Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 23:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Co robie nie tak? DV->XVID i 16:9 z SONY HC-42 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Co robie nie tak? DV->XVID i 16:9 z SONY HC-42
Czy ktos spotkal sie moze z podobnym problemem i wie jak go rozwiazac? Chodzi o taka sytuacje: material DV zgrywam na HDD przez WinDV (AVI DV Type-2). Jest to material nagrany w trybie 16:9 (tylko prosze nie wchodzmy w dyskusje czy to tryb prawdziwej panoramy czy nie - powiedzmy, ze po zgraniu na dysk faktycznie jest to film panoramiczny).
Po wrzuceniu do Virtal Dub 1.6.7 (tu ciekawostka - wczesniejsze wersje nie chca obslugiwac moich plikow DV) i ustawieniu kompresji XVID (default) wychodzi mi obraz 4:3 :? pomijajac juz kwestie jego marnej jakosci.

Nie wiem gdzie zaczac szukac. Czy to Virtual Dub nie radzi sobie z materialem DV 16:9 z tej kamery? Czy moze cos nalezy zmienic w ustawieniach XVID (probowalem zmieniach w zakladce aspect ale bez zmian)

Jedyny sposob w jakim udaje mi sie zrobic "panoramicznego" xvid'a to WinDV -> Nero Express -> ponowny eksport do DV ->VirtualDub -> XVID. Wtedy dziala ale nie tak jak chce bo w rzeczywistosci na etapie Nero Express -> DV otrzymuje AVI ale 4:3 z paskami u gory i dolu ekranu i pozniej juz jak sie domyslam obrabiam film 4:3.
Troche to dla mnie skomplikowane :x

Dodam, ze nie mam zadnych dodatkowych kodekow - tylko najnowszy XVID by Koepi. Zadnych ffdshow itp. Moze cos powinienem jednak zmienic?

Bardzo prosze o porade.
Pozdrawiam

czwartek, 30 czerwca 2005, 10:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

temat z czerwca ubieglego roku, ale odpowiem:) Ja plik DV (4:3 lub 16:9) konwertuje na Xvida programem Auto GK, efekt jest naprawde dobry.

środa, 1 marca 2006, 00:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]