Teraz jest wtorek, 16 lipca 2019, 05:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Żaden program tego nie ruszy! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Żaden program tego nie ruszy!
Witam, mam taki problem.Posiadam tuner satelitarny humax PVR9100 z możliwością rejestrowania programów na HDD. Po przeniesieniu pliku do komputera chciałbym go sobie obrobić i wypalić na płycie ale tu zaczyna się problem. Zaden program do kowersji nie może odczytać tego formatu, nie cztają go też żadne zainstalowane odtwarzacze video ( próbowałem załadować plik mpeg i wszystko pięknie działa ). Co to jest za format i czym to ruszyć? Probowałem chyba z dziesięć różnych programów do konwersji i nic nie działa ( gdzieś wyczytałem że są to pliki vid*). Nigdzie jeszcze nie spotkałemem się z tym tematem i bardzo liczę na waszą pomoc. :!:

niedziela, 14 sierpnia 2005, 12:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zobacz tutaj:
http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvb2dvd/
Może to akurat to czego szukasz?

niedziela, 14 sierpnia 2005, 13:19
Bywalec
Bywalec

Post Re: Żaden program tego nie ruszy!
[quote="bamarek"]Witam, mam taki problem.Posiadam tuner satelitarny humax PVR9100 z możliwością rejestrowania programów na HDD. Po przeniesieniu pliku do komputera chciałbym go sobie obrobić i wypalić na płycie ale tu zaczyna się problem. Zaden program do kowersji nie może odczytać tego formatu, nie cztają go też żadne zainstalowane odtwarzacze video ( próbowałem załadować plik mpeg i wszystko pięknie działa ). Co to jest za format i czym to ruszyć? Probowałem chyba z dziesięć różnych programów do konwersji i nic nie działa ( gdzieś wyczytałem że są to pliki vid*). Nigdzie jeszcze nie spotkałemem się z tym tematem i bardzo liczę na waszą pomoc. :!:[/quote

Co do odtwarzaczy - Media Player Video - a co do konwersji - próbuj zmienic rozszerzenie - standartowo powinien iść w mpeg ...
Co do rozszerzeń - polecam :

http://filext.com/detaillist.php?

i wyniki
ProgramID FileType AppName EXEFile
XnView.Image %ProgramFiles%\XnView\xnview.exe %1
vid_auto_file %ProgramFiles%\QUICKT~1\QuickTimePlayer.exe %1
SplashID.Document %ProgramFiles%\Palm\SPLASH~1\SplashID\SPLASH~1.EXE %1
RVS-VID %ProgramFiles%\RVS\WCOM\SYSTEM\NOOPEN.EXE %1
konvertor %ProgramFiles%\Konvertor\Konvertor.exe %1

niedziela, 14 sierpnia 2005, 18:13
Moderator
Moderator

po pierwsze, skoro napisales posta i okazało się, że zrobiłeś błędy np. w quote, to popraw je aby było czytelnie. :evil:
po drugie - co to jest "Media Player Video" 8O
po trzecie - świetna rada - na chama zmienić rozszerzenie... najszybsza konwersja... baaardzo profesjonalne.

...i wogóle mało zrozumiała ta twoja rada. nie wiem po co ona jeśli poprzedni link jest właściwie kompletną informacją i dobrym punktem wyjścia do dalszego mierzenia się z problemem dbv->dvd...

pozdrawiam

niedziela, 14 sierpnia 2005, 19:43
Nowy
Nowy

Tu masz program zamieniający pliki vid na mpeg i mp3. Poza tym wszystko co dotyczy Humax. Strona oficjalnego dystrybutora, chociaż ten akurat soft nie jest softem stworzonym przez Humaxa. Pozdrawiam. http://www.sensor.com.pl/modules.php?name=Pomoc

niedziela, 14 sierpnia 2005, 20:27
Nowy
Nowy

Niestety Sensor nie zamieszcza żadnego programu do PVR9100, ten jest do pvr8000 i nic nim nie mogę zrobić (wielkośc plików po konwersji = O).
Zet 120 podał chyba dobry trop: konwersja dvb - dvd. Użyłem programu dqmpqdec, następnie TMPGenc. Teraz uzyskany plik można już odtworzyć w Windows Media Player. Nadal jednak nie mogę go dalej otworzyć w TMPGenc MPEG Editor, WinAvi i kilku innych programach. Do wypalenia DVD jeszcze chyba długa droga ale zaczynam wierzyć że jest to możliwe. Pozdrawiam.

niedziela, 14 sierpnia 2005, 21:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post możliwe że to format mpeg2stream
sprobuj to ruszyć virtualdubmod
a jak nie da rady to zainstaluj wszystkie kodeki z pakietu ACE codec pack (około 40MB) jeśli film ruszy w np. cinema playerze to się odezwij ponownie...

poniedziałek, 12 września 2005, 14:54
Nowy
Nowy

Zainstalowałem ACE ale virtualdubmod nadal nie wczyta pliku (CANNOT DETEC FILE). Jeśli chodzi o odtwarzenie to chodzi bez problemu w Nero Show Time, BSPlayer i Windows Media Player też odtwarza ale skokami. Nadal nie mogę więc obrabiać i wypalać DVD. Jedyny program który ruszył ten format to jak na razie WinAvi video conventer - jakość jest jednak mało zadowalająca. Dzięki za pamięć, jeśli macie jakieś pomysły to piszcie, chętnie przetestuję.

wtorek, 13 września 2005, 22:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]