Teraz jest środa, 20 listopada 2019, 13:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Elegancki MPEG2 >>> SVCD lub VCD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Elegancki MPEG2 >>> SVCD lub VCD
Używam programu Ulead Video studio. Mam plik zapisany w MPEG-2,Variable bit rate (Max. 6000 kbps)
24Bits 720x576
Frame rate 25,000
Total frames 16952
format MPEG audio layer2 filters
48000Hz 16bit stereo

W programie DVD movie factory wykonałem VCD oraz SVCD.
Mój plik początkowy wygląda zadowalająco w każdym odtwarzaczu. Jest to praca dyplomowa . filmik trwa ok 11 min.
Natomiast VCD i SVCD juz jest wyświetlane koszmarnie. Obraz i dźwięk rozjerzdza się (co dziwne przy kazdym włączeniu) w innym miejscu, i co ok. sekundę krawędzie pzredmiotów skaczą. Nie wiem jak wykonać tą płytkę tak aby w szkole podczas prezentacji film chodził płynnie.
Uzywane kodeki to Codecs6030_allin1.exe <<przez wielu potempiana paczka,
która teraz została wymieniona na:
XviD_Install.exe
XviD-Dec.exe
XviD Alpha 29.11.2002.exe
klcodec204f.exe
klcodec220f.exe
tak abym mogł przekonwertować mogego MPEGA na AVI w videozilli... i obraz nie jest poszarpany co sekundę a dzwięk nie zasuwa w przód ani w tył. z tym że jeśli go uruchamiam to trwa to minutę a procek zabarwia się na czerwono. Jak juz ruszy to działa.Ale jak przesunę suwak w programie to zwiecha.

Proszę o radę jakich kodeków użyć aby ten film przerobic z MPEG2 na VCD lub SVCD i zeby sie płynnie odtwarzał.

niedziela, 21 maja 2006, 00:05
Moderator
Moderator

Podstawowy błąd to rozdzielczość. Zrobiłeś mpeg2 o rozdzielczości 720X576, następnie tworzysz z niego format Video CD, lub Super Video CD, które mają zupełnie inne rozdzielczości, więc programik DVD movie factory dekompresuje i ponownie kompresuje cały materiał do formatu. Stąd właśnie najczęściej pojawiają się rozsynchronizowania obrazu z dźwiękiem. Zasada jest taka - niech każdy program robi tylko to, do czego jest przeznaczony, czyli movie factory jest typową aplikacyjką do tworzenia menu DVD (authoring) i zdecydowanie lepiej zadziała dostając już gotowego mpeg o konkretnej rozdzielczości.
Zaskoczony jestem, że pracę dyplomową musisz zrobić wybierając jeden z dwu niemal najgorszych formatów jakościowych video. Jedenaście minut filmu jest to tak niewiele, że można praktycznie wybrać wszystko, ja osobiście jeśli nie DVD, to skusiłbym się na format miniDVD jest to bardzo fajna aleternatywa, gdyż na zwykłym krążku CDR mamy zapis DVD, więc odtwarza się niemal wszędzie.
Pozdrawiam gorąco.

PS Dodam jeszcze, że VCD to 352 x 288, SVCD to 480 x 576 (ciekawostką jest to, że to "pionowy prostokąt") i o takiej rozdzielczości plik mpeg wczytaj do movie factory dla tych formatów.

niedziela, 21 maja 2006, 08:49
Bywalec
Bywalec

Post zrobiłem
Przerobiłem mpega na AVI i z AVI przygotowałem SVCD. Nadal się cięło. Przekopiowałem całą zawartość SVCD na dysk i podmieniłem plik MPEG z moim Mpegiem początkowym. Nagrałem i o dziwo działa płynnie.
Mimo tego twoja informacja bardzo mi się przyda w przyszłości.
Kombinator ze mnie Prawdopodobnie jako pierwszy wykonałem SVCD o rozdzielczości 720x576

Odnośnie wyboru formatu. To niestety wybór nie jest zależny ode mnie. Sam z chęcią nagrałbym to na DVD, ale w szkole nie ma napędów DVD. Co do miniDVD < to pierwszy raz o tym słyszę i chyba zagłębię się w temat.

Dzięki!

Ostatnio edytowano niedziela, 21 maja 2006, 23:59 przez szefo, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 21 maja 2006, 21:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Proponowałbym przed tym "dyplomem" trochę popracować nad ortografią, a poza tym po co wyważać otwarte drzwi? Jeżeli masz dobrej jakości mpeg2, to daj softowi Uleada zrobić automatycznie z szablonu np. SVCD. Wychodzi to naprawdę dobrze, wbrew sugestiom, że są to najgorsze formaty... czyż nie znamy gorszych?? :roll:

niedziela, 21 maja 2006, 22:56
Bywalec
Bywalec

Post DO
Do pisania pracy dyplomowej mam Worda, który sam poprawia błędy. Nie mogę jednak kontrolować mojej dysleksji przy pisaniu każdego tekstu.

Ale moim zdaniem to nie ma związku z tematem.
Sam mógłbym cię poprawiać:
Proponowałbym przed tym "dyplomem" trochę popracować nad ortografią, a poza tym po co wyważać otwarte drzwi? <<<< Brakuje przecinka po słowie "tym"
czyż nie znamy gorszych?? <<< Nowe zdanie pisze się z wielkiej litery.
Niby to podstawy. Nieprawdaż?
Wstyd. Dyslektyk cię poprawił.:PP

niedziela, 21 maja 2006, 23:56
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Dysleksja! Ładnie powiedziane! Po wielokropku nie w każdym przypadku pisze się dużą literą i nie jest to stricte początek zdania! A brak przecinka, wynikający z niedoskonałości klawiatury, nie może się równać z oczywistymi błędami...
A co ma to zadanego pytania? Może podyskutujemy o meritum?

poniedziałek, 22 maja 2006, 00:21
Bywalec
Bywalec

Dysleksja! Ładnie powiedziane! Po wielokropku nie w każdym przypadku pisze się dużą literą i nie jest to stricte początek zdania! A brak przecinka, wynikający z niedoskonałości klawiatury, nie może się równać z oczywistymi błędami...
A co ma to zadanego pytania? Może podyskutujemy o meritum?

Wątku zdania rozpoczętego z małej litery już nie podejmujesz?
Nie o ortografii chciałem rozmawiać.
Tego zdania nie kumam. >> "A co ma to zadanego pytania?" < Za co serdecznie przepraszam!
Idea meritum to zbyt tania taryfa jak dla mnie.
Kończę durny wątek. Po co rozmawiać z za szybko piszącym niedoszłym polonistą skoro film działa a rano trzeba pracować!

Dobranoc!
Pozdrawiam!

poniedziałek, 22 maja 2006, 00:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]