Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2019, 07:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Mpeg-2 do divx. Jak pomniejszyc plik? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Mpeg-2 do divx. Jak pomniejszyc plik?
Witam.
Mam w tej chwili mpeg-2 o rozdzielczości 720x576, 25fps. Zajmuje w tej chwili ok.3Gb. Proszę o poradę dotyczącą wyboru kompresji, czy kompresowac dzwiek? jaki bitrate ustawic, jaka rozdzielczosc?. Mam do dyspozycji program flask mpeg i chcialbym zeby ten film zajal mi jedna plytke, Z gory dziekuje za porady i pozdrawiam

środa, 19 stycznia 2005, 00:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

uzyj np gordian knota, tam masz mozliwosc wyliczenia bitrate
dzwiek kompresuj w mp3

wszystko na ten temat znajdziesz na http://www.divx.pl

środa, 19 stycznia 2005, 07:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za porade, ale po pierwsze na http://www.divx.pl nie idzie nic sciagnac a jak wynika z opisu tego programu to sluzy on do przerabiania dvd a nie mpeg-2

środa, 19 stycznia 2005, 13:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

po pierwsze : nie musisz nic stamtąd ściągać, tylko poczytać sobie jak się to robi. (ew. http://www.divx.howto.pl)
po drugie: mpeg2 jest częścią standartu dvd. Odpada Ci obsługa DVD Decryptera, zaczynasz od DVD2AVI :P

środa, 19 stycznia 2005, 13:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sciągnąłem gordiana i nie moge wczytac tego pliku (mpeg-2). wogóle nie widzi go po przez ten program wiec jak mam od razu to robic?

środa, 19 stycznia 2005, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1.open
2.add
3.save project

ten projekt (d2v bodajrze) otwierasz w gk

weż może najpier coś poczytaj na ten temat zanim zaczniesz się w to bawić. na stronkach których adresy dostałeś są gotowe tutoriale w których jest opisane jak to zrobić krok po kroku. Czas najwyższy przestać leniuchować !!!

czwartek, 20 stycznia 2005, 02:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki bardzo za porade, przestałem leniuchowac i wszystko zgodnie ze wskazówkami jechalem. Przerobilem mpeg-2 na d2v potem dzwiek do mp3 wszystko wg wskazówek. Przy samym koncu jak juz chcialem zaczynac kodowac pojawil sie blad mowiacy ze cos jest nie tak w 18 linijce(tam gdzie sie wpoisuje to "false") wiec nie wpisalem nic i ruszylo. Trwalo to ok 15 godzin (film trwa 76 min). Na koncu powstal tylko jeden plik- bez dzwięku. Czy jest jakis sposób zeby teraz podłożyc dzwiek, czy moze tam cos trzeba jednak innego wpisac. Z gory dziekuje

piątek, 21 stycznia 2005, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

hmmm - dziwne bo powinno dźwięk dodać ...

Zakładam że wszystko robiłeś w JEDNYM katalogu roboczym i że wszystkie pliki jakie twożył GK tam nadal są ...

Otwierasz ręcznie NunDub'a (Start->programy-> GK-> Apps-> Nundub
Open (wskazujesz mu plik Video - ten bez dźwięku)
Video -> Direct Stream Copy
Audio -> MP3 Vbr (wskazujesz mu plik mp3 utworzony przez GK, a konkretniej przez BeSweet'a bogajże)
Audio -> Direct Stream Copy
Audio -> Interleaving (i tam trzeba podać jakąś wartość sensowną w ms. Przy ripowaniu filmów z dvd grupy ustawiają tam z regóły 64, ale z tego co wiem jak ustawisz powiedzmy pół sekundy(500) to nic sie nie stanie)
F7
Nadajesz mu nazwe

Finito

PS. pisałem z pamięci tak że mogą być pewne błędy ... ;>
PS2. czasami moze się okazać że dzwęk będzie wyprzedzał obraz po złożeniu (ew. spóźniał sie względem niego). Należy wtedy całą operację powtórzyć korygując to w tej samej zakładce Interleaving na samym dole. (także wartości w ms - najczęściej 250 bądź 500 na + lub -)

sobota, 22 stycznia 2005, 10:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]