Teraz jest czwartek, 27 czerwca 2019, 12:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 xvid -> dvd 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post xvid -> dvd
Witam,
mam zrzucony materiał DV na hdd z kamery przez karte firewire. Chciałbym ten materiał teraz skompresować xvidem (wiem jak to zrobić). Po kompresji, chciałem film zmontować i obrobić a następnie wypalić na dvd, aby chodził na normalnym stacjonarnym odtwarzaczu. Da radę? Nie będzie problemu konwersji xvid -> dvd?

sobota, 28 stycznia 2006, 16:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a po co kompresować (czytaj : masakrować) obraz dodatkową kompresją xvid ??? ściągasz w dv, montujesz w dv, kompresujesz do mpeg2 i wypalasz. To najlepsza kolejność. A jeśli problemem jest brak miejsca na dysku, to w ostateczności ściągaj w dv i kompresuj od razu do mpeg2, ale daruj sobie ten xvid. Pozdrawiam!

sobota, 28 stycznia 2006, 17:08
Nowy
Nowy

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Mpeg2 ma mniejszą rozdzielczość niż film w dv i dlatego myślałem, że odpada... Rozumiem, że końcowo, przed authoringiem film wynikowy musi być zmniejszony do standardu mpeg2? Jeśli tak to biorę się do kompresji, ponieważ tak jak wspomniałeś brakuje mi miejsca na hdd. Pozdrawiam

sobota, 28 stycznia 2006, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mpeg2 może mieć dowolną rozdzielczość, taką, jaką ustawisz, ale i tak w grę wchodzi tylko jedna: standardowa, taka sama, jak w DV, czyli 720x576. Pamiętaj, że montowanie materiału PO skompresowaniu do mpeg2 idzie bardziej mozolnie, niż w DV.

sobota, 28 stycznia 2006, 18:23
Nowy
Nowy

Czyli rozumiem, że wszystko mogę montować sobie w DV, a potem na koncu wyeksportować do dvd, i nie potrzebuję drugie tyle miejsca ile zajmuje mi materiał DV? Myslalem, ze mniejszy skompresowany material bedzie sie szybciej obrabiał niz takie ilosci danych :]

niedziela, 29 stycznia 2006, 11:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bedzie się gorzej obrabiał bo ma kompresję międzyklatkową, a dv ma tylko wewnątrzklatkową.
Zresztą to co potencjalnie mógłby stracić dv ze względu na wczytywanie danych nadrobi w czasie dekompresji, jest on znacznie krótszy niż przy divx/xvid.

Pozdrawiam
Ulv

niedziela, 29 stycznia 2006, 16:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]