Teraz jest wtorek, 18 czerwca 2019, 17:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 VOB. >> ???? >>>>montarz >>>>& 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post VOB. >> ???? >>>>montarz >>>>&
Posiadam nagrany krótki filmik w formacie VOB .muszę dorobić napisy płączyć odpowiednio niektóre sceny. Posiadam Viedo studio 8se oraz Pinnacle studio 9(trial)
Z tego co wyczytałem na forum.. aby zmontować cokolwiek w tych programach muszę przerobić plik VOB na avi.
Do krojenia i usuwania poszczegolnych scen z AVI uzyję
VITUAL DUB do avi(DV) lub scenalyzer .
Jakim programem przerobić plik VOB na AVI?
Czy napewno Viedo studio 8se oraz pinnacle studio 9(trial) obsługują AVI?
przerabiałem plik VOB na mpg pzrez zmianę rozszerzenia ale w bestplayer oraz winampie słychać było straszny szum....Za to w windows media player wszystko było łądnie dopuki nie zainstalowałem PowerDVD<<po instalacji media player pokazuje focha w postaci"Wystąpił błąd wewnętrzny aplikacji"<< z resztą to z kazdym rodzajem pliku..nie tylko z mpgiem.
I ostatnie pytanie.
Jeśl będę miał zmontowane do kupki te pliki avi dodane napisy to czy w tych programach mogę to zapisać bezpośrednio na VCD i zrobić sobie menu?

niedziela, 12 marca 2006, 21:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

vob na avi przerobisz Gordian Knotem, ale to bedzie kompresja do DivX/Xvid wiec obraz po montazu i ponownej kompresji nie bedzie zadowalajacy....

niedziela, 12 marca 2006, 21:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Vob-a przekonwertuj do DV VirtualDub-em. Musisz mieć zainstalowany kodek DV np. bezpłatny Panasonika. Później obróbka DV jakimkolwiek softem i authoring DVD. Nie szukaj dróg na skróty bo nic to nie da.

Pozdrawiam

niedziela, 12 marca 2006, 23:39
Bywalec
Bywalec

Post ok
Dredas napisał(a):
Witam
Vob-a przekonwertuj do DV VirtualDub-em. Musisz mieć zainstalowany kodek DV np. bezpłatny Panasonika. Później obróbka DV jakimkolwiek softem i authoring DVD. Nie szukaj dróg na skróty bo nic to nie da.

Pozdrawiam

rozumiem ze pinnacle i ulead video obsługuje DV?
Tak zrobię:
Mam
ace mega codecs pack
ffdshow pack
W wideo studio movie wizard zaimportowałem moj VOB i on tam podorabiał jakieś napisy szlaczki pierdoy ..Ale nie to jest ważne...

przy okazji podzielił mi ten plik na mpgi i umieścił w jednym z katalogów....to jest dla mnie cudowne rozwiązanie bo nie musze kroić całego materiału na sceny on sam je podzielił i kazda jest w osobnym pliku..

Problem polega na tym ze jeśli włacze któryś z tych mpgów w video studio editor to nie ma dźwięku.........
Co dziwne dźwięku nie ma też w jeśli odtwarzam w nim plik avi który był juz w programie jako próbka.
Wcześniej chyba był on z dźwiękiem.
teraz ciekawostka ... jeśli zaimportuje jakis filmik avi lub mpg z dysku = jakieś bzdury z netu to dźwiek jest......nie kumam dlaczego w tamtych plikach nie ma..

Mam do nakręcenia pracę dyplomową ..chcę tylko zmontować moje pliki Vob w coś sensownego błagam poiwedzcie jak "uruchomić" dźwięk tylko w tym pliku..amen

Ps: pliki które nie mają dźwięku w ulead bez problemu są odtwarzane w innych programach (z dźwiękiem).

zaraz bede próbował z upgrageami do uleada

poniedziałek, 13 marca 2006, 00:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]