Teraz jest środa, 19 czerwca 2019, 09:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Moje Boje z Knotem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Moje Boje z Knotem
"Plik nie jest pawidłowym plikiem projektu d2v, plikiem avi lub avs" kopie bez litości.
Moje próby to: zainstalowanie kodeków Panasonic DVCodec v.2.3.1, Main Concept DV Video Decoder v.2.1.0.2 oraz korzystanie ze sprzętowego dekodera w Pinnaclu 9. Dwa pierwsze są widocze w progranie edycyjnym oraz w VD (zakładka konfiguracji jest aktywna) więc kodeki są w systemie i mają się dobrze.
Następnie zrenderowałem projekt około 1min. z wykorzystaniem tych trzech kadeków, oczywiście każdym oddzielnie do postaci pliku.avi. Próby w GK łacznie ze stosownym skryptem - " Plik ..." No cóż czytam dalej i mam Typ1 -> Typ 2. Konweruje przy użyciu Canopus DV File Converter, ale skutek łatwy do przewidzenia.
Teraz postanowiłem sprawdzić w GSpot czy wykorzystane kodeki pracują - no nie mają się czego wstydzić, ale AVIcedec wskazał mi w ścieżce video jedną prawidłowość w trzech przypadkach jako nazwą kodeka wykazał Sony Digital Video jaki czort?
I co wy na to?
Tak ma być?
Ja już nic nie kapuje, dlaczego ten komunikat !!!
Na forum kilka osób zgłaszało taki sam problem, ale wyjaśniająca przycznę odpowiedź nie padła. Czy tym razem również?
Proszę nich napiszą w sposób wyczerpujący osoby, które mają to już z głowy.
Pozdrawiam wszystkich, którzy wygrali z GK.

czwartek, 28 kwietnia 2005, 17:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

taki komunikat wyskakuje Ci gdy próbujesz otworzyć w GK plik avi DV ? ;/

czwartek, 28 kwietnia 2005, 20:16
Nowy
Nowy

Dzięki za sugestywną podpowiedź. Chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami na powyższy temat, jeżeli coś będzie nie tak proszę o sprostowanie by nie wprowadzać w błąd innych uczestników forum.

DV – to format zapisu cyfrowego jaki realizują np. kamery cyfrowe,

AVIDV – jest to plik uzyskany w dowolnym programie edycyjnym, sprawia problemy w postaci komunikatu "Plik nie jest prawidłowym plikiem projektu d2v, plikiem avi lub avs" np. w Gordianie Knocie.

AVI – postać pliku akceptowana przez avisnyth, którą mają zapewnić zainstalowane kodeki np. MainConcept, ma to ułatwić „zagniatania ciasta”. Tyle teoria

Tutaj się na chwilę zatrzymam.
Jako początkujący skorzystałem z gotowego schematu postępowania zawartego tu –
http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=74 ... sc&start=0
autor opracowania zaleca, w celu uniknięcia kłopotów, utworzenie skryptu z wykorzystaniem programu avisynth w postaci np. AVISource ("E:\katalog\plik.avi",audio=false). No cóż w moim przypadku ten skrypt stwarza kłopot. Czuję przez skórę, że jestem blisko tylko dotknąć.
Po przeczytaniu wypowiedzi Emesa http://www.forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=1170
postanowiłem pominąć powyższy skrypt i skorzystałem z karty Enkoder >Otwórz w programie Kordian Knot i w nowym oknie dialogowym wybrałem swój projekt.aviDV. Ku mojemu zdziwieniu program otworzył okno z podglądem projektu, a tym samym uzyskałem dostęp do całej reszty możliwości Knota. Szczerze mówiąc zbaraniałem, jestem za bardzo zaangażowany w zrozumieniu problemu, brak mi w chwili obecnej dystansu do całej sprawy by wyciągnąć prawidłowe wnioski na przyszłość.
Moje pytania:
1. Pogodzenie teorii z praktyką ( aviDV2avi) czy jest możliwe i w jaki sposób?
2. Droga na skróty prowadzi do nikąd, a może jest rozwiązaniem, jakie jest wasze zadanie?
Proszę o odpowiedzi w stylu widzieć powinieneś.
Pozdrawiam.
PS Najbardziej złoszczę się z powodu zawiedzionych minek dzieciaków, którym obiecałem, że zobaczą siebie w „telewizji” w pasjonującym reportażu z efektami specjalnymi.

piątek, 29 kwietnia 2005, 12:35
Nowy
Nowy

Post GK+Xvid narazie wygrywa.
Cześć.
Działam wg opracowania sporządzonego przez Diamond&Jackdream z Divx How To dot. kompresji Xvidem. Mam kilka wątpliwości.
Na screenie dot. avisynth jest tak:
PLUGINS
LoadPlugin("C:\PROGRA`1\GORDIA`1\mpeg2dec3.dll")
ja mam
LoadPlugin("C:\PROGRA`1\GORDIA`1\DGMPGDec\DGDecode.dll")
1. Zostawić tak jak jest?
2. Zmienić na mpeg2dec3.dll tylko jak?
Kolejny problem.
Second pass->TwoPass->1st pass stats. wskazałem lokalizację swojego filmu.(chyba nie potrzebnie?)
Dodałem proces, program wykonał kompresję, a na koniec mam komunikat:
Video compression error. Au unknown error occured(may be corrupt data).(error code-100).
1. Czy powyższy komunikat dot. różnic jakie wystąpiły u mnie?
2. Dotyczy zupełnie innego zagadniania, jakiego?
Proszę o skazówki wyjaśniające problem dzieki którym dokonam w końcu swojej pierwszej komresji.
Pozdrawiam wszytkich, których zainteresuje problem.

piątek, 20 maja 2005, 21:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]