Teraz jest środa, 26 czerwca 2019, 20:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 kompresja-dekompresja???kodeki 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post kompresja-dekompresja???kodeki
Zgrywam film z kamery w Adobe Premiere kodek Pinacle avi DV, po zrobieniu eksportuje jako mpeg2 kodek Adobe mpeg encoder i mam film jako mpeg2 z którego robie DVD. Nie mogę w żadnym programie z tego filmu mpeg2 zrobić poprawnego filmu z kodekiem Pinacle avi DV. Próby dają w rezultacie albo film na którym jest wyświetlana cały czas ostatnia klatka, albo film ze skaczącym obrazem, jakby wyświetlana była co druga klatka (widać skoki przy ruchu obiektów). Chodzi mi otaki film który wciągnięty na linię edycyjną Adobe Premiere wyświetlał się bez renderowania. POMOCY !!!!!.

poniedziałek, 12 grudnia 2005, 21:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Zgrywam film z kamery w Adobe Premiere kodek Pinacle avi DV,

to rozumiem ...

Cytuj:
po zrobieniu eksportuje jako mpeg2 kodek Adobe mpeg encoder i mam film jako mpeg2 z którego robie DVD.

to też chociaż de facto jest to stary mainconcept a nie żaden Adobe ... ;>

Cytuj:
Nie mogę w żadnym programie z tego filmu mpeg2 zrobić poprawnego filmu z kodekiem Pinacle avi DV

a TO po co ? ;/ nei qmam wogóle ... po co takie dziwne rzeczy robisz ? przecież wcześniej miałeś pinnacle DV ... aż tak bardzo zależy Ci na utracie jakości ? ;/

Cytuj:
albo film ze skaczącym obrazem, jakby wyświetlana była co druga klatka (widać skoki przy ruchu obiektów).

najwyrażniej odmieniona została kolejność półobrazów ...

Cytuj:
Chodzi mi otaki film który wciągnięty na linię edycyjną Adobe Premiere wyświetlał się bez renderowania. POMOCY !!!!!.

a na początku takiego nei masz ? ;/

wtorek, 13 grudnia 2005, 12:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Świetnie dworujesz się z poważnego problemu. Ale jak coś możesz doradzić to napisz. Mam np. dwadzieścia filmów 2,5 godzinnych jako zestawy dwupłytkowe DVD (moje produkcje), potrzebuje wrócić do tych materiałów, powyciągać interesujące fragmenty. Niestety mam tylko 240 Gb dysku do dyspozycji i po zrobieniu filmu, świetny jak piszesz materiał DVpinacle muszę z dysku skasować.
Jak więc to mpeg2 przerobić na DVpinacle choćby gorszej jakości, ale bez idiotycznego skakania klatek (jakby się przestawiły sąsiednie klatki) raz do przodu raz do tyłu.

wtorek, 13 grudnia 2005, 18:12
Moderator
Moderator

jakby się przestawiły sąsiednie klatki

tak właśnie jest. przestaw je i po kłopocie. od zadania pytania do teraz minęło trochę czasu. czy zrobiłeś przez ten czas jakiś eksperyment aby rozwiązać swój problem? skoro podejrzewasz jakąś przyczynę, to czemu nie sprawdzisz?

istnieją sensowniejsze sposoby, ale skoro zależy ci na konwersji mpegów na dv to zaznacz interlace consecutive frames i zapisz normalnie jako avi dv bottom field first.

wtorek, 13 grudnia 2005, 19:49
Stały bywalec
Stały bywalec

Ustawiłwm clip/video Optoins/Field Options - Interlace Consecutive Frames

Properties projektu Lower Field First

Properties eksportu Lower Field First

I WYSZŁO !!!!!!!!!!!

GrassHoppeR Wielkie Dzięki !

środa, 14 grudnia 2005, 22:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja bym poprostu na Twoim miejscu spróbował Ediusa i problem by znikł bez żadnej rekompresji ... ale "każdy ma jakiegoś bzika" ...

czwartek, 15 grudnia 2005, 00:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]