Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 09:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jestem Nowy Prosze i MAm kilka pytań 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jestem Nowy Prosze i MAm kilka pytań
Witam,wiec tak...mam kamere cyfrową i karte fire wire kabel itp oprogramowanie to pinnacle studio 9 plus PL i jak mam scignac film na dysk by uzyskac taką jakoś jak uzyskuje się w filmach dvdrip ?? żeby np nakreciłem film 60minutowy wszedł mi na płyte cd-r 700mb i zachować dobrą jakość??? ja scigne film w pinnecle to zajmje mi 4 gb ;(;( POMÓŻcie !!

niedziela, 21 listopada 2004, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jeszcze jedna sprawa czy warto używać Pinaccle czy jakies inny program ?? bardzo prosze o wyczerpująca wypowiedź !!

niedziela, 21 listopada 2004, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obraz przechwytujesz w Studio 9 w rozdzelczości 756x576 (pełny PAL) kodekiem DV II. Godzina filmu zajmie Ci ok 13 GB. Potem edytujesz film w Studio - jeżeli masz takie życzenie.
Jeśli gotowy film chcesz zapisać na CDR 700 MB to polecam kompresję XVid. Do kompresji możesz użyć programu Gordian Knot (jeżeli chcesz gotowy film oglądać na kompie - jeśli na TV przy użyciu stacjonarnego odtwarzacza DVD to zastosuj kompresję do formatu VCD (mpeg) lub SVCD (mpeg2) - w zależności który format odczytuje odtwarzacz DVD . Jeżeli nidgy jeszcze nie kompresowałeś do Divx czy Xvid polecam poczytać artykuły i forum na http://www.divx.pl. Szczególnie proponuję zaznajomić się z kwestią przeplotu i za i przeciw jego usuwaniu oraz z metodami usuwania.

Pozdrawiam

niedziela, 21 listopada 2004, 15:24
Nowy
Nowy

Post hej
nie martwsie jak wyżej film 1h moze zająć 13 gb ja tak zgrywam na avika a potem dopiero konwersja na format dvd i obróbka wypalanie i oglądanie.

środa, 22 grudnia 2004, 04:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]