Teraz jest środa, 17 lipca 2019, 12:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 czym skompresować 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dobra starczy!!
Witam ponownie

Ale rozpetalem burze :) Szczerze mowiac pogrzebalem tu i owdzie i cos niecos juz wiem. Prosiłem o pomoc bo nie mam stalego dostepu do netu i nie moge godzinami bladzic po stronach, forum itd. Myslalem, ze ktos z Was chetnie pomoze zamiast pisac wywody filozoficzne :D bo to zajmuje tyle samo czasu. Ale zmienmy temat.
Mam dysk 80 GB F-W to jak rozumiem Fire-Wire tez zakupilem sciagnalem pare programow typu AGK nie mam jeszcze Pinnacle ale juz nie dlugo Posprzatam twardziela i moze 20G znajde wolnego.
Wiec dzieki wszystkim za pomoc :P Jezeli ktos chcialby cos jeszcze dodac to prosze od tego jest forum zeby wymieniac spostrzezenia itd
A propos dla laika (ja) 18 min z DV zajelo mi 4G to byl szok.
Mialo byc tak latwo i przyjemnie .
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

wtorek, 13 września 2005, 19:58
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Forum rzeczywiście jest po to żeby sobie pomagać ale to nie znaczy, że osoby z doświadczeniem będą tu za każdym razem prowadzić wykłady dla nowicjuszy z zakresu podstawowych pojęć i czynności. Ile można? Ciekawy temat to skarbnica wiedzy ale po raz setny zadane pytanie typu "kupiłem kamerę, jak zrobić DVD?" to już przesada, po prostu wredne wyręczanie się innymi bez jakiegokolwiek własnego wkładu pracy w rozwikłaniu problemu może poza napisaniem pytania a wcześniej pokazaniem tatusiowi które MiniDV ma kupić.

wtorek, 13 września 2005, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: czym skompresować
777jerry napisał(a):
......Mam juz maly problemik otoz 18 minut filmu zajelo mi w moim XP na dysku 4 GB kamera JVC gr-d93e . Zeby zgrac cala kasete potrzebuje chyba ponad 20G nie mam tyle nawet wolnego miejsca :)

Niestety, ale jeżeli chcesz zajmować się cyfrowym montażem video (z kamery) to musisz mieć na dzień dobry na jedną godzinę filmu 13 GB wolnego miejsca na dysku z systemem plików NTFS - brak ograniczeń wielkości pliku. Bezpośrednio z kamery zgrywaj tylko i wyłącznie jako "pełna jakość DV". Następnie musisz mieć odpowiednią ilość miejsca na zmontowany film - ilość - jak wyżej. Po montażu dalej zapisuję na HDD "pełna jakość DV". Kompresja dopiero po zmontowaniu materiału.

Niestety, ale nic nie zastąpi w sensowny sposób odpowiedniej przestrzeni dyskowej na obrabiany-montowany film. KONIEC - KROPKA

P.S. - rozszerzenie tematu
http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... 1024#61024

wtorek, 13 września 2005, 23:14
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Cytuj:
sprowadzenie kogokolwiek do swojego poziomu mogłoby -Damianowi- zająć spooooooro czasu, jeśli wogóle byłoby możliwe. nie spodziewałem sie michas po tobie takiej wymiany zdań. snadź musiałem cię z kimś pomylić...

No cóż, przyznam że moja wypowiedź mija się z dobrymi obyczajami, ale na pewno nie bardziej niż wypowiedź kolegi -Damiana- w stosunku do mnie.

Co do ewentualnego sprowadzenia mnie do poziomu kol -Damiana- (jeśli to w ogóle możliwe jak napisałeś), to chyba podziękuję, jeśli ma to być poziom jaki zaprezentował -Damian- w odpowiedzi dla 777jery-ego (pominę poziom w odpowiedzi do mnie).

To że się na mnie "zawiodłeś", no cóż, postaram się poprawić.

pozdrawiam

środa, 14 września 2005, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ludzie dajcie sobie spokoj juz z tymi przepychankami slownymi. juz nikomu pewnie nie chce sie czytac o "poziomach" itp. Wymiencie sie mailami alboco, a nie tak publicznie w kolko to samo.. :)

środa, 14 września 2005, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post CD
Witam ponownie

Wszyscy piszecie o konwersji na format DVD a jezeli chce zrobic zwykla plytke z rozszerzeniem avi to czy musze najpierw tworzyc dvd a moze od razu divix-a :?:
Pozdrawiam

czwartek, 15 września 2005, 16:44
Moderator
Moderator

no pewnie, że możesz zrobić od razu divx... proszę cię, nie zadawaj więcej pytań, naprawdę poszukaj sobie w tym dziale. odpowiedź na twoje pytanie, a także na te, które zamierzasz zadać ale jeszcze o tym nie wiesz, została już udzielona wielokrotnie...

pozdrawiam

czwartek, 15 września 2005, 17:19
Nowy
Nowy

Post mam podobny problem jak jerry777
Również chciałam zapytać o kwestię kompresji plików wideo i nie ukrywam,że trochę zniechęciły mnie wypowiedzi niektórych uzytkowników.Ale cóż ,zaryzykuję i poproszę o pomoc.Może ktoś mi pomoże.
Otóż od niedawna posiadam kamerę cyfrową.Zgrywam filmy na twardziela i przerabiam w programie Pinnacle studio 9.Jestem początkująca w tym temacie i wszystko idzie mi powoli.Ale do sedna-Filmy,które mam już na twardym dysku zajmują po kilka giga!!Bardzo chciałabym nagrać je sobie na płytki,bo miejsce na dysku szybko się wyczerpuje i stanęłam w miejscu.Od kilku dni próbuję różnych programów do kompresji plików avi i fakt,że wielkości filmów są dużo mniejsze,dające się nagrać na płytkę CD,ale jakość jest okropna!Nie da się oglądać,straszne!
Może znajdzie się ktoś kto napisze mi co z tym zrobić?
Dzięki!

wtorek, 20 września 2005, 17:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2