Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2019, 06:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 przeplot :) 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post przeplot :)
Witam wszystkich.
Mam film podzielony na kilka części, łącze go w całość programem " Ulead VideoStudio 8 " i zrzucam na dysk pod postacią AVI. I tu się pojawia problem przeplotu - jak go usunąć ?
Zaznaczam, że mam do dyspozycji tylko " Ulead VideoStudio 8 " ewentualnie " Pinacle 9 ".

proszę o pomoc.

niedziela, 19 lutego 2006, 16:43
Moderator
Moderator

I tu się pojawia problem przeplotu - jak go usunąć

a w jakim celu chcesz to zrobić?
przejrzyj tematy archiwalne, na temat przeplotu napisano tu encyklopedię.
jeśli ci się nie chce to użyj virtualdub i filtr deinterlace (blend fields togheter lub inny w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać) lub np. filtr smart deinterlace (trzeba trochę poustawiać).
jeśli film zamierzasz wypalić na dvd z przeznaczeniem do oglądania na tv to daj sobie spokój z usuwaniem.
jeśli materiał z przeznaczeniem na tv masz z różnych zródeł (różna dominacja pól) to poszukaj wątków o zamianie pól i znaczeniu pojęć top/bottom field first.

tak czy siak, wszelkie opcje były omawiane, szeroko.

pozdrawiam

niedziela, 19 lutego 2006, 20:07
Stały bywalec
Stały bywalec

Dokładnie opisałem jakich programów używam. W jakim celu to robie to nie jest istotne. W archiwum jest o przeplocie w zgrywanym materiale bezpośrednio z kamery (no chyba, że coś przeoczyłem - bo przy takiej ilości łatwo się pogubić). Nie używam virtualdub-a, co wyrażnie napisałem. Jak chcecie mnie odsyłać do materiałów archiwalnych to można to forum sobie spokojnie zamknąć bo zapewne wszyskie tematy były omawiane a ja potrzebuje konkretnych odpowiedzi.
pozdrawiam.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 00:37
Moderator
Moderator

Dokładnie opisałem jakich programów używam. W jakim celu to robie to nie jest istotne. W archiwum jest o przeplocie w zgrywanym materiale bezpośrednio z kamery (no chyba, że coś przeoczyłem - bo przy takiej ilości łatwo się pogubić). Nie używam virtualdub-a, co wyrażnie napisałem. Jak chcecie mnie odsyłać do materiałów archiwalnych to można to forum sobie spokojnie zamknąć bo zapewne wszyskie tematy były omawiane a ja potrzebuje konkretnych odpowiedzi.
pozdrawiam.

otóż jest istotne w jakim celu, bo może poprostu chcesz coś robić bez sensu. wiesz lepiej - nie pytaj.
do przeprowadzania pewnych operacji niezbędne jest pewne oprogramowanie. znasz lepsze - nie pytaj.
jak potrzebujesz konkretnych informacji, ale zamiast wyciągać wnioski z czyichś beinteresownych odpowiedzi jeszcze pyskujesz, to radź sobie sam - i nie pytaj.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 11:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Kiedyś na lokalnej telewizji leciały relacje filmowe w których jak przypuszczam ktoś usuwał przeplot - praktycznie nie dało się tego oglądać dłużej niż kilkanaście minut - nie wiem czy było to robione tak nieudolnie czy też poza algorytmem polegającym na usunięciu jednego pola (a tym samym utratą rozdzielczości) nie ma skuteczniej metody pozbywania sie przeplotu. Od jakiegoś czasu zaprzestali tych praktyk i pominąwszy wartość 'artystyczną' obraz jest akceptowalny.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 16:00
Stały bywalec
Stały bywalec

GrassHoppeR - niepotrzebnie się unosisz, jeszcze Ci skoczy ciśnienie - no i po co ?
Dokładnie opisałem o jakie oprogramowanie mi chodzi i nie o inne, wystarczyło odpisać czy się da lub czy nie. Jeżeli nie potrafisz ( lub nie chcesz ) na to odpowiedzieć to nie odpowiadaj i po krzyku. Nie rozumiem co Ciebie obchodzi do czego to mi będzie potrzebne, po prostu chcę wiedzieć jak się ten przeplot usuwa konkretnym programem i wsio.Może mnie ktoś o to prosił, może sam chcę wiedzieć - czy to takie ważne ?

Jeszcze raz: NIKT CIEBIE NIE ZMUSZA DO UDZIELANIA ODPOWIEDZI.

Cześć.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 16:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 20 lutego 2006, 16:27
Moderator
Moderator

Nie rozumiem co Ciebie obchodzi do czego to mi będzie potrzebne, po prostu chcę wiedzieć jak się ten przeplot usuwa konkretnym programem i wsio.

faktycznie nie zrozumiałeś mojego pytania. G... mnie obchodzi co i dla kogo będziesz robił. pytałem o przeznaczenie materiału. chodziło mi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na to, że może niepotrzebnie chcesz go usuwać. wielu ludzi demonizuje przeplot bo nie rozumie co to jest i traktuje go jako "wadę" materiału i za wszelką cenę chce się go pozbyć. nie napisałeś nic, z czego możnaby wywnioskować, czy chcesz się go pozbyć bo chcesz skompresować go divx'em czy poprostu błądzisz bo zauważyłeś paski, ktoś ci powiedział, że to przeplot więc się przestraszyłeś i chcesz go usunąć.
a co do oprogramowania, to zaufaj tym, którzy znają go więcej. to, że dysponujesz tylko programem xyz nie znaczy, że nie możesz sobie ściągnąć darmowego programu abc i za jego pomocą przeprowadzić operację, która da najlepszy efekt!
poza tym, gdybyś napisał, że na przykład chcesz zrobić divx, to odesłałbym cię do zakładki w kompresorze, gdzie można zaznaczyć usuwanie przeplotu i wtedy bez znaczenia byłoby czego używasz!
jeśli natomiast chciałbyś usunąć przeplot po czym wypalić płyte, to wyprowadziłbym cię z błędu.
nie bądź kolego taki do przodu, bo czasem warto posłuchać co ktoś inny ma do powiedzenia. a z pozoru głupie pytania bez związku mają czasem znaczenie, o którym nic nie wiesz... i chyba dlatego pytasz, prawda?
trochę mniej buty, trochę więcej pokory.
aaaa no i wybacz, że nie napisałem ci jak poradzić sobie z przeplotem tymi twoimi zabaweczkami, bo nie używam.

PS. i wytłumacz co to za postać AVI

poniedziałek, 20 lutego 2006, 17:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za informacje których nie potrzebuje.

Cześć.
ps. I bardzo Ciebie proszę - już nie odpisuj, co.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 17:54
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Skoro w instrukcjach tych jedynych dwóch programów które masz do dyspozycji nie ma nic o usuwaniu przeplotu to znaczy że nie da się w nich tego zrobić.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 18:44
Nowy
Nowy

poliot czy poliociku, czytam co piszesz i dziwie sie że ktokolwiek tobie odpisuje bo nie dość że ktoś Tobie chce pomóc to zachowujesz się jak niegrzeczny szczeniak.Potrzebując pomocy powinieneś zachować troczę skromności i pokory-chyba ze jesteś g...em w któtkich spodenkach

poniedziałek, 20 lutego 2006, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I czemu Ci sie nie chce zrobić tego w VirtualDubie ? Czekasz na odp. a nawet sie nie słuchasz rad ci danych ...eh szkoda gadac

poniedziałek, 20 lutego 2006, 19:19
Stały bywalec
Stały bywalec

w moim 1-szym poście zadałem pytanie wydawać by się mogło proste - w skrócie:
Jak usunąć przeplot w programie " Ulead VideoStudio 8 " ?
Otrzymałem odpowiedzi - w skrócie: a w jakim celu to robisz?
A użyj virtualdub-a. A daj sobie spokój z usuwaniem. A bo robisz to bez sensu. a pyskujesz. No i ta uwaga najlepsza :
" aaaa no i wybacz, że nie napisałem ci jak poradzić sobie z przeplotem tymi twoimi zabaweczkami, bo nie używam. " :D

Czy to są odpowiedzi na temat ? - (pytanie retoryczne jak by ktoś nie wiedział)
Ale jaja ludzie wiecie 1000 razy więcej na te tematy ode mnie a piszecie takie bzdury :)

pozdrawiam - może być poliot, może być poliocik.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dobrze poliociku to z przyjemnoscia stwierdzamy ze sie nie da w tych "twoich programikach" :wink:

poniedziałek, 20 lutego 2006, 21:44
Moderator
Moderator

- jak widelcem posłodzić ten płyn co mam go w kubku?
- użyj łyżeczki, i upewnij się, że to nie rosół. rosołu się nie słodzi.
- a co ty mi tu k... chcę widelcem i ch... ci do tego co będę słodził!

nie to nie. se wsadź ten widelec w d... a następnym razem jak będziesz miał problem, to wedle życzenia na mnie nie licz.

poniedziałek, 20 lutego 2006, 22:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona