Teraz jest czwartek, 20 czerwca 2019, 05:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 konwersja plikow 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post konwersja plikow
mam samsunga vpd 305 i zgrywam na kompa fprzez fire wire. chcialem spytac czy jesli przegram na kompa film w formacie dv a potem przerobie go np na dvd to bedzie to taka sama jakosc (tego filmu juz przerobionego) jak gdybym zgrakl film w formacie mpeg i tez przerobil go na dvd??
i jeszcze pytanie. jak juz przerobie jakis plik np na svd to czy moge potem przerobic to svcd na dvd zeby byla lepsza jakosc ?????
dzieki za porady

niedziela, 6 lutego 2005, 04:01
Nowy
Nowy

Moim zdaniem przerobienie z MPEG na DVD nie ma sensu .
Jak zrobisz z DV na DVD powinna być taka sama jakość .

niedziela, 6 lutego 2005, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zdecydowanie najlepszą jakość uzyskasz zrzucają film do formatu DV i po obróbce kompresując do MPEG-2 (taki strumień video ma zarówno DVD jak iSVCD).
Nie należy nigdy zrzucać filmu do docelowego formatu przede wszystkim dlatego, że nap. MPEG-2 czy divx nie nadają się do edycji.

"jak gdybym zgrakl film w formacie mpeg i tez przerobil go na dvd??"
Strumień wideo MPEG ma rozdzielczość zbliżoną do VHS dlatego przerabianie go na DVD nie ma sensu. Doskonale nadaje się do zrobienia VCD.

niedziela, 6 lutego 2005, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
dzieki barzo za pomoc. tak myslalem ze najlepiej jest zgrywac na kompa w dv, ale poniewaz to zajmuje barzo duz miejsca to myslalem, ze mozna tez jakos inaczej.

ale mam jeszcze pytanko. ja uzywam ulead studio 7 no i wlasnie tam mozna przechwytywac prosto do svcd lub do dvd, ale rowniez do mpeg 2. tylko skoro oba te formaty korzystaja ze strumienia mpeg2 to czym sie rozni film w mpeg 2 od dvd lub svcd.
wiem ze moze to sie wydawac smiesznympytaniem, ale dopiero niedawnoi zajmuje sie obrobka filmow i dopiero sie wdrazam.

i jakby mi ktos mogl tak krociutko napisac. na kompa zgrywac w dv. potem przerobic na mpeg i dopiero obrabiac filmik, czy najpierw obrabiac w dv a potem przerabiac na mpeg i nagrywac w formacie dvd, czy po prostu obrabiac dv i potem nagrac jako dvd- bo chyba w ulead studio tak mozna.

bardzo prosze o odpowiedz.
dzieki

niedziela, 6 lutego 2005, 11:55
Nowy
Nowy

Zrzucasz w DV obrabiasz , zapisujesz w DV i kompresujesz na co tam chcesz innym prog.
Jak poznasz DOBRZE podstawy"ulead studio" zmień na "adobe premiere"

niedziela, 6 lutego 2005, 13:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]