Teraz jest środa, 17 lipca 2019, 09:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 LAIK na maxa prosi o ratunek 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post LAIK na maxa prosi o ratunek
Witam i od razu przepraszam za moje dla większosci śmieszne pewnie pytanie ale.....ja potrzebuje pomocy.

Dlaczego jak przechwytuje obraz z kamery JVC mini DV obraz mogę wypalić bezpośrednio na zwykłej płycie DVD (4,7 GB) a jak go przechwytuje na zewnętrzny twardy dysk zajmuje mi np. ponad 12 GB i co zrobić żeby ewentualnie zajmował mniej ale nie tracił za dużo jakości.Chcę go przechwycić i dla trwałości przechowywac na zewnętrznym dysku a nie na kasecie.

I podstawowe pytanie JAK I CZYM najlepiej darmowym TO ZROBIĆ.
Obraz przechwytuje standardowym programem wbudowanym w WINDOWS 7.

Jak zapewne wynika z powagi pytania prosze o bardzo prosta pomoc i objaśnienie jeśli ktoś sie ulituje i byłby łaskaw i mi pomóc- z góry dziekuje :)

I jeszcze jedno chciałbym zeby po ty wszystkim oczywiscie jakoś bez problemu pózniej go na dowolnym kompie odtworzyc.

niedziela, 6 lutego 2011, 21:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: LAIK na maxa prosi o ratunek
Najbardziej wydajnym kodekiem jest h264, ale kodowanie potrafi trwać dosłownie wieki ;).
Windowsowy Movie Maker powinien poradzić sobie z grabowaniem i późniejszą konwersją do WMV. Nie będziesz miał problemu na innych komputerach z otworzeniem filmu, ponieważ to wynalazek Microsoftu.
Jakość, cóż znaczna część tego forum jest temu poświęcona. Zawsze to kompromis pomiędzy jakością a objętością klipu.
Musisz organoleptycznie dobrać sobie najlepszy stopień kompresji, używając do tego dynamicznego klipu(lepiej tylko fragmentu).
Powodzenia.

niedziela, 6 lutego 2011, 22:28
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: LAIK na maxa prosi o ratunek
1. masz kamere na kasetki miniDV
2. godzina filmu w jakosci dv = ok 12-13 GB
3. kazda kompresja (zeby zmniejszyc plik i wcisnac go na plyte dvd) powoduje utrate informacji = utrate jakosci
4. w zasadzie masz 2 mozliwosci: kompresja do xvid/divx lub do dvd
5. do xvida zrobisz np AVI ReComp (bardzo prosty, free i pl)
6. do dvd chocby MovieMakerem z windows

jest tylko 1 ale... to wszytsko spowoduje ze stracisz na jakosci i nie spelnia twojego zalozenia: "Chcę go przechwycić i dla trwałości przechowywac na zewnętrznym dysku a nie na kasecie".
chcac zrobic wg twoich zalozen, trzebaby zgrany material dv nagrac jako dane np na dysku zewnetrznym lub plycie BD a do ogladania zrobic plyte dvd lub divx. divx odtworzy kazdy komp i spora czesc stacjonarnych odtwarzaczy dvd. plyte dvd - kazdy odtwarzacz i praktycznie kazdy komp (moze byc problem w laptopach beznapedowych)

pozdr
viwaldi

środa, 9 lutego 2011, 13:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]