Teraz jest wtorek, 25 czerwca 2019, 01:51

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 DZIWNY problem z plikiem avi - Nero Vision 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DZIWNY problem z plikiem avi - Nero Vision
Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem na tym forum.

Mam problem, na który od dłuższego czasu nie umiem znaleść w sieci rozwiązania. Zapewne wynika to z mojej małej znajomości tematu. Dlatego proszę o pomoc bardziej obeznanych.

Konwertuję pliki AVi do formatu DVD i wypalam w programie Nero Vision. Mam jednak kilka plików, są to programy zgrywane z TV SAT (pakiet Cyfra+, kanał MINI MINI), z którymi ten program sobie nie radzi. Jak się zorientowałem prawdopodobnie chodzi o brak określenia formatu dzwięku w tych plikach. Klikając prawym klawiszem na plikach w Exploratorze pod Win XP i wybierając właściwości, rzeczywiście w zakładce AUDIO widnieje tylko czas trwania i szybkość bitów. Nadmieniam, że wszystkie pliki są odtwarzane prawidłowo na komputerze.

Nero Vision przerywając konwersję podaje następujący komunikat:
"Nie można przygotować danych do zapisu. Przygotowanie sesji nie powiodło się. Transkodowanie wideo nie powiodło się."

W zapisanym logu, w sekcji błędów widnieją następujące zapisy:
"DVDEngine ERROR
cause: 128 (nmc_processing_exception)
source: GetFormatType
description: Cannot get media type"

Szukając rozwiązania, skorzystałem z programuGspot v2.52 b01 i otwarłem nim wszystkie pliki avi, z którym mam problem przy konwersji w Nero Vision.

W polu audio tych plików widnieją następujące dane:
Codec: 0x0050(MPEG (MP1/MP2), ISO/IEC) MPEG-1 Layer 2
Info: 48000Hz 128 kb/s total (2 chnls)
Podświetlone jest też pole CBR

a następnie podobny plik (jest to seria bajek), z którym nie mam problemów.

W polu audio widnieją następujące dane:
Codec: 0x0055(MP3, ISO) MPEG-1 Layer 3
Info: 48000Hz 125 kb/s total (2 chnls) LAME3.96rŻ
Podświetlone jest też pole VBR

Kombinując trochę na oślep z tymi plikami otworzyłem je wszystkie również w programie Nandub v1.0 rc2 i wybrałem opcję file information w informacjach o audio strim podane są wszystkie parametry pliku poza polem compression, gdzie widnieje zapis: Unknown (tag0050)

Biorąc wszystko powyższe, skłaniam się (nie wiem czy słusznie) do tego, że problem tkwi w plikach avi, w których z jakiś powodów brak jest zapisu o formacie audio, w jakiejś tam komórce, z której akurat to informacji NV korzysta.

Możliwości konwersji tych plików innymi programami, sprawdzę w najbliższym czasie. Choć przyznam, że wolałbym to nadal robić w NV z racji prostoty obsługi, stosunkowo dobrej jakości i znajomości tego programu. Chyba, że ktoś definitywnie przesądzi o tym, że NV nie obsługuje MP1/MP2.

Proszę o pomoc jak mogę skorygować ten błąd w tych plikach.
Pytanie co mam zrobić dalej? Wyodrębinić, przekonwertować i połączyć scieżkę audio? Tylko jak i czym to zrobić?

niedziela, 12 lutego 2006, 15:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]