Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 00:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 pomóżcie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post pomóżcie
sciągam film z kamerki w formacie DVD około 50 minut zajmuje on jakieś 4 GB ( czy to nie za mało) ale nie mogę go skompreoswać w Videodub. wyskakuje mi że niewłasciwy format. jezli zaśc sciągne w formacie MPEG to jakośc jest zła. czy videdub nie może skompreować DVD??. Napiscie jakiś progam do kompresji mógłym sciągnoć z internetu którym mógłbym kompreować ten film. pozdrawiam i czekam na odpowiedz

niedziela, 17 kwietnia 2005, 14:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Ten film z kamery to chyba w formacie DV a nie DVD, 50 min. filmu w tym formacie powinno zajmowac 10-11 GB wiec cos jest nie tak. Nie napisales jakim programem przechwytujesz i czy nie uzywasz jakiegos specyficznego kodeka.
Jezeli chcesz material archiwizowac to do przechwytywania proponuje darmowy program WinDV 1.2.3 ( http://windv.mourek.cz/ ). Pozniej jesli chcesz material DV skompresowac VirtualDub'em - umozliwia to jego najnowsza wersja VirtualDub 1.6.5 ( http://virtualdub.sourceforge.net/ ).
Skompresuj sobie DivX Pro 5.2.1 - jakosc bedzie zadawalajaca a material bedzie zajmowal niecala plytke CD.

Pozdrawiam.

niedziela, 17 kwietnia 2005, 14:31
Nowy
Nowy

obraz przechwytuje VideoStudio . moze możesz polecić jakiś inny program i podać stronkę gdzie mógłym sciągnoc nową wersję Virtual dub. pozdrawiam

niedziela, 17 kwietnia 2005, 16:26
Nowy
Nowy

ściągłem sobie virtual duba z tej stonki co mi dałeś. ale nadal nie wiem czemu film 50 minutowy zajmuje tylko mi 3,1 GB

niedziela, 17 kwietnia 2005, 16:28
Nowy
Nowy

nie wiem co jest nawet prubując kompresować ten plik ciśągle wyskakuje mi : No video Frames found in MPEG file. nie kapuję nic z tego . ale inne formaty normalnie mogę odtrzoyć tylko DV nie moge

niedziela, 17 kwietnia 2005, 16:31
Moderator
Moderator

wykorzystaj VirtualDub MOD, on poprawnie czyta MPEGi, plik który capturujesz to nie DV, bitrate DV to 25 Mbit/s. rozumiem, że zgrywasz ze żródła analogowego, więc plik zapisywany jest w formacie, jaki ustawisz podczas przechwytywania. przyjrzyj się wiec ustawieniom i sam odpowiedz sobie na pytania, pogłówkuj troche i bądź troche bardziej precyzyjny w zadawaniu pytań...

pozdrowienia

niedziela, 17 kwietnia 2005, 16:46
Nowy
Nowy

nie bo to jest tak.jestem całkiem goły jezli chodzi o kamery. ale mam kamere cyforową. JVC gr-d21e. zgrywam w formacie DV i jest dośc ładna jakośc natomiast gdy zgrywam w MPEG jest fatalna. Nie mogę virtual dubem skompresować tego formatu DV

niedziela, 17 kwietnia 2005, 16:55
Moderator
Moderator

jeśli zgrywasz DV po firewire to do virtualduba ściągnij kodeka DV, np. panasonic. jest darmowy. jak to "zgrywasz w MPEG"???

niedziela, 17 kwietnia 2005, 17:14
Nowy
Nowy

źle sie wyraziłem. Zgrywam oczywscie przez firewide. virtual dub mod czyta mój film ale nie mogę go skompresować

niedziela, 17 kwietnia 2005, 17:25
Moderator
Moderator

nie umiem pomóc, bo nie wiem w czym problem. procedura jest taka:
- zgrywasz z kamery przez fi-wi (format DV - 14GB/h)
- musisz miec zainstalowany kodek DV (polecam darmowy panasonic)
- konfigurujesz filtry (np. deinterlace, resize)
- wybierasz kompresje (np. DivX, poczytaj o tym bo to temat rzeka)
- zapisujesz AVI
gotowe.
napisz w ktorym miejscu masz problem, to cos poradzimy

niedziela, 17 kwietnia 2005, 18:12
Nowy
Nowy

Powiedzm i prosze skąd mogę sciągnoć ten kodek DV. Jakiś link stronki. mam program odrazu z kamerką VirtualStudio 8. nie wiem czy to jest dobry program do przechwytywania filmów. Virtual Dub Mod już sciagłem tylko że jakoś nie umię tego skompresowac. pewnie źle przechwyciłęm film bo powinnien tak jak móisz zajmować on koło 12 GB. Może możesz polecić jakiś program do przechwytywania?????. próbowałem program WinDV jednak jest zła jakośc zgranego filmu.??. czy moze po kompresji zmeniła by się ona. Szkoda ze nie mieszkasz w moim mieście byś mi wszystko pokazał osobscie. prosze o odpowiedz. mozę jakiś numer gg to bysmy mogli sobie więcej pogadać. pozdrawiam

wtorek, 19 kwietnia 2005, 17:07
Moderator
Moderator

dżizes, przemek, to jest proste... nie wiem co to za soft to twoje virtual studio, użyj VD. nie wiem jednak jak można źle lub dobrze zrzucić z kamerki, przecież DV to DV, więc nie możesz mieć złej jakości. czy ty przypadkiem nie zrzucasz przez usb? VD MOD poleciłem ci do mpeg'ów, do avi używaj zwykłego VD.
co do panasonica... nie zabijaj mnie kolego... w google pierwszy lepszy...
http://www.videohelp.com/tools?tool=193
a co do ustawień kompresji... no musisz sie sam nauczyć, wszędzie po milion razy jest to opisane krok po kroku... naprawdę...

pozdro

wtorek, 19 kwietnia 2005, 19:52
Nowy
Nowy

powiem ci tak ja jestem w tych rzeczach blady. może jakiś inny program bym potrzebowałdo zrzucenia filmu. A czy tym Virtual Dub Mod mozna zrzucać film. Oczywscie że mam Firewire. kupowłąem specjalnie na allegro. Ja to jestem bez bazy

środa, 20 kwietnia 2005, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem jak z cyfrówką, ale z kamery analogowej można zrzucić obraz na dysk VirtualDubem np. przy użyciu DC10+. Pewnie przez FireWire też.
Opis capturingu VirtualDubem znajdziesz na http://www.divx.pl w artykułach. Polecam również lekturę tamtejszego forum. Co do kompresji to polecam kodek Xvid. Zarówno na http://www.divx.pl i http://www.divx.howto.pl konfiguracja kodeka jest to dość łopatologicznie opisana. Nie powinieneś mieć większych problemów. Jeżeli twoje filmy chcesz oglądać na TV to trzebaby kompresować do MPEG-2, ale niestety dobre kodeki są płatne. Generalnie kompresja obrazu nie jest zagadnieniem prostym. Czytaj artykuły i forum na podanych stronach. Daj znać jak ci idzie. Skup się bardzo mocno na metodach usuwania przeplotu i poznaj samą teroię przeplotu. Od usunięcia przeplotu zależy jakość twojego filmu po kompresji. Polecam do tego skrypty avisynth.
To narazie tyle. Podziałaj trochę, poczytaj i pytaj, ale o konkretne szczegóły.
Pozdro

środa, 20 kwietnia 2005, 18:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]