Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 20:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Ustawienie renderowania (GH5, Adobe Premiere, LG 65B7V ) 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ustawienie renderowania (GH5, Adobe Premiere, LG 65B7V )
Witam.

Mam konkretne pytanie o najlepsze ustawienie renderowania dla utrzymania najlepszej jakości obrazu.

Dostałem odpowiedź z serwisu LG jaki maksymalny bitrate jest obsługiwany przez telewizor LG OLED 65B7V.
Nagrywam materiał Panasonic GH5 w 3840x2160 59,94 8bit 150Mbit.
Dla tej rozdzielczości producent zaleca max: HEVC 3840x2160@60P, MP@L5.1, Main10Profile@L5.1 50Mbps.

Tak jak pisałem w innych wątkach, materiał wyrenderowany z wyższym bitrate'em odtwarza się z zacięciami na TV. Korzystam z wewnętrznej aplikacji w TV, sam plik jest na NAS Synology. Sieć LAN 1GBit. To jednak nie sieć była wolnym gardłem bo po USB 3.0 też 100Mbit nie idzie płynnie. Zanim kupię lepszy odtwarzacz sieciowy 4K (np. Zippiti 4k HDR) to będę się męczył z tym co mam.

Do rzeczy. Moje pytanie brzmi. Jak ustawić render, żeby wykorzystać max 60Mbit? Czym różni się target bitrate od max bitrate? Jak ustawić minimum bitrate?
Czy jeśli podają max 60Mbit dla HEVC, to takie same parametry renderowania mogę ustawić dla X264?

Ostatnie pytanie: czy faktycznie zauważę różnicę pomiędzy 60, 150 i 400Mbit? na materiale kręconym z tego Panasonica i odtwarzanym na tym TV?

środa, 21 listopada 2018, 13:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Ustawienie renderowania (GH5, Adobe Premiere, LG 65B7V )
Można przyjąć, że HEVC h.265 jest dwa razy bardziej wydajny od h.264. HEVC 50 Mbps to odpowiednik 100 Mbps h.264. 50 Mbps w zupełności (aż nadto) wystarczy na tak mały TV.

środa, 21 listopada 2018, 16:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]