Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2019, 12:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Dwa DVD na jednym krążku 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Dwa DVD na jednym krążku
Czy można i jak umieścić dwa filmy DVD na jednej płytce DVD, aby można było wybrać dowolny na odtwarzaczu DVD? Mam dwa dwuplikowe filmy, np. VTS_01_1.VOB i VTS_01_2.VOB to pierwszy film, a dwa o tej samej nazwie pliki są drugim filmem. Wszystkie razem mają ok. 4,4 GB.

niedziela, 12 grudnia 2004, 01:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dwa pliki o tej samej nazwie w jednym katalogu... to jest niewykonalne. Najlepiej z VOB wyodrębnić strumień wideo i dokonać reauthoringu z odpowiednim menu.
Pozdro

niedziela, 12 grudnia 2004, 13:28
Bywalec
Bywalec

Napisałem, że mam dwa filmy o jednakowych nazwach plików, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić nazwę plikom drugiego filmu na np. VTS_02_1.VOB i VTS_02_2.VOB, bo mam je na dysku. Zresztą każdy film najpierw zrzucę na dysk i mogę zmienić nazwę, więc problem brzmi - jakim programem i w jaki sposób zapisać dwa lub więcej filmów na jednym krążku DVD.

niedziela, 12 grudnia 2004, 19:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przecież to proste. Robisz authoring DVD i w menu początkowym podajesz
linki (aktywujesz przyciski) do każdego filmu osobno. Możesz mieć ile chcesz takich filmów - ograniczeniem jest tutaj wielkość nośnika DVD (płytki).
Jeszcze dwa słowa: 4,4GB filmu może być ciut za duże na płytkę DVD-5(jednowarstwową), więc coś będziesz musiał przyciąć, lub mała kompresja.
Mariusz

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 14:59
Bywalec
Bywalec

Koledzy, wydawało mi się to oczywiste, że jeżeli pytam na forum, jak to zrobić, to znaczy, że nie mam o tym pojęcia. No i zawsze znajdzie się mądrala, który napisze "przecież to proste" itd. A co ja z tego się dowiedziałem? Co to authoring? Jakim programem to zrobić i w jaki sposób? Powtarzam - gdybym wiedział, nie pytałbym.
Przy okazji - czym różni się tranzystor BC 108 od BC 178P i jakie są ich typowe warunki pracy? Dla mnie to bardzo proste...

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 18:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Żeby nagrać film na płytkę DVD musimy go mieć w odpowiednim formacie. Zamiana pliku z filmem do tego formatu (gdzie są tzw. voby) nazywamy authoringiem DVD. Plikiem źródłowym do authoringu DVD powinien być film w formacie mpeg-2, ale niekoniecznie, bo większość programów konwertuje do tego formatu w temp. Można też podać jako źródło do authoringu DVD już zrobiony film DVD ( w Twoim przypadku).
Jednym z lepszych programów do authoringu DVD jest workshop 2 DVD.
Wejdź do działu Authoring DVD, jest taki na tym forum i przejrzyj posty dot. tego programu. Znajdziesz tam link skąd sobie ściągniesz owy program, a czytając dalsze posty zrozumiesz obsługę w/w programu.
Jest naprawdę prosty, wystarczy trochę intuicji.
Pozdrawiam;
Mariusz

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 20:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak ściągniesz w/w program i poczytasz posty na forum, ale dalej będziesz miał pewne wątpliwości, to pisz do mnie na priva.
Mariusz

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 20:15
Bywalec
Bywalec

Dziękuję, kolego Mariuszu, jak tylko znajdę trochę czasu, zacznę wypróbowywać te wiadomości.

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 20:40
Bywalec
Bywalec

Przykra sprawa, bo DVD Workshop 2 nie chodzi w Win98, którego ja mam. Gdzieś przeczytałem, że TMPGEnc też może być wykorzystany, ale znowu problem - co i jak trzeba zrobić, żeby uzyskać zamierzony efekt.

wtorek, 14 grudnia 2004, 08:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W programie TMPGEnc DVD Author wejdź do seurce setup (ustawienia źródła), po prawej stronie masz przycisk: ADD DVD Video, kliknij i podaj katalog twojego filmu DVD (źródłowego).
Potem jak chcesz uruchamiać drugi film wprost z menu początkowego, to kliknij ADD NEW TRACK (jest po prawej stronie) i zrób to samo (ADD DVD VIDEO), tylko podaj jako źródło drugi film w formacie dvd.
Gdyby coś nie chciało chodzić, byłyby jakieś braki w Twoim filmie DVD źródłowym, to możesz wykorzystać przycisk ADD FILE i podać same pliki Vob. Żeby je dodać musisz ustawić na "pokaż wszystkie pliki".
Zrób tak dwa razy jak opisywałem wyżej.
W edit clip możesz edytować, ciąć, dodawać sceny.
Przejdż do Create menu, a to juz wiesz jak robić.
Powodzenia.
Mariusz

wtorek, 14 grudnia 2004, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ozywiście mnie nie zalogowało. Mała poprawka: ADD NEW TRACK jest po lewej stronie.
Mariusz

wtorek, 14 grudnia 2004, 11:15
Bywalec
Bywalec

wtorek, 14 grudnia 2004, 22:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]