Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2019, 06:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 o niebo lepsza jakość 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post o niebo lepsza jakość
Odkryłem ostatnio jak osiągnąć lepszą jakość materiału DV po montażu. A to wszystko za sprawą zmiany ustawień. Pracuję w AP 6.5. i dotychczas używałem ustawienia Microsoft DV-AVI w polu FileType.
Spróbowałem co stanie się kiedy wybiorę Microsoft AVI, a w polu Compressor: None. Ku mojemu zdziwieniu otrzymałem plik o lepszej jakości, ale i ogromym rozmiarze - minuta, podkreślam minuta filmu zajmowała 2.32 GB.
Zapytacie po co to wszystko?
Przeprowadziłem kompresję tego pliku do mpv. To samo zrobiłem również z plikiem wyeksportowanym z AP z ustawieniem Microsoft DV-AVI.
Okazało się, że otrzymałem pliki o tych samych rozmiarach, za to o zancznie różniącej się jakości!
Wniosek z tego, że dotychczas niepotrzebnie traciłem na jakości (kolory, ostrość). W tym rozwiązaniu jest jednak ogromna bariera - pojemność dysku, bo według moich obliczeń godzina filmu zajmowałaby aż 140 GB!
Rozwiązaniem mogłoby być eksportowanie we fragmentach, a nestępnie kompresja do mpv. Ale z kolei jak później połączyć te pliki mpv w większą całość?
A jak Wy radzicie sobie z eksportem z A.P.? Może ktoś podsunie mi jakieś lepsze rozwiązanie, dzięki któremu osiągnę lepszą jakość?
Pozdrawiam

środa, 12 stycznia 2005, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

przeliczasz caly material do dv ? po co ?
jesli nie to kodek ma znaczenie tylko w miejscach gdzie jest rekompresja, no chyba ze stosujesz jakies filtry, znaki wodne czy inne ingerencje w material i dlatego calosc musi byc przeliczona ponownie

najlepsza jakosc lub jak wolisz szybkosc mozesz uzyskac stosujac frameserver + koder zewnetrzny, jaki on bedzie to juz zalezy od tego co chcesz osiagnac

środa, 12 stycznia 2005, 20:13
Moderator
Moderator

łaaał! uzyskujesz lepszą jakość materiału po rozkompresowaniu go! mowię ci, opatentuj to!!!

mpv dają się skleić wieloma programami, w dodatku w większości darmowymi!

pozdro

PS na jakim sprzęcie oglądasz materiał, że widzisz różnicę między DV a no compress?

środa, 12 stycznia 2005, 20:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sadze ze chodzi tu o roznice jakosci przy ponownej kompresji do dv kodekiem microsoftu a materialem zrodlowym dv ktory nastepnie zostal zapisany bez kompresji

środa, 12 stycznia 2005, 21:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dv po zapisaniu ponownie ale bez kompresji napewno nie zyska nic na jakości. Natomiast kompresowany wielokrotnie - owszem, traci na jakości - ale nie po 2 czy 3 kompresji ...
Gdzieś na sieci widziałem z 3 lata temu porównanie klatek z materiału kompresowanego różnymi kodekami DV po 8 razy i różnice w większości były naprawdę niewielkie.

czwartek, 13 stycznia 2005, 19:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a ile straci podczas ponownej kompresji ? pewnie tyle ile piszesz :)

czwartek, 13 stycznia 2005, 21:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]