW.

czwartek, 29 października 2009, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
.....Wyjątkowo niegrzecznym jest dopisywanie, że "to coś" jest drogo, bo tu i tu można kupić taniej....

kotin napisał(a):
....Na prawdziwym targowisku, w realu, nie próbujemy chłopu wmawiać ze ma kury za drogie, gdy ich nie kupujemy....

A ja uważam, że kupię - nie kupię, potargować można.

Tym bardziej, że czasami oferent proponuje towar za takie pieniądze, jakby myślał, że ma z burakami do czynienia !!!

sobota, 31 października 2009, 18:12
Moderator
Moderator

Romcio napisał(a):

Nie zgadzam się. Po pierwsze; forum to nie targ a dział giełda nie jest prawdziwą giełdą w całym znaczeniu tego słowa. Czy na Allegro też możesz się targować ? A przecież to typowy "giełdowy" serwis.

Romcio napisał(a):
Tym bardziej, że czasami oferent proponuje towar za takie pieniądze, jakby myślał, że ma z burakami do czynienia !!!
Więc jeśli tak jest to najlepszą odpowiedzią jest olanie takiego oferenta. W końcu to jemu powinno zależeć aby przyciągnąć kupujących.
Prosta sprawa - oferta Ci nie odpowiada więc ją ignorujesz.

A jeśli już zależy Ci na potargowaniu się - to proszę bardzo: PW. W końcu całe forum nie musi oglądać Waszych targów bo nie do tego zostało stworzone.

sobota, 31 października 2009, 19:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mn1s1ek napisał(a):
.....A jeśli już zależy Ci na potargowaniu się - to proszę bardzo: PW. W końcu całe forum nie musi oglądać Waszych targów bo nie do tego zostało stworzone.

Wprost przeciwnie, od tego jest forum, żeby się wypowiadać, zabierać głos - łącznie z targowaniem i uzmysławianiem oferentowi, że czapki śliwek za 1 mln $ nikt nie kupi, chyba, że ktoś ma nie po kolei w bani poukładane.

"......W końcu całe forum nie musi oglądać......." - nikt nikogo nie zmusza, chcesz - czytasz, nie chcesz - nie czytasz >> wolność wyboru.

LUDZIE !!! To zaczyna przypominać cenzurę - i jeden słuszny światopogląd, czyżby "stare" wracało? Mój dziadek musiał pług na karabin zamienić, a tato bruk wyrywać i w ZOMO-wców rzucać, czy po to, aby mi/nam teraz gębę kneblowano ?

Mn1s1ek napisał(a):
.....Czy na Allegro też możesz się targować ? A przecież to typowy "giełdowy" serwis.
- mówisz poważnie, czy żartujesz ? Proszę, powiedz, że to był żart, bo ręce mi całkiem opadną.

sobota, 31 października 2009, 20:30
Moderator
Moderator

Ręce to mi opadły - razem ze szczęką.
Masz zły dzień czy masz tak normalnie na codzień ???

Wstrzymam się z ripostą bo muszę ochłonąć....

sobota, 31 października 2009, 20:35
Moderator
Moderator

Romcio napisał(a):

Tu jest klucz problemu.
Jesteś zainteresowany, to się targujesz. W miarę możliwości na priv.
Nie jesteś zainteresowany, nie komentujesz, bo giełda to specyficzna część forum - nie służy do wymiany poglądów, ale do sprzedawania, kupowania...

Jeżeli będziesz sprzedawał kamerę, a Mn1s1ek napisze że jej nie chce, a w ogóle to masz kradziona kamerę, a na Allegro są taniej o 5000zł. to pierwszy usunę Jego post. :mrgreen:
Lepiej nie wytłumaczę tego o co mi chodzi. :wink:

sobota, 31 października 2009, 20:56
Moderator
Moderator

NO WŁAŚNIE O TO CHODZI !

Romciu - przeczytaj ten wątek od początku. DYSKUTUJEMY o tym jaką formę ma mieć ta nieszczęsna giełda.
Nikt tu nikomu nic nie nakazuje ani nie zakazuje.
A Ty wyjeżdżasz z cenzurą, dziadkiem, karabinem i ZOMO. Człowieku ! Zapomniałeś zamieszać w to jeszcze Kmicica, Kościuszkę i Wałęsę. Wyluzuj trochę i nie rób z igły kombajnu.

Masz rację: forum jest do tego aby się wypowiadać - ALE NA WŁAŚCIWY TEMAT.

Chodzi mi o to aby Forum Video nie składało się w połowie z o postów o tym czy śliwki są za drogie czy za tanie i z kłótni czy coś jest za kiepskie lub za dobre.

Może i faktycznie nikt nikogo nie zmusza, żeby to czytać ale weź pod uwagę, że jakiś młody Krzysio odwiedzi nasze forum i wpiszę w wyszukiwarkę słowo "statyw". No i dostanie.... 90% postów z giełdy gdzie Mietek z Frankiem kłócą się o cenę statywu.

Sorki ale to nie miejsce na coś takiego. Polecam fora Onetu i podobne...

Ta dyskusja nie powinna mieć miejsca a jeśli już to nie w tym miejscu.

sobota, 31 października 2009, 21:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona