Teraz jest wtorek, 15 października 2019, 03:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kompresja do mpeg2? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Kompresja do mpeg2?
Kompresuję materiał do mpeg2 następnie tworzę DVD i wypalam na płytkę w Pinnacle Studio 10. Po wypaleniu płytki kiedy oglądam na TV mam porozmywany obraz wokół postaci przy ich ruchu. Na początek kombinowałem z przeplotem i kodowaniu w AVIDZIE usuwaniem pierszych lub drugich lini ale problem albo się tylko pogorszył albo było bez zmian. Jedyne co mi przychodziło do głowy to zastosowanie lekkiego rozmycia i faktycznie po delikatnym rozmyciu obraz wokól szybko poruszających postaci nie głupiał, ale ..... straciłem na ostrości.
Moje zapytanie czy jest jakiś inny sposób aby obraz przy szybkich ruchach się nie rozjeżdzał. Czy ma na to wpływ sama kamera, albo codec DV przy zrzucaniu na komputer?
Używam kamery NV-GS250/Panasonic DC CODEC, sprzęt: Windows XP SP2, S10+ , upgrade AVID7.

niedziela, 22 stycznia 2006, 03:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie konwertuj do mpeg-a w Pinnaclu. Jak dla mnie dobrze to robią tylko softy do tego stworzone. Ja używam Mainconcept Mpeg Encoder i wsio ok.

Pozdrawiam

niedziela, 22 stycznia 2006, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na kamerę to bym na pewno nie narzekał. Ale możesz sprawdzić, podłącz kamerę do tv poprzez AV i sprawdź jakość obrazu.
To raczej wina Pinnacle'a! Pobierz ze strony Ulead'a, triala i spróbuj na nim!
Pozdrawiam

niedziela, 22 stycznia 2006, 22:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki z main conceptem wlasnie próbuję, a z innym softem do montazu mysle tez warto potestowac.

wtorek, 24 stycznia 2006, 00:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Witaj

Nie konwertuj do mpeg-a w Pinnaclu. Jak dla mnie dobrze to robią tylko softy do tego stworzone. Ja używam Mainconcept Mpeg Encoder i wsio ok.

Pozdrawiam

Ja też; polecam tylko wpisac poprawne ustawienia - program ma bardzo dobry help w pdf, ale w necie można tez znaleźć inne opisy. Podstawą jest wybór dźwięku "LPCM" - inaczej mogą być jaja, np. dzwięk idzie jak z tasmy w zwolnionym tempie :D

wtorek, 24 stycznia 2006, 12:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ogólnie to mainconcept i inne kodeki nie pomogły za dużo, okazało się że materiał przechwycony na AVI (DV) był już z problemem. Kamera nagrywała obraz w kiepskich warunkach oświetleniowych na automatycznych ustawieniach i przypuszczam że to miało wpływ gdyż leciutko gubiło i uzyskiwało ostrośc. Nagrałem w tym samym pomieszczeniu obraz na ręcznych ustawieniach i jest w porzadku. Po skodowaniu w Studio nawet przy szybkich ruchach kamery ( no powiecmy jest pzyzwoicie nie można wymagać cudów od kamerki za 3500 i programu za kilkaset złotych).
Natomiast stary materiał skodowałem na próbę w mainconcept i lekkie różnice były jednak wady obrazu kodek mpeg nie poprawił, zreszta jakby miał to uczynić :).
Pozdrawiam Temat uważam za zamknięty

środa, 1 lutego 2006, 00:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]