Teraz jest poniedziałek, 17 czerwca 2019, 07:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 jak zgrac z mini-dv?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak zgrac z mini-dv??
Witam mam sonke hc-14e i mam taka sprawe jak zgrac w jakiejs dobrej jakosci filmiki z kamery do kompa tak zeby 60 min miescilo sie na jednej plytce 700 do 870 Mb ? Jest to mozliwe ? Musze miec do tego fier wier ?? Jak zgrywam przez usb to 6 min filmu zajmuje 2 gb ;[ Prosze o pomoc bo nie mam pojecia co mam dalej robic ....

P.S. odpowiedzi prosze kierowac na forum lub na gg na numer 1387592 ... Z gory dziekuje ...

czwartek, 16 grudnia 2004, 03:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeżeli jest to kamera cyfrowa( nie znam modelu) to najlepiej jest zrzucić materiał przez FW.Reszta to juz sprawa kompresji jaką zastosujesz przy zrzucaniu na płytke, a co za tym idzie jakości materiału.Dla przypomnienia im większa kompresja, tym gorsza jakość materiału :) .Nie napisałeś w jakim formacie chcesz to zapisać na płytce a to sprawa podstawowa.

czwartek, 16 grudnia 2004, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Postaram się rozszyfrować te skróty :
Kontroler Fire Wire (IEEE 1394) jako port na płycie głównej lub osobna karta PCI.
Jeśli chcesz zgrać na płytkę CD to są formaty VCD, SVCD, DivX i pokrewne.
O formatach pisałem tutaj : http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=10583.
Zapraszam także do lekturu artykułów :
http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=467
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/premiere1/strona2.php
Pozdrawiam.

czwartek, 16 grudnia 2004, 10:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie używamy USB (służy do podłączenia urządzeń peryferyjne o małym i średnim transferze danych, takie jak myszy, klawiatury, skanery, drukarki, modemy, napędy CD-ROM, aparaty cyfrowe),
a raczej karty 1394 (tutaj podłączamy urządzenia wymagające dużego transferu danych, takie jak dyski twarde, magnetowidy, kamery cyfrowe, napędy i odtwarzacze DVD, urządzenia wideokonferencyjne).

Jeśli chcesz przechowywać filmiki na płytce CD-R, to myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zgranie go na DIVIX'a. Jest bardzo wydajny (dobra kompresja) i daje dobry obraz. Zresztą gdyby tak nie było, to filmy z netu byłyby w innym formacie.
Polecam VirtualDub'a do robienia divix'a. Gdyby Ci wyszło na wyjściu więcej niż pojemność płytki, to możesz użyć tego programu do podzielenia pliku.

czwartek, 16 grudnia 2004, 12:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]