Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 12:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 wmf do DVD - jak zrobić? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post wmf do DVD - jak zrobić?
Witam wszystkich, jestem tu nowy, nowy też w świecie filmu amatorskiego.
Mam właściwie dwa pytania. Ale od początku... Przejrzałem to forum jednak nie znalazłem wystarczającej pomocy, albo nie rozumiem, dlatego też odważyłem się zadać pytanie, które dla wielu jest pewnie oczywiste, trąci nudą i lamerstwem.
Mam kamerę mini DV (od niedawna), do obróbki nagranych na niej filmów wykorzystałem Windows Movie Maker. Pewnie są lepsze programy ale ja ich jeszcze nie znam. Tu pierwsze pytanie. Przechwytując film, program pyta o ustawienia. Możliwości jest wiele, jaką wybrać, gdy po obróbce chce się nagrać płytę DVD? Czy opcja "Wideo duże (PAL)" jest dobra? Jaka jest lepsza, właściwa?
Drugie pytanie jest naturalną konsekwencją pierwszego. Windows Movie Maker zapisuje projekt jako plik filmowy z rozszerzeniem wmf. Jak zamienić to na takie by można było zapisać za pomocą nagrywarki DVD, nero na płytę DVD? Podejrzewam, iż muszę za pomocą jakiegoś programu wmf przerobić na DVD, nie wiem tylko jakiego, skąd go ściągnąć?
Dziękuję teraz już za odpowiedzi i pomoc, którą mam nadzieję uzyskam.
pozdrawiam
waluś

niedziela, 5 grudnia 2004, 20:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
do nagrywania ustawiasz w Movie Makerzye by nagrywał w DV PAL a nie jako wmv (Plik -> Nagraj -> Ustawienia)
DV w tym wypadku bedzie cyfrowym zrzutem z kamery
1 godzina zajmuje 13 Gb
potem obróbka ale to odrębny temat i juz omawiany wielokrotnie np dla amatorki ja osobiście polecam Ulead Video Studio lub Pinnacle Studio

niedziela, 5 grudnia 2004, 21:15
Nowy
Nowy

znaczy tak mam przechwytywać z kamery...
Potem obróbka, a potem nagrywarka DVD, nero, płyta DVD RW...
Czy nagranie nie w wmf, a tak, jak mówisz, po obróbce pozwoli nagrać płytę DVD? cóż zaraz to sprawdzę.
Dzięki!!!
pzdr
waluś

niedziela, 5 grudnia 2004, 21:38
Nowy
Nowy

nie chcę być nudny... przepraszam ale dopóki się nie dowiem jak to sie robi nie będę mógł spać spokojnie :cry: ... POMOCY!
1. przechwytuje obraz z kamery Windows Movie Makerem wybierając ustawienia filmu: video o wysokiej jakości (duże).
2. Obrabiam w Movie makerze - wiem są lepsze programy ale ja ich nie mam a dla amatorszczyzny, jak moja, Movie Maker wydaje się być wystaczający.
3. Po obróbce chcę zapisać tak by można to było w nero nagrać na DVD.
Jak to zrobić???? rany nie wiem....
Jurek2 poradził (dzięki) by przy zapisywaniu pliku filmowego w ustawieniach wybrać DV-AVI PAL... tak robię. Niestety to nie wystarcza by nagrać DVD.
Nero mówi bm dodał pliki video, wybieram ten zgrany DV-AVI i dostaje komunikat, że nie wybrałem plku zgodnego...
:cry:
Nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności - po prostu nie wiem...
z lektury tego forum dowiedziałem się, że DVD to plik audio i plik video ale jak je uzyskać w windows movie makerze?
jak nagrać film na DVD??????
Dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że ją uzyskam.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 20:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
1. Użyj trialowej wersji jakiegos programu (pinnacle studio lub ulead video studio).
Probowalem tak jak Ty w Nero ale nie dostalem zadnego komunikatu o niezgodnosci pliku dodajac plik AVI (DV)
2. inna metoda - chyba bezplatna lecz wymaga troche zachodu - TmpegEnc ma opcje DVD generujacy m2v i wav (obraz i dziwk osobno), z ktorych za pomoca IfoEdit (DVD Author) stworzysz juz gotowe vob'y DVD do nagrania np w Nero. IfoEdit jest bezplatny. Opcja tworzenia DVD w TmpeEnc dziala chyba 30 dni ale Tobie to powinno wystarczyc.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 21:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]